bugün

öz olmayan, babanın sonradan başka biriyle evlenmesi durumunda gerçek annenin yerini doldurmaya çalışan, genellikle başarılı olamayan anne türü.
hiç üvey anneye cici anne denildiğini duymadım ama cici anne olarak tanımlaması yapılır.
Babanin, sizin kredi kartinizdan daha yuksek limitlisini O'na vermesi halinde halihazırda nefret edilesi kişi. kemalettin tuğcu sayesinde çocukluk yıllarımın travması, kabusların en büyüğü..
insana babasını göstermeyen iğrenç pislik insan müsveddesi kadınımsı...
üvey anneye estetik yaptırılır, yeni memeler taktırılır, kızı kuaföre gidince olay olur. nefret edilesiceler.
(bkz: pislik) *
sevimli bir kadın olarak aileye sızar, çok geçmeden gerçek yüzünü gösterir. işin ilginç yanı bu gerçek yüzü babalar asla göremez. hayatınızı yerin dibi yönünde 180 derece değiştirebilme kudretine sahip olur. kötü kalpli üvey anne tiplemesi sadece masallarda değildir.
cici anne olarak gelir,bin bir türlü şaklabanlık yapar ama bu arada çaktırmadan babadan çocuk yapıp nikahı bastırır. düşman başına.
parası için üç çocuklu adamı kabullenerek evlenip, sonra bu üç çocuğu harcatmaya çalışan, koca parasıyla hanımefendi konumuna yükselen, dünün sümüklüsü, insan benzeri yaratık.
genç yaşta dul kaldıgından, gençliğini, kadınlıgını yaşayamadıgından, çevresindeki (hele de küçük bir kasabada falansa) erkeklerin kötü bakışlarından, dedikoducu komşularının itiraflarından, iki çocuğuyla yaşadıgı(!) sefil hayata nokta koymak için; bilmemkaç çocuklu bir adamı parası için kabul edip, hayatını düzenine koyma niyetinde olan, o kocayı da o adamın çocuklarına meraklı oldugu için ya da dünün sümüklüsü olmayı reddedip, hanımefendi konumuna yükselmeyi degil; o sümüklerini silecek bir mendili olsun isteyen, kendine sahip çıkanı olsun isteyen, mutlulugu çoktan geçmiş; huzurunu arayan ve buldugunda kat ve katlarını karşıdakine yaşatmayı hayalleyen kadındır. "anne"dir. onu üvey yapansa çocuktur. (kimin kimden dogdugu, kimin kimden sıfat aldıgı gözetmeksizin)
bu kadar hayali, hangi beyinle kurdugu ve buna kendine inandırdığı ise; salaklıgının kanıtıdır.
step mother ise ingilizcesidir.
anlatmasın kimse bana.

eve girdiği ilk gün daha dedi bana. " çıkar ayakkabılarını kapıda ". dışarıda kalmasını istediği ilk şeydi ayakkabılarım. kendi evime çekinerek girdiğim ilk gündü. babamın gözlerini gözlerimden kaçırdığını farketmem, savunmasız olduğumu ilk hissettiğim andı. o an, yalnız olduğumu anladığım ilk gündü.

anlatmasın kimse bana. aralarında iyi olanları, sevgi dolu olanları dinlemeye tahammülüm yok benim. siz bırakın ben çürüteyim fikirlerinizi.

dört duvar arasında kendinizi evsiz hissetmenizin nasıl bir şey olduğunu , aşağılanırken nasıl başka düşler kurduğunuzu , kabus görmekten sıkılıp uyumama arzunuzu , hayatınızın kabusa döndüğü farkettiğinizde bir daha uyanmamak üzere uykuya dalma gayretinizi...

ayakkabılarım hep kapı ardında, bedenim hep o lanet ev içinde, aklım babamda, ruhum ayakkabılarımın yanında kaldı.

hoş daha beter tecrübelerim var benim. onun için kimse anlatmasın bana.

