bugün

Çoğunlukla denize dökülen, özellikle genişliği ve taşıdığı su niceliği bakımından en büyük akarsu, nehir.
bir bayan ismi.
yeni türkü'nün vira vira albümünden bir enstrumantal parça. derya köroğlu bestesidir. akar gidersiniz bu müziği dinlerkene...
ruhi su'nun güzel bir şiiridir:

Ağaç demiş ki baltaya
Sen beni kesemezdin ama
Ne yapayım ki sapın benden
Bak şu ağacın bilincine sen
Ölen ben, öldüren benden

Bunca analar ağlayıp durur da
Akıp gider gelinciklerden
Kör müdür sağır mıdır bu ırmak
Ölen ben, öldüren benden

Her yerde böyle olmuş bu
Önce dağa, taşa, ağaca söyletmiş halk
Sonunda sabahın bir yerinden
Uyanıp kalmış ayağa ırmak
Ölen ben, öldüren benden
aynı zamanda çok ender bulunan bir erkek ismiymiş.

(bkz: duyduğuma göre)
cok begendigim bir kiz ismi. ayrica bu ismi tasiyan cok tatli bir yengem vardir.*
güney gökkürede takımyıldızı. kıvrımlı bir çizgi boyunca dizilmiş, kadirleri 3-4 arasında değişen çok sayıda yıldız içerir. diğer takım yıldızları arasındaki sınırları kesin olarak belli değildir.
Erkeklerin de alabildiği unisex bir isim. genelde kızlara konulduğu gözlemle sabittir.
erkeklere konulması saçma olan isim.
yüzmek için girildiğin de boğulunulan yer.
Kastamonu Cide ilçesinin deniz kenarında bulunan ve merkeze çok yakın olan, içinde bir yüksekokulu da barındıran güzel bir köydür. Ayrıca burada yedi yılımı geçirmişimdir.
unisex bir isim, yeni türkü'nün harika şarkısı aynı zamanda.
kırıkkale'nin yahşihan ilçesine bağlı elmadağ'a çok yakın mesafede bulunan kızılırmaktan adını alan küçük bir kasaba. demiryolu üzerine kurulmuş bir yer olduğu için demiryolculuk kavramı burada da vardır.
Bir tepede açmadan başını ağaç
Aykuşağı gecenin içinde sesi
Bir salkım kuştur sonbahar onda

O ağaç mıydı ilk ateş düştüğünde
Sıyrılır sıyrılmaz gövdesinden
Başsız ve sonsuz bir ırmak
Çarpa çarpa döven kıyılarını

Bir yerlerden akıyor şimdi içime
Yüreğim ona göre biçildi

Özel Arabul..
bu isimdekilerin güzel olma ihtimali yüksektir.
http://www.gezginturk.net...unal-fullscreen-11988.htm *
(bkz: ben)
ırmak sözü eski türkçe de "ır" kökünden türetilmiştir.
"Ir" şarkı demektir.
Akarsuyun, şarkı söylercesine ses çıkarıp çağıldaması, şarkıya benzetilerek ırmak denilmiştir.
yeni türkü'nün en güzel enstrumantal parçalarından biri. vira vira albümündedir.
Orrrrrroospuuu kaşar adi pis ruhlu insanlara verilen isimdir.
Suudi Arabistan’da hiç olmayan şey.
eski türkçede bulunan ı-mak (kesmek, yırtmak, yarmak) eyleminden türemiş kelimedir.
Şebeke sularının yüzde 80 ini karşılar.
Çocuklarıma koymak istediğim isimlerden birisi. Çağıl Çağıl çağıldayan berrak ya da zümrüt yeşili bir suyu anımsatıyor söylenmesi...
Bir tatlı su kaynağı.
görsel