bugün

herkese alenen yavşamayın gençler, bir gün aşık olursanız samimi olsanız bile karşı tarafı kendinize inandıramazsınız. dikkat edilmeli bu konuda.
benim ayarlayamayacağım hatun yok diye dolanmayın ortalıkta, bigün biri gelir alır aşağı.*
birinci sınıfta kesinlikle aşık olunmaması gerekir. zira eğer olunursa o okul kesinlikle 5 yıla ve hatta öyle avanak aşıklar gibi dolanılırsa 6 yıla bile yükselebilir.
zaten okula yeni alışmaya çalışıyorsun birde aşık oldun mu tamamdır.sittin sene bakar durursun.
aşık olmayın 3. sınıfa kadar gezip tozun,eğlenin,takılın...sonrada 3. sınıfın sonlarına doğru düzgün birini bulun 3 sene sonrada hala aşıksanız evlenin.
yada yine evlenmeyin hiç gerek yok hayatınızı monotonlaştırmaya.tek başınıza yaşayın yeni insanlara aşık olun onu unutup tekrar aşık olun...böyle daha eğlenceli.
çok kadın, hiç kadındır oğlum. yalnızlıktır sonun.
üniversitede biriyle aşk yaşamak sadece yaşadığını sanmaktır. üniversite biter aşk biter.
pes etmeyin, pes ettirin. sizlere inanıyorum beyler başaracaksınız.
(bkz: güzel günler göreceğiz şehvetli günler)
aşkım da değişibelir gerçeklerim de, şiarını ilke edinmelerini tavsiye etmek istiyorum. ne aşklarınızın aşk olduğuna inanın, ne de oraya gitmeden önceki gerçeklerinizin gerçek olduklarına inanın.
garajda biter.
kızların alayı büyük ihtimal çirkin olur ama üzülmeyin siz yine de yazınız efendim.2 sene sonra saçlar sarı olur yüzde bi ton makyaj taş gibi olurlar o zaman onlar yüz vermez..

(bkz: ileri görüşlü olmak)
bir ve ikide bulma dörde bırakma. yani olursa üçte oluyor..
siz siz olun, sınıftan kimseyle çıkmayın.
sevgilinizi ve arkadaşlarınızı aynı ortamdan seçmeyin. ayrıldığınızda hatta kötü bi şekilde ayrıldığınızda çevrenizde arkadaş da kalmaz.
üniversite hayatınızı sağlama almadan aşk peşinde koşmayın.
hele hele daha ilk haftada aşık oluyum sakın demeyin.
bırakın motor açılsın, tekerler yolu kavrasın.
--spoiler--
siz siz olun, sınıftan kimseyle çıkmayın.
--spoiler--
kitaba uygun aşk yaşamaktır, peeeh...

aşk öyle rehberle, kılavuzla yaşanabilecek türden kurallı bir şey olmuyor işte. aşk, doğal yaşanır. evlilikle karıştıranlar için gelsin sıradaki şarkımız "evlilik bir şehir kurumudur" ve buna karşın aşk, dağlarda yaşayan, köy basan, talan eden, yakan, yıkan bir eşkiya. "hiç yapmam" dediği şeyleri yaptırır insana neyin rehberliği? "hiç olmam" dediği oldurur. ki bütün aşklarda istisnasız olarak yolun gidişi bu yönedir. bir yerde salakların deyimiyle "aşk, fedakârlıktır" da denilebilir. oysa "aşk" dediğimiz şeyde hiç bir şeyi "feda" etmemeli insan. katlandığı zahmetler olabilir pekala ama zahmetlere katlanma sebebi aşkın tâ kendisi ise orada fedâ olan bir şey de yoktur.