(bkz: #3291469)
babanızdan çocuğu varsa sizi ve varsa kardeşinizi öz babanızdan soğutmak için çırpınan homo sapiens. hiçbir zaman öz annenin yerini tutamaz, onun tırnağı bile olamaz.
gerçekten iyi olanların hakkını teslim ederek tanım yapmak gerekirse, baba ile aranızda kara çalıdır. babanızı, yıllar sonra uzaktan görüp de, "acaba o mu?" diye zorla tanımanıza sebep olan kara vicdanlı mahluktur. hayatınızın akışını değiştiren, bok eden, kendisi sefa süren organizmadır.
eski metresse her an tetikte olmasi gerekendir, aksi takdirde en asil ayari yer. ha ayrica sanmasin ki bir cocuk dogurdu diye onu sevecegimizi.*
çocuğu doğurmamış ancak kanunen anne kabul edilen kadın.
elini sıktığınızda, elinizi kezzaba sokmak istediğiniz kişi. ne kadar hoşgörülü, ne kadar anlayışlı olsanız da onu ilk gördüğünüz an, hayattan soğuduğunuz, belki de intihar etmek istediğiniz, kısacası o anı yaşamak istemediğiniz an olur...

tipini s.kyim desem olmayacak, öldürmek istesen ağır kaçacak. düşmanın başına vermesin Allah'ım. o kadar skindirik bir iş ki başa çıkılabilecek bir şey değil. şimdi anneyle dalga geçenler, merak etmesini dalgaya vuranlar var. elini değil ayağını öpün öz annenizin. babanıza bile değil, babanıza güvenmeyin.
(bkz: madafake)
kök söktürendir. ***
yemeğin suyunu yemediğimde ona gıcıklık olarak yemediğimi düşünüp babama ispiyonlayan, ben yokken babamı bir güzel doldurup üstüme saldırtan kadındır.
bazı durumlarda öz anneden daha yakın, öz anneden daha anne olabilen kadındır. zira annelik sadece doğurmaktan, babalık da bir yumurtayı döllemekten ibaret değildir. ne babalar gördüm, çocuğuna peçetede kalmış sperm artığı gibi davranan ve ne anneler gördüm kendi doğurduğu çocuğa, s*çtığı b*k muamelesi yapan. o yüzden, bir öz anne-babayı kutsallaştırırken ya da, üvey anne-babayı yaftalarken, bir kez daha düşünmeli insan.
gerçek anneden çok uzak olan hatta hiç alakası olmayan iğrenç yaratıktır. Eğer baba başka bir kadınla evlenirse hemen o ev terkedilmelidir ki şayet ben terk ederim. Bunlar anne falan değil adeta işkenceci bir gardiyandır. Fazla söze gerek yok. Bi de anlamıyorum baba, anne öldükten sonra niye başka kadınla evlenir ki amk zaten bu duruma da sinir olurum üvey anneye de !!!! şimdi gidin öz anneninizi öpün beyler.
"Stepmom" filmindeki üvey anne benim olsun, babama can kurban olsun.
yaklaşık 10 yaşımdan bu yana muhattap olma zorunda kaldığım kişi veya insansı...

evet insansı diyorum çünkü üvey annelik nedir harfi harfine uygulamıştır. hele bunların bir de diğer evliliklerinden çocuğu varsa yandın demektir. her fırsatta onu korur, seninle karşılaştırır ve genelde babadan dayak yiyen veya azar işiten babanın öz çocuğu olur.

düşmanımın başına dahi vermesin diye bir laf vardır. ben diyorum ki kediye, köpeğe dahi üvey ana gelmesin. zordur, ömürden ömür alır, çocukluğun içine sıçar.
üv-ey anne
üve-y anne
üve anne
g-üvey
güvey olan.
güve anne.
böcek gibi ezilesi insan.