bugün

yasalara aykırı olmasına karşın vardır ve recep tayyip erdoğan'dır. yüksekokul mezunudur.
bazı şeylerin diploma olmadigini anlayin artik andavallar ne diplomali inekler ameleler var maaşini ilkokul mezunundan alan...
Üniversite mezunu olanlarıda gördü bu ülke dediğim yazar sıçmığı.
herşeyi kılıfına uyduran hükümetin içinde bulunduğu durum.

milyar yuuroları bağış parasıydı diyenler, bu soruna da bir çare bulur. do not worry be happy.
madem üniversite mezunusun neden cumhurbaşkanı değilsin?

bir keko sıçmığı.
ancak ve ancak türkiye gibi beyin fakiri bir ülkede görülebilecek bir rezalettir.

edit: bu millete müstahak, bu millet ne ki cumhurbaşkanı üniversite mezunu olsun. (bkz: bu millet bu kadar)
Üniversite mezunu olmayanların desteklediği durum. cahil adama cahil olduğunu söylersen kabul etmez üniversite mezunu sanki bir bok yapıyor der. Ulan adam eğitimin öneminin farkında değil iletişim nasıl kursun (bkz: türkiyedeki çoğunluk)

Şahibeli diplomayı savunanlar var adam liseyi bitirdikten 10 yıl sonra almış bide:http://www.odatv.com/n.ph...-hangi-okuldan-2504141200
sürekli fahri doktor ilan ediliyor. doktora mı veriyor anlamıyoruz.
bu durum bir davaya konu olmuştur:

"haberdar'dan Arzu Yıldız'ın haberine göre, daha sonra hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten açılan davaya ilişkin savunmasında, MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun Erdoğan’ın diplomasına ilişkin yazıları delil olarak sundu. Ahmet D, Erdoğan için “Kendisi 4 yıllık fakülte mezunu değildir. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı görevini yapamaz. Dolayısıyla Cumhurbaşkanına hakaret suçu bu nedenle oluşamaz. Çünkü kendisi 4 yıllık fakülte mezunu değildir. Yusuf Halaçoğlu’nun tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum” dedi.

"EN AZ 4 YARI YILI KAPSAYAN..."

Bunun üzerine söz alan Cumhurbaşkanı avukatı ise “davanın esası olmayan bu beyanları kastın yoğunluğunu göstermektedir. Cumhurbaşkanına yönelik mezuniyeti ile ilgili çirkin yaklaşımları reddediyorum. 2547 sayılı kanunun 3 a maddesinde hüküm vardır. Buna göre yüksek öğretim tanımı orada yapılmıştır. Yüksek öğretim milli eğitim sistemi içerisinde, orta öğretime dayalı en az 4 yarı yılı kapsayan her kademedeki eğitim öğretimin tümüdür. Dolayısıyla cumhurbaşkanının ne Anayasa ne de siyasal olarak meştuiyeti ile ilgili zerre tartışma söz konusu değildir” dedi. Bunun üzerine Ahmet D. davanın Polatlı’da görülmesi gerektiğinin altını çizdi. Dosya Polatlı’ya gönderildi.

Polatlı 1.Asliye Ceza Mahkemesine alınan davada Ahmet D, Cumhurbaşkanının diplomasının ilgili kurumlara sorulmasını talep etti. Mahkeme talebi 28.06.2016 tarihinde değerlendireceğini belirterek davayı erteledi.
.....
Diğer taraftan Cumhurbaşkanlığı Resmi Sitesinde ve wikipedia’da Erdoğan’ın özgeçmişinde üniversiteden mezuniyet tarihi verilirken, okula giriş tarihi verilmiyor. Yine mezun olduğu fakültenin kuruluş tarihi ile Erdoğan’ın mezuniyet tarihi çelişiyor.

Üniversite Gazeteci Ayşe Hür'e mahkeme talep etsin yanıtını vermişti

Diğer taraftan Gazeteci Ayşe Hür, tartışmaları bitirmek adına Marmara Üniversitesi'ne Erdoğan'ın diploması ile ilgili sorular yöneltmiş, ama üniversiteden gelen cevapta "özel hayat" denilerek bilgi paylaşımı yapılmamıştı."

ayrıntı için:

http://www.cumhuriyet.com...__diploma__savunmasi.html
evrakta sahtecilik yapmış olabilecek bir kişidir. şu mezuniyet durumu hakikaten de çok şaibeli duruyor.

hayır, o değil, zamanında kalpazanlıkla suçlanmıştı:

http://www.cumhuriyet.com...pazan__fezlekesi_var.html
Eğer doğruysa onca stresten paçasını kurtarmış olan cumhurbaşkanıdır. Zaten bir şey öğrettikleri yok, kaç sene boşu boşuna git gel yapıyoruz. (Hocalarımız sağ olsun!)

Ayrıca üniversite eğitiminin eksiklerini yaşayarak göremediği için düzelmesi için atılması gereken adımları da bilemeyecek olan kişidir.
diploma tartışmasının en az 22 yıllık geçmişi olan cumhurbaşkanıdır. Marmara Üniversitesi dönem rektörünün yayınladığı ve YSK’ya da bildirilmiş olan diplomanın bilgileri Marmara Üniversitesi’nin kayıtlarıyla uyuşmamaktadır. (eğer gerçekten diploması yoksa, ki iddialar o yönü gösteriyor, çelişkinin fark edildiği 22 yıl boyunca bu durumun ciddi bir şekilde incelenmemesi gerçekten çok tuhaftır.)

"Marmara Üniversitesi’nin “bir diplomanın Marmara Üniversitesi tarafından verildiğini doğrulamak” -yani iş başvurusu yaptığınızda sunduğunuz diplomanın gerçek olup olmadığını sorgulanabildiği resmi bir sistem- için kurduğu diploma doğrulama sisteminde Erdoğan’ın mezuniyet bilgileriyle sorgulama yaptığınızda herhangi bir kayıt bulunamıyor.

Ancak Erdoğan’ın yukarıda kamuoyuna açıklanan diplomasından farklı bilgilerle sorgulama yaptığınızda, yani mezuniyet tarihini 1981-1982 olarak sorguladığınızda karşınıza kayıt çıkıyor.
...................

Ya söz konusu diploma sahte ya da diploması zaten tartışmalı olan Cumhurbaşkanı’nın Marmara Üniversitesi sistemine kaydı yapılmış ancak mezuniyet tarihi yanlış girilmiş.

YSK, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında sunulan diplomayı o sistemde sorguladı mı? Bu çelişkiyi gördü mü? Buna rağmen mi adaylığı kabul etti? Bunları bilmiyoruz.

Şüpheciliği elden bırakmadık ve bir de aynı diploma doğrulama sisteminde internette basit bir aramayla ulaşılabilen TC Kimlik numarasını girerek, Rektör’ün yayınladığı “8345” diploma numarasını sorguladık. Ancak böyle bir diplomanın kaydı olmadığını gördük.

(Ekran videosunu da yayınladığımız bu bilgileri sizler de basitçe teyit edebilirsiniz.)

Özetle Marmara Üniversitesi dönem rektörünün yayınladığı ve YSK’ya da bildirilmiş olan diplomanın bilgileri Marmara Üniversitesi’nin kayıtlarıyla uyuşmuyor."

http://odatv.com/marmara-...ni-aradik-2805161200.html
bu adam ülkemizdeki üniversite mezunları tarafından seçildi ve destekleniyor. Cumhurbaşkanının o kadar eksiği varken diplomaya takılmayalım bence.
saray avukatlarının yapmış olduğu en az 4 yarı yılı kapsayan açıklaması da ilginçtir:

"Saray avukatı savunma sırasında “Cumhurbaşkanı'na yönelik mezuniyeti ile ilgili çirkin yaklaşımları reddediyorum. 2547 sayılı kanunun 3'üncü maddesinde hüküm vardır. Buna göre yüksek öğretim tanımı orada yapılmıştır. Yüksek öğretim milli eğitim sistemi içerisinde, orta öğretime dayalı en az 4 yarı yılı kapsayan her kademedeki eğitim öğretimin tümüdür. Dolayısıyla cumhurbaşkanının ne anayasa ne de siyasal olarak meşruiyeti ile ilgili zerre tartışma söz konusu değildir” dedi.
Bu savunma Erdoğan'ın 4 yıllık değil iki yıllık bir yüksek eğitim programını bitirdiği yönünde kuşkuların artmasına neden oldu.
Eğer Erdoğan anayasada belirtildiği gibi 4 yıllık değil daha az sürede bitirilen bir yüksek öğrenim programı aldıysa cumhurbaşkanı seçilmesi için yeterlilik aşamasını geçirmemiş oluyor.
Bu da cumhurbaşkanı seçilmesinin mümkün olmadığı anlamına geliyor.
Erdoğan bunca güç sarhoşluğu içinde hiç beklemediği bir yerden darbe alırsa kimse şaşırmasın."

http://www.sozcu.com.tr/2...asi-yine-karisti-1252253/
ünivder'e göre cumhurbaşkanı üniversite mezunu değil, yüksek okul mezunudur.

"üniversite Öğretim Üyeleri Derneği (ÜNiVDER) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tartışma konusu olan üniversite diploması için açıklama yaptı. Açıklamada, Erdoğan'ın üniversite değil, yüksek okul mezunu olduğu ifade edildi.

Marmara Üniversitesi rektörü, Cumhurbaşkanının diploması ile ilgili bilgileri kamuoyuna basın açıklaması ile sunmuştur. Diploması sorgulanan sıradan bir kişi değil bu ülkenin cumhurbaşkanıdır."

diye aşağıdaki linkte bulunan haber devam ederek bir sürü ilginç noktalara da dikkat çekilmiştir. umarım cevap vermesi gerekenler tüm kanıtlarıyla birlikte kamuoyunu bilgilendirirler.

http://www.cumhuriyet.com...versite_mezunu_degil.html
delikanlı ol ciğerimi ye üniversite diploması nerde diye sordurur.