üniversiteye yeni başlayanlar için de durum budur nihayetinde, üniversiteyi yeni bitirmişler için de. çok şaşmaz ibre...

aşk ile ilgili en ufak bir tavsiye verecek olsam birisine(ki kendim dahil) mutlak surette "aşık olmaması" olurdu. ve fakat gene de "eşkiyadan uzak dur" demek çok da yerinde olmuyor. zira gelip de köyünüzü basıyor, bakir topraklarınızdaki fidelerinizi yağmalayıp da ardında kalanları topyekün ateşe veriyor.

mes'ele, benim bakış açımdan budur işte.
http://barnistinsin.blogs...-baslayanlar-icin-kz.html
Siniftakilerden uzak durun, liseden kopmus toy halinizle hazirlik damina dustugunuzde kendinizi adam olmus sanip abi geldik iste hadi tavlayalaim birilerini moduna gecmeyin, cok zamaniniz olacak. O moda gecerseniz ciddi iliski geyigine o zamandan girmeyin, bolum hayati gercek hayattir. Bir yil yurtta kalirim sonra eve cikarim muhabbetine girmeyin, komik olursunuz. Arabaniz varsa gariban ogrwncilerden mumkun oldugunca cogunu alin arabaya, yoksa kufur yersiniz.
üst sınıflara at hırsızı gibi bakanlara lazım olan şey bu rehberdir. kızlar teklif ediyürmüş diye düşünenler, böyle bir rehberi duymamışlardır bile.
sınıfta öyle gizemli gizemli oturmayin çevre yapmaya bakın. çevre demek kız potansiyeli demek.
on siralarda oturup duzenli not tutan eli yuzu duzgun biri varsa yakalayin onu hemen. sonraki yillar yata yata gecer. evet yata yata universite bitirme tabirinin tam olarak karsiligi budur.
(bkz: ulu timi)
nabza göre şerbet birader.
En samimi oldugunuz kizla bile daima aranizda bi cizgi olsun. Biriyle tanisinca ikinci gun canim cicim olmayin cok yapmacik gelir sana da ona da. Yavastan alin. Ve geldik en onemli kisima bunu hep aklinizda tutun taner abim demisti dersiniz.

Hangi kizla konusursaniz konusun. Unutmayin ki o kizla tek konusan kisi siz degilsiniz 3-4 erkekle belkide tum sinifla konusuyor kiz. En az 3. Hizla her iliskinizi level atlattiginizda akliniza getirin kizin farkli erkeklerlede samimi oldugunu. Yarin birgun biriyle cikmaya baslar ya da sagda solda yiyistigini gorursunuz Guler gecersiniz hayal kirikliginiz olmaz. Universitede bir kizla cikiyor olsanizda o kiz daima farkli erkeklerlede konusuyordur. Iliskilerinizde kizin her an gidecegini bilin. Her an giderblir daha iyisine. Ve kiz biraz iyi biriyse bundan haberiniz olur. Yoksa aldatir sizi, paranizi somurur bi yandan. Kizin her an avucunuzdan gidebilecegini bilerek hareket edin yararlanabildiginiz kadar yararlanin. Etinden sutunden.

Yani ask yok.
öncelikle Aklında ne varsa sil onu .
Erkekler için
1.abisi gider gitmez dağıtamayacaksın onu bil önce .

2. çok yakışıklı , çok zengin , veya bir kıvanç ayarında erkek değil isen kimse seni orada beklemiyor olacak , yani insanların sevgisini kazanmak zorunda kalacaksın .

3.takıldığın çocukları iyi seç . örneğin kampüs de her zaman en az bir çocuk parmak ile gösterilir , o çocukla kanki olmak sana pek çok şey kazandırır ama aşk bunlardan biri değil .
Örn: kızlar doğum günüme kıvanç ı çağırdım , whooo whooo
Nak nak : aa kazım da gelmiş !

4. sınıf arkadaşlarınız ile sevgili olmayın , ilk sene beyniniz hormon doluyken her gülücüğü teklif olarak alır kabul eder veya teklif edersin ama ayrılınca, okula madara ederler seni . Ama sonuncu sınıfta bu durum es geçilebilir . 4 sene durup son sınıfta sevgili olup evlenen arkadaşlarım var gayet mutlular .

5.Not tutmak ile tutmamak arasında gidip gel , Not tutmak seni inek , kötü gün dostu yapar , ama tutmamak ise adını beleşçi ye çıkarır . o ince çizgide iyi yürümeye bak gerektiği zaman işine yarar bu durum .
kız : Kazım naber ya , ne diyeceğim notlar s.
Kazım: bu akşam bana gel vereyim .

6.Tamam canın birileri ile olmak istiyor , belki oluyor belki olmuyor ancak bu durum sana özgü değil , bunu dert edip kafanı gömme , o kıvançlar da yeri geldiğinde bileğini kullanıyor bunun bilincinde ol her zaman önüne bak .

7.Aldatma olm erkek adamın kıçı başı oynamaz . Sevgin bitebilir , başkasından hoşlanıyor olabilirsin , açık açık git söyle kıza adiliğin anlamı yok .

Kızlar için

1.Sen çok özelsin , güzelsin , asilsin , ama her zaman senden daha iyi olan bir kız olacak o okulda .

Örnek
Kazım: olm aslı ile ciddi düşünüyorum , okul bitince gider memlekete evleniriz ya , aklımda bir kaç soru işareti kaldı ama onlarıda hall ,, Yuh kampüse at gelmiş olm göte bak ! ( çok iğrenç katılıyorum ama gerçek bu )

2.bazen herşey iyi gitse bile , sabah kalkar saçlarınızı beğenmezsiniz , giyecek kıyafet bulamazsınız , o sivilce yanağınız da özerklik ilan etmiştir falan geçin bunları .zaman geçtikçe herkes arkanızdan konuşacak olm bu kız güzelmiş lan , ben ne yapmışım ? gibi . Siz her zaman güzeldiniz zaten ancak o ilk sene erkeklerin hepsi biraz sapıtır , en beyefendisi bile biraz abazanlık yapar , o yüzden ilk sene ortalama kasın , bu zaman diliminde hem erkek adaylarını elersiniz , hemde ilerde güzel bir ilişki için ortam hazırlamış olursunuz .

3.Çok nadir de olsa cidden adam gibi adamlar çıkar arkadaşlarınız içinde . evet böyle bir arkadaşınız varsa kafalarınızda uyuyorsa bir düşünün .

4.Her ilişkinin biteceğini unutmayın . tecrübelerime göre , ciddi giden bir ilişki bittiğinde , erkek ne durumda olursa olsun hemen adaptasyon sağlar
örn: artık boştayım bu gece akıyoruz kazım .

kız ise kendini bitirir . ama bu kısa sürer . aradan 3 ay geçince durum tersine döner , erkek kafasını vurmaya başlar , kız ise hayatına devam eder .

Not: insanlar değişmez , eğer ahlaki bir konudan dolayı bir erkeği bırakmış isen o çocuga geri dönme , çok şaklabanlık yapar sana ama sen üzülürsün . bir erkek söylüyor bunu bak !

4:Bu gözler ne asistanlar , ne öğretim görevlileri gördü , çaktırmadan kızlara yürüyen . '' Ama ben onu o gözle görmüyorum '' sözü var ya , bu sadece kızlarda geçerli unutmayın !

5:Cinsel konularda bir erkek olarak size birşey söyleyemem ancak , söz konusu cinsellik olunca erkeklere pek güvenmeyin . istediği şey için istediğiniz şeyi söylemeye hazır bir çok erkek var . Ona birşey olmaz ama siz psikolojik olarak çökebilirsiniz . Bir çok adam gibi adamı tenzih ederim bu durumdan ama gerçek bu .
6:Kız kıza eve çıkmak hem rahatlık açısından hemde eğlence açısından çok güzel oluyor . ancak bir keresinde çocukluk arkadaşım olan iki kızın evinde konaklamıştım bir süre , müthiş eğlenceli vakit geçirsem de , Ufak şehirler ve ilçelerde hiç hak etmediğiniz iftiralara maruz kalmak çok kolay olacaktır .

diyeceklerim bunlar , hem kızlar , hem erkekler , ne yaparsanız yapın eğlenmenize de bakın . hayat geçiyor , okul bitti girdik işe , Okulda ki en kötü günümü , iş yerimde ki en iyi günüme tercih ederdim !