bugün

akp manifestosu.
başbakanı üç çocuk ister, bakanı seks yapmayın ister. çocuğu da seks yapmadan yapabilirsek aksıranA tıksırına kadar içeriz SABAHLARA KADAR DiYECEĞiM AMA YASAK SANIRIM..
bölünerek çoğalmak lazım... mitoz bölünme ile..
- evet olur.

zaten padişahlar da dudaktan dudağa öpüşmezmiş.şehzadeleri öyle yapmışlar.
bu yasak ve manifestoların sonunda sperm bankası kurulması artık muhtemeldir.
kerhanede yapabiliyorsanız sorun yoktur.

lan lafı götünden anlamakta üstünüze yok şerefsizim!
lafı başka yerlerinden anlayan zihniyetin geyiğidir. aklı sadece tek organına takılı kalmış kişilerin neden düşünemediğini, bakanın lafını neden anlayamadığını şimdi daha iyi anlıyorum. saçma başlıklar açılmasının sebebi de bu olsa gerek. gençliğe bak. *
+ayır biraz daha hatice

+hayvansın şahin!

+biz zamanında çok sinek vurduk güzelim

+al işte yine tutturamadın
tepsiyle servis yapmak yoluyla olabilir.
hortum . hortumun ucuna huni takılır. bir ucu hatuna .huniye attırılır. gerisini mevlam kayıra.
yakında gençlik ve spor genel müdürlüğü'nden gelebilecek bir öneriyle bağlantılıdır: ''sporla çoğalınız''
mitoz bölünmeyle çoğalmayı teşvik etmeye çalışıyorlar canım abartmayın(!).mesela ben babamdan koptum, kardeşim benden, kuzenler teyzemlerden falan...*
kim kime seks yapmayın diyor diye sordurtan.
sizin bildiğiniz seks, tuttuğunu sikmekse ondan olacak çocuk toplumun bozulması demektir.

lafı kıçından anlamak diye ben buna derim. adam hayat seksten ibaret değil diyor ki haklı, siz lafı çocuk yapmaya getiriyorsunuz.
adam gib evlen, nikahını bas, ondan sonra istersen üstünden inme karının.

not: akp' yi sevmiyorum. bakanlarını, başbakanını da.
elin gavurları ile sevişmeyin denmiştir. yoksa helalinden yapabilirsin üç tane de beş tane de.
leylekler getirir çocukları artık.
biz bunu söyleyen değerli insanın zekasına sahip olmadığımızdan akıl edemiyoruz. olası çözüm için:

(bkz: baba yükle poleni)
mübalağa etmekte üstümüze yok vallahi. ben de sevmem akp hükümetini lakin bir cümlede böyle lastik gibi başka taraflara çekilmez ki be. haydi bir de "espri yapmıştım" de de tam olsun. ayrıca seks konusunda söylediği cümleye katılıyorum; hayat seks ve alkolden ibaret değil. ve ne yazık ki hayatı seks ve alkolden ibaret gören bir sürü insan var. özellikle seks! bu söz onlara söylenmiş. niye doğruya doğru demeyi öğrenemiyorsunuz? illa bok atmak zorunda mısınız? beğenmeyebilirsin adamı veya hükümeti ama sezarın hakkını ver ya hu. türkiye'de siyaset bu şekilde yürümesin. senin yaptığını o eleştirdiğimiz başımızdakiler yapıyor zaten. sen adam ol, benzeme onlara.

not: buradaki "sen", bu basit siyaset anlayışına ortak olanlara hitabendir.
(bkz: tozlaşma)
(bkz: olduda bitti maşallah)
bülent arınç ın sözlüğe sempati duymasını sağlayacak başlıktır.
Akp' nin sperm bankalarini kalkindirma calismasinda slogan olacak soz.
(bkz: tüp bebek)
otobüste çocuk yapmayı düşünen hınzır düşüncesi...

lan git evinde seviş de yap çocuk mu yapıyon, böcük mü!
mesele akp'ye sokmak olduğunda malzeme yaratan tanımlama. afedersiniz ama, sadece olan nüfusu korumak için 2.1 doğum oranı olacak. çünkü çocukları yapan ana baba ölecek, onlardan boşalan nüfusu kalan çocukları dolduracak ve nüfus sabit kalacak. bunu anlamak sanıyorum zor değil. mesele orada duran .1 de zaten: bu .1 fazladan ölecek olanlardan kalan boşluğu doldurmak için. bunun depremi var, kazası var, çatışması, cinayeti, hastalığı; bin türlü hesapta olmayan ekstra ölüm var ve bu dünyadaki zengin fakir her ülke için geçerli.

peki .1 (yani onda bir) diye bir çocuk olur mu; mecburen "en az" her on kadından biri üç çocuk doğuracak, kaçarın yok, hesap ortada. hele senin nüfusun hızla düşüyorsa; ya da ileriye dönük toplumsal hedeflerin varsa bu "mecburi" 2.1 çıtasını 2.3'e 2.9 a veya 3.2'ye de çıkarır millete "4 tane yapın, bacakları boş tutmayın"'da dersin; savaş koşulları...

özetle seversin, sevmezsin, nefret eder ya da taparsın, sonuç olarak rte'nin söylediği "üç çocuk yapın" demek sadece şu an sahip olunan nüfusu korumaya yarar, yani adam haklı. ama rte bu sabit 80 milyon nüfusla ne yapar, ne yapmak niyetindedir onlar başka konular, spekülasyona açık, isteyen coşsun.

bakanın laflarına gelince; eğer bir chp'li den, bir solcudan ya da din dışı herhangi bir ağızdan "hayatta herşey içki ve seks değildir" diye bir yorum gelse yadırganmaz. çünkü yalan söylediklerini herkes anlar, geçer. oysa akp'li bir bakan söylediğinde "şeriat'ın ayak sesleri" olur. adamcağız yaşının getirdiği deneyimle -çünkü gerçekten bu hayatta herşey içki ve seks değildir- ve içerisinde bulunduğu muhafazakar politik anlayışla hareket ediyor, yine de yanına "...mesela bu hayatta yasin var kur'an var namaz var..." diye ekleme de yapmıyorsa biraz anlayışı hak ediyor. bu adamın yapmaya çalıştığı, hepi topu yaşadığı topluma kendi çapında mesaj vermek. işi bu. çünkü o bülent arınç. bunun aynısından, hatta daha beteri new labour'da vardı, fatso john prescott, vatandaş yumruklardı ciddi ciddi; yani türkiye gurur duysun bülent gibi medeni, kibar ve arınç bir hükümet sağ kanat oyuncusu var.

tabi gerçekte tüm bu "sen haklın ben haklıyım" sidik yarışından sonra memleket nereden nereye geldi, sosyal insan anlayışı ve insanlık hudutlarını/ufuklarını genişletmek adına, o da ayrı bir ölçme biçme işlemi.