bugün

entry'ler (614)

uludağ sözlük tarihinin 100 önemli yazarı

çok sevdiğim abberline vardı ama hala yazıyor mu bilmiyorum.

zeki müren in bir başbakanla birlikte olması

ölmüş gitmiş bir insanın, böyle büyük bir sanatçının arkasından, ölümünden yüzyıllar sonra anlatılması, konuşulması çok da gerekmeyen hadise.

leyla ile mecnun

Güldürürken ağlatan dizi. Yayından kaldırmasalardı ne güzel olurdu aslında.

aniden gelen delice düşünceler

Tası tarağı toplayıp, işi bırakıp eve gidip yatıp yuvarlanmak veya kapıya çıkıp bayram ulan bugün gidin akraba ziyareti yapın ne işiniz var burada diye hunharca bağırmak gibi düşüncelerdir. * * * *

sözlük yazarlarının istekleri

Bugün ve yarın çalışmamak.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

Hadi kır kalbimi defalarca..

istanbul

Lanet edilen, nefret edilen, katlanmak zorunda kalınılan, bataklık gibi, katran gibi, b.k gibi şehir.

maöal

Mersin'de anadolu lisesi sayısını milyona çıkarmadan önce 4. sırada olan lisedir efenim. Dördüncü Anadolu Lisesi olarak da bilinir..
Canım ciğerim okulumdur, hayatımın 7 senesidir..

the vampire diaries

Bir hatunun sadece saç şeklini değiştirerek bir sümsükten bir taşa dönüşebileceğini gösteren dizi.
(bkz: elena vs katerina)
Ayrıca Stefan içindeki canavarı çıkardı sonunda, ah Damon'ım Damon'ım bebeğim benim o sümsük Elena'ya aşık, peşinde pervane oldu yavrum. O sümsük de hala 'Hayır Stefan, seni seviyorum Stefan' Gerizekalı işte ne yapcan?!!
Artı olarak da Tyler ve Jeremy karakterlerinin de git gide göze batmaya başladığı dizidir efenim..
Hayır yani rabbim bunları yaratıyor sonra da...
Neyse..

el cid

kerebiç gönderecekse kim olduğunu daha çok merak ederim yazarı.

praktiker

saçma sapan bir internet sitesi hazırlamış olan firma. hayır sonra siteden bir şey anlamayınca bizi arıyor insanlar, biz de onların baktığı siteye bakıp biz de bir şey anlamıyoruz. olmuyor ama böyle.

ikame

sigorta şirketlerinin binek kasko için geçerli olan ' kaza halinde yedek araç temini' hizmetine verilen ad.

çekici

kayar kasa ve ahtapot olmak üzere iki cinsi mevcut bulunan, bunların dışında mercedes axor, renault premium gibi kendisi de çekici olan araçlar için vinç tarzı da bulunan kurtarıcı araç türü.

her gün, minimum günde 8 saat muhattap olduğum firma yetkilileridir aynı zamanda.

(bkz: kayar kasa bir çekici yönlendirsek aracınızı alabilir miyiz?)

90li yillara hayran olan insan

o yılların saflığını, insan ilişkilerinin daha samimi olduğu günleri, birbirine verdiğin değerin gerçek olduğu zamanları özleyen insandır. haklıdır.

bağıra bağıra eşlik edilesi parçalar

gökçe - tuttu fırlattı
lyra vals - konuşma balonları

siyah saçlı siyah gözlü beyaz tenli erkek

erkeğin güzelidir.

uludağ sözlük beş yaşında zirvesi

an itibariyle çalıştığım için kendimi yerden yere vurmama sebep ola.. yok lan, o kadar da değil. * benim yerime de bir margarita olsun, bir mojito olsun.. içiniz..

bir erkeği taparcasına sevmek

kendi kendini ezip geçmektir.

sözlükçülerin en tuhaf korkuları

(bkz: palyaço korkusu)

sevgiliden istemeyerek ayrılmak

sevgilinin istemesidir.
zaten genelde de o 'sevgili' denen insan çiftinden biri istemez ayrılmayı.
sevgiliden istemeyerek ayrılmak, günlerce ağlamaktır orda burda.
uyuyamamaktır.
canının yanması, vücudunun bir parçasının eksikmiş gibi gelmesidir.
sürekli bir yerlere yetişmek gerekiyormuş gibi telaşlanmaktır.
bir elinin, bir gözünün eksik gelmesidir.
burnunun koku almaması, ellerinin hissetmemesidir.
sevgiliden istemeyerek ayrılmak, güçlü olmayı gerektiren bir eylemdir.
gelir bir gün nasılsın diye sorar, iyiym dersin.
- gerçekten nasılsın?
+ iyiyim, gerçekten.
- emin misin?
+ bunu bilmek istiyorsan hiç iyi değilim. şimdi mutlu musun?
- ben de iyi değilim.
konuşmasını yapmaktır. bu konuşmadan sonra da hiç bir şeyin değişmemesidir.
(bkz: madem iyi değilsin ne diye bir şeyleri değiştirmiyorsun? ya da madem iyisin ne diye beni daha kötü hale getiriyorsun be gerizekalı?!) *