bugün

bugünün işini yarına bırakma sevdalısı üşengeç insan düsturudur.
(bkz: üşüyorum öyleyse yazın)
(bkz: üzülüyorum öyleyse sad ım)
yarılmak isteyen, eringeç kişi söylemi.

- sana bi fıkra annatiim mi?
- adamın biri kesin ölcem demiş, kesmişler, ölmüş.
- bi tane daha annatiim bak;
- adamın biri yarın ölceem demiş, yarmışlar, ölmüş.
(bkz: if not now when)
(bkz: düşünmüyorum öyleyse malım)
(bkz: çiğniyorum öyleyse falım)
(bkz: düşünüyorum öyleyse varım varım da neye yararım)
şimdi yatayım, yarın erkenden kalkıp tekrar yatarım.
(bkz: kelim öylese kabak tatlısı).
Laktik asit fermantasyonu diye birşey var. Bizi yorgun hissettiren o. Vücutta gerçekleşen oksijensiz solunum hedesi. Böylee bacaklarımıza karasular indi dememizin sebebi bu olay.

Atlarda laktik asit fermantasyonu olmaz. O yüzden yorgun olduklarını hissetmezler ve ölene (çatlayana) kadar koşarlar.
Sistemde herkes kendini at ve kendini de at yarışında hisseder ya, biz iyi ki yoruluyoruz ve sıkılıyoruz. iş yerinde eşşek gibi çalıştım, öss ye günde 15 saat çalıştım ve başardım gibi laflar insanoğluna yakışmıyor. Hele tus'a kesintisiz 16 saat çalışan ve ölen kız ne yazık ki şehir efsanesi değil.

Öyle işte sözlük camiası, benim mottom üşeniyorum öyleyse yarın. size de tavsiye ederim.
üşeniyorum öyleyse yarın sıçarım diyeni hiç görmedim. keyfimin kahyası mısın durumu bunda işlemiyor çünkü.
(bkz: tembellik)
garfield felsefesidir ve eğer yaklaşık 6-7 yıl önce karga bulmadıysa*, karga'ya ait falan değildir.
ders çalışması gereken ama sözlüğün başından kalkamayan kişi söylemidir.
benim gibiler için; uzun entry girememenin başlıca nedenlerindendir.

ayrıca bu felsefe, kimi zaman bünyenizde krize yol açar, iki hafta içerisinde iki gün işe, üç saatliğine okula gittiğiniz olur. açıklaması ve düzeltilmesi zor durumlar ile karşılaşmanıza sebep olur.
öss'yi kazanamama sebebimdir kendisi.bu sene ağzıma almadım sene sonuna kadar almamda.ama üniversitede tekrar dilime dolanacağını düşündüğüm cümledir.
insana "ne yarını ya haftaya haftaya" dedirten bir söz öbeğidir.
bağdat miskinlerine pir olabilecek yazar özdeyişi.
tarafımdan sürekli işlemde olan durum. hatta bir türlü bitemeyen bir işim bile vardır. (bkz: sırf bu yüzden)
kpss ye hazırlanmaya başlıyacağım.
evi bok götürdüğünde öğrencinin benimsediği motto .
yanılmıyorsamkarikatürün birinde, meraklı yavru koala ile baba koala arasında şöyle bir sohbet geçiyordu.
Edit.
+ baba, biz neden bu kadar tembeliz?(yavru merakla soruyor.)
- sonra anlatırım yavrum. *
Düşünüyorum ki varım.
Üşeniyorum öyleyse yarın.
yarın ola hayır ola zihniyetli insan mottosu.