bugün

kadınsa hoş değil, erkekse bi nebze yürüyebilir evlilik.
ütü yapmayı öğrenmesi şart olan insan.
"ütüyü de ben yaparım, çocuğa da ben bakarım." diye düşünen erkektir. var mıdır böyle erkek; o hala tartışılır. ama çok da umutlandırmamak lazım bayanları.
salaktır. ev işinden anlamayan kadınla evlenmeyeceksin kardeşim. yemeğini yapacak, ütünü yapacak, hizmetçi olacak hizmetçi, gerektiğinide köpek olacak sana. koyun olacak her dediğini yapacak.

(bkz: anne ben de troll oldum)
ben bile biliyorum lan bi kız nası bilmez diye cevap veresi gelir insanın.
ütü yapmasını biliyordur .
bilmiyosa da öğrenirler beraber artık.
çift çizgiye mahkum yaşayacak insandır.
ütü yapabilmenin insan üstü bir yetenek gerektirmediğini bilen insandır.

bu kadınların değil analarının eksikliğidir. aman kızım okuyor , aman kızım çalışıyor diye kızlarının ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmazlar.
kızım bir gün koca evine gidecek, koca evin sorumluluğunu alacak, evin kadını olacak demezler.

tabi zamanla kocayla girişilecek hafif dozda hırlaşmalarla evin kadını olmak yolunda önemli adımlar atacaktır hanım kızımız.
pişman olmalıdır zira;

erkeği gösteren ütüdür kadını gösteren...

neyse.
karısının ne beceriksiz olduğunu, hiç ağzını açmadan herkese reklam yapacak insandır. onun için üzülünmelidir.
hiç öğrenci evinde kalmamış, kendi başının çaresine bakmamış kadınla evlenmiştir keza ya öğrenmeli ya da öğretmelidir. kırışık gömlek ve pantolonla sokağa çıkmak bütün hafta karınla yemek yapmayı bilmediği için pizza yemekten daha kötüdür. *
parası ev işlerini yapacak yardımcı tutmaya yetecek insandır. aklım hayalim almıyor, evlenip koca gömleği ütülemeyi. ne varoşsunuz lan. sözlüğe girdiğimden girdiğime ücra düşünceler ve hayatlara tanık oluyorum. dandik de olsa sizin de farklı dünyaları tanımaya katkınız oluyor lan fakirler.
ütü üzerinde yumurta yapabilen kadınla evlenen insan kadar mutlu değildir.
katil olabilir. haberde olduğu gibi;

http://www.posta.com.tr/3...ane-.htm?ArticleID=334477
Kolu kanadı tutmuyor, bedensel engeli varsa, zorlanabilecek olan erkektir.
Bedensel engeli olmayan insana, vız gelir, tırıs gider ütü yapmak.
Yoldaşınızı, hayat arkadaşınızı seçerken, daha anlamlı ve ciddi kriterleriniz olsun.
Olsun ki, o kızgın ütüyle, beyin ütülemeyen eşleriniz olsun.
Hem ütünün en güzelini alandır hem de çift çizgi pantolon , arkası kırışık gömlekle işe gidendir
ben yapıyorum ütü, hanım da yapıyo, yapamamak diye bişey yoktur. yapamadığın şeyi öğrenirsin.