bugün

g.sarayın göstermelik başkanıdır.asıl başkan adnan öztürktür.malum kendisi fettullahçı bir holdingin üst düzey yöneticisidir.
alper potuk gibi bir futbolcuya beş milyon euro vermeyecek kadar akıllıdır.beş milyon euro verecek kadar aptal olmadığı anlamına da gelir bu ayrıca.
alper potuk isimli orta kalite bir futbolcunun 5 milyon euro etmediğini söyleyen ve bundan dolayı kıskanç olarak adlandırılan başkandır. sormak istiyorum;

alper potuk' un kaç maçını izlediniz de 5 milyon euro değere sahip olduğuna kanaat getirdiniz merak ediyorum. hadi bu durumu kaba organınız sayesinde bir değere kavuşturduğunuzu varsayalım hiç işiniz gücünüzü yok mu sizin? önce kendi yediğiniz boku temizleyin sonra diğer kulüplerin başkanlarına sataşın.
riva projesiyle galatasaray'ın elinde kalan para eden son mülk de yağmalandıktan sonra burada bu adamı savunanlar başlarını taşlara vuracaklar. o yüzden şimdilik;

(bkz: bulandırma denizi uyandırma kerizi)
zaman kavramını çözemediğim kişi. yaz transferi döneminde de kış transfer döneminde de bir zaman veriyor. bir bakıyorsun üzerinden bir ay geçmiş. misal bu kış döneminde galiba 2-3 hafta önce "bir hafta içinde netlik kazanır. transferi yaparız" tarzında bişey demişti. aynı şeyi yaz döneminde de yaptı. üç güne beş güne diye diye takıma forvet almadan bugüne geldiler. allah tan takım hafif dikiş tutturdu da fazla akla gelmiyor eksiklikler.
not: iremsaksporluyum.
an itibariyle kanaltürk'de telegol'de endamını gördüğümüz başkanımız.
an itibariyle kulüpler birliğinin neden varolduğunu ne iş yaptığını anlamış değil dedi ve bizi tv karşısında gülümsetmiştir.
şakir transferinn 26 ocak sonrasında kesinleşeceğini söyleyen başkanımız. federasyona baskısının sebebinin baskısı da kısmen bu gibi sebeplermiş.
arda'ya sahip çıkması ile gönlümü bir kez daha fethetmiş başkandır. büyüksün başkan. allah sana uzun uzun ömürler başkanımız olmayı nasip etsin.
Katıldığı telegol programında şikecilere ve şikecilere destek verenlere ayarın kralını vermiştir.
"taraftarının aziz yıldırım'ın arkasında durmasını doğru buluyor musunuz?"

"demek ki taraftar aziz yıldırım'a güveniyor. bu konuda bir şey diyemem. ben aziz yıldırım ile aynı durumda olsam; bizim taraftarımız bir iki gün beni yargılar, sonra yerime başka birinini gelmesini isterdi"

kendi taraftarının ne bok olduğunu bilen şahıstır. aferin ona.
uzun zamandır figür, davranış, duruş olarak galatasaray'ımın başında görmek istediğim başkan modeli.

bu gece katıldığı telegol programında da bir kez daha söyledikleriyle beni benden almıştır. samimidir ve çekincesi yoktur. akılda kalan bir kaç cümlesi.

--spoiler--

- arda'nın söyledikleriyle ilgilenmiyorum. (herkes işine bakıyor arda!) (ayar!)

- arda'nın söylediklerine isterseniz hep birlikte sürç-i lisan diyelim. (af!)

- fatih hoca'nın tabiki kendi istediği insanlarla çalışma hakkı var buna ben karışamam ama benim de beraber çalışmak istediğim insanlar var ve fatih hoca da buna karışamaz. (yönetim ve saha kenarı ayrıdır)

- eğer ki bizim kulübümüzde böyle bir durum olsaydı o kişi için gereken yapılır ve soyutlanırdı. ve bu durum bizim kulübümüzde çok hızlı gelişirdi. (kulübün bir adı var)

- fatih hoca çok tecrübeli ve onun tecrübesine güvenerek hareket ediyoruz. (yönetim ve saha kenarı uyumu)

--spoiler--

çok dönemler bu takımın başında kalırsın inşallah başkanım. böyle galatasaray çok daha güzel.

edit: noktalama
adamın dibi, akil bir kişilik, kıvrak bir zeka, dürüst ve net cevaplar, karizma, ifade yeteneği ve tüm bunlara rağmen ''mütevazi'' bir adam. ben dahil birçok galatasaraylı taraftarın kendisini izlerken aileden biri gibi çok sevdiğine emin olduğum değerli galatasaray başkanımız. aydınlığa giden yolda ünal aysal gibi bir başkana olduğumuz için çok şanslıyız.
adamlık vasfına sahip insan . akıllı ve erdemli . bunları kendisine ezeli rakip olan bi camianın taraftarı olarak söylüyorum . çünkü duruş herşeydir . bi söz vardır hani . Allah düşmanın bile onurlusunu versin diye . işte rekabette de bu söz söylenebilir . böyle onurlu insanlar rakiplerini de yüceltir .

tanım : son yıllarda türk futbolunda görmekte zorluk çektiğimiz , ender dürüst ve akıllı kulüp yöneticlerinden biri .
bu gece birilerini huzursuz etmiştir. git gide artacak bir huzursuzluk dalgasının startını vermiştir.
aziz yıldırım içeriden çıkınca bu sahte "dik duruş" tavırlarından eser kalmayacak gs başkanı. aziz yıldırım a seve seve boyun eğecek. eğmezse herkes biliyor ki zor yolu da var.

yazık lan yaşlı başlı adam.
Galatasaray'ın başına gelen en güzel şey. Başlatmış olduğu projeler gerçekleşirse ki bu mümkün gözüküyor bir kaç yıl sonra Türkiye için de kendisiyle mücadele edecek takım kalmaz. Zira fener şike derdin de beşiktaş desen tüpçü varken bir arpa boyu yol alamaz.
Ünal Aysal, başarızlıkta kim olursa olsun silip atacak karakteri olan ve başarılı bir başkan.

Yine çok doğru ve net bir şekilde konuşmuştur.

http://www.ntvspor.net/ha...zsak-baskanligi-birakirim .
bu geceki telegol programından çıktıktan sonra bi orgazm sigarası yakması vacip olandır. ortalığın mnakoydu çünkü.
ayrıca, gökmen özakman ın çizmiş olduğu galatasaraylı profili vardı, onu hak ettiği seviyeye yükseltti. galatasaray öyle bir takım oldu ki, ronaldinho için; "oynamayacaksa gelmesin" yorumlarını yapıyoruz. ünal aysal'ın vizyonunun genişliği sayesinde bunlar. seviyoruz, sayıyoruz.
bu gece katıldığı telegolde bir kere daha yüreğimi, saygımı kazanmış adam gibi adam. bir kere söylediği herşeyi tartıyori nerelere gideceğini nasıl etki yapacağını çok iyi bilerek kelimeleri seçiyor. bunu spontane konuşmada ve dili bile sürçmeden gerçekleştirmesi zekasını bize gösteriyor. gerçekten iş hayatında neden bu kadar başarılı olduğunu bu özelliği bile çok açık gösteriyor. daha uzun yıllar galatasarayın başında kalmalı. bizi o eski günlere götürecek birisi varsa bu kişi ünal aysal'dır.
Iki cümleyle ihtiyaç sahiplerine ayarı sapiyla vermiş, galatasarayın asil başkanı.
galatasaray için şans sayılabilecek başkan.

kulübünün haklarını koruyan, gereksiz işlere girmeyen makul ve tutarlı adam. nasıl davranacağını ne söyleyeceğini biliyor, gerekmedikçe konuşmuyor, susmayı biliyor. spekülasyonlara girmiyor belli bir çizgiyi koruyor. kulüp içinde herkesin sadece ve sadece kendi göreviyle ilgilenmesini sağlayarak kulüp içi huzuru sağlıyor. kulübün parasını sokağa atmıyor. fatih terim'e güveniyor ve onu özgür bırakma akıllılığını gösteriyor.

hepsinden önemlisi herkesin sustuğu bir dönemde, büyük kulüp olmanın gerektirdiği gibi davranarak; kulüp yöneticilerinin ve federasyonun duruma göre yasa değiştirme çabalarına karşı çıkıyor. * *

ünal aysal'ın en büyük şansı ise adnan polat'tan ekonomik ve idari açıdan düze çıkmış bir galatasaray devralmış olmasıydı. o da gaza bastı ama kulübü yoldan çıkarmadı, kaza yaptırmadı.

not: tüpçüsüz günleri özleyen bir beşiktaşlıyım.
bana hep özhan başkan'ı anımsatan, güzel insan.
trt: eurovision'a can bonomo katılacak.
sadri şener: eurovision'a katılmak trabzonspor'un hakkıydı, hakkımızı istiyoruz.
ünal aysal: eurovision'a trabzonspor gitmezse ligden çekilmeyi tartışabiliriz.

tanım: işte böyle bir adamdır.
hapiste değildir , özgür ve hür bir adamdır , vatandaştır .
güncel Önemli Başlıklar