bugün

1951 yılında Trabzon da doğan Şener, istanbul Teknik Üniversitesi inşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.
Trabzonspor yönetim kurullarında 10 yıl süreyle hizmet veren Şener, 1990'da bu kulübün başkanlığına seçildi. 1994'e kadar başkanlık görevini sürdürdü. trabzonspor tarihinin en iyi yabancı transferleri olan arçil ve shota arveladze yi politik gücünü kullanarak ile transfer etmeyi başarmıştı.
trabzonspor'un şehir merkezindeki sosyal tesislerine ismi verilen eski yönetici. adının geçtiği tesislerde ts club, bordo mavi adında bar restoran ve cafe bulunur.
yeniden başkan olmaya aday kişilerden.
trabzonspor un yeni başkanı. trabzospor gibi köklü bir kulübü eski günlerine döndürebilmesi dileğiyle...
an itibariyle Trabzonspor'un yeni başkanı. mevcut kadro ile yılsonuna kadar beklemek zorunda ama yazın yeni bir yapılanma yapacaginin işaretlerini veriyor.
gokdeniz icin yildiz degildi demis olan trabzonspor baskani.

simdi gonderdiniz cok ararsiniz gokdenizi. yildizlarini tek tek kaybediyor trabzon, yazik cok yazik.

fatih tekkeyi de bu zihniyet gonderdi. kuru bir takim simdi trabzon ne yapacaklar cok merak ediyorum.

baris memis yildiz olacak gibi duruyor insallah bir seyle onu da kacirmazlar. bu isler aymanla, jabiyle olmaz benden soylemesi...
trabzonspor un durmak nedir bilmez çalışkan başkanı.

--spoiler--
Şimdiye kadar yapılan transferlerle geleceğin kadrosunu kurduk. Kombine satışlarında kuyrukların olmasını istiyorum. Bu sezon Trabzonspor un yılı olsun istiyoruz ve bu yolda taraftarın da desteğini bekliyoruz. Bugüne kadar herkes bizi konuştu. Ama taraftarlarımız 9 Haziran da satışa çıkacak biletlere ilgi gösterirse, asıl sürprizi o zaman gerçekleştireceğiz. Yeni bir yıldız daha transfer etmek için çalışmalarımız sürüyor. Ama dediğim gibi her şey taraftarın kombine biletlere göstereceği ilgiye bağlı
--spoiler--

not: * olabilir.
"Ocak ayında ara transferde Hakan Şükür'ü almayı düşünüyor musunuz" sorusuna , "yok öncelikle Hami ve Ünal'ı düşünüyoruz" cevabını veren başkan. Ne soğuk espriydi be.
--spoiler--
Israrlı sorular üzerine hakemlerle ilgili konuşmak istemediğini söyleyen Şener, "Bu bitti artık. Geriye takılıp kalmanın bir anlamı yok. Kulüp Başkanı konuştuktan sonra yürüyüş yapmanın bir anlamı da yok. Olay fazla büyütüldü. Biz bu işe son noktayı koyduk.
--spoiler--

boyle konuşmasına daha öncesinde de hakemlerin eğitilmesi gerektiğini soylemesine ragmen pfdk ya sevkedilen trabzonspor başkanı. türkiye futbol fiyaskosu yine işbaşında sayın seyirciler.
yakın zamanda çıkıp eskişehir maçı ile ilgili ciddi açıklamalar yapmasını, hatta maçın tekrarını istemesini dilediğim ve bu şekilde türk futbolunu ihya edebilecek başkan. bakalım hayal mi kuruyorum...
Gökhan Ünal ın Antalya da bir gece kulübünde bir bayanla birlikte olduğunu gösteren fotoğraflarının basına yansıması ile ilgili olarak ,
--spoiler--
Bu fotoğraf yılbaşı akşamı çekilmiş bir