bugün

geçmiş olsun denilesi durum.
büyük çabalar sonucunda üniversite kazanılınca dile getirilen sevinç belirtisidir. zamanla 'başlamaz olsaydım' sözüyle sonuçlanır.
başlayınca da vizeler geliyor a.q demekle son bulur.
yerini "üniversiteyi bitiriyorum sonunda kurtuldum amk" alacak ünlemdir.
başla görürsün ebenin örekesini diyerek cevaplanmalıdır.
en yakın mesafede bulunan üniversite öğrencisi tarafından birkaç tane tokatla kendisine gelmesinin sağlanması gereken kişidir.
ruhun hala liseli dediğim kişinin tepkisidir.
mesele üniversiteye başlamanda değil yeğen, mesele nerede başladığında.
yerinde bir sevinçtir; aynı tip elbise, ayakkabı, saç ve sakal modelinden, ayrıca öğretmen azarı, dayağından
derslerde zorla ayağa kalkmaktan, dershaneye harcanan bir ton para ve emek boşa giderse babam ağzıma sıçar korkusundan
kurtulmuşsundur artık.

sevgilin varsa el ele kampüste gezip dolaş, gelme istersen, çık dışarı hayatı gör, şehir şehir gez.
yeri gelince derslerine çalış, sınavlarını ver. hayat üniversitede, üstteki entrylere bakıp korkma bro.

üniversite süperdir. he kendi çamaşırını yıkarsın, yeri gelir yemeğini yaparsın ama bunlar da tadı tuzu sayılır.
hep rahatı kim kaybetmiş sen bulasın?

özet olarak hayatının en iyi dört yılına başlayan genç birinin haklı zaferidir.
üniversite eğitimi, kesinlikle lise, ortaokul özelikle ilköğretim eğitiminden daha kolaydır. adam gibi ya da kadın gibi derse gidip not tutmanız yeterlidir üniversiteyi zamanında bitirmek için.

bir iki tip çıkar işte elektronik müh zor yok makina zor falan. çalışmazsan zor olur kardeşim. he dersen ki tıp zor, benim akrabalarım arasında bitirenler var onu bilmem. tribe girmeyin zor diye. sabaha kadar batak oyanayıp, facebook'ta karı kız peşinde koşarsan bitiremezsin çocuğum.

bak biz bitirdik zamanında. sende bitirirsin bakma abilerine diye bir önerme yapılabilir.

(not: trip nasıl yazılıyor?)
lise 5 olarak devam etmektir. malum 1. sınıfların durumu ortada.
Hayırlısı be gülüm deyip bir sigara yakılıp hazırlık sınavına doğru yol alınır .
quiz ve vizeler başladığında yerini yazısı güzel, fotokopi çektirebileceği insan arama telaşına bırakacak olan bir tür yerleştirme mağduru genç sevinci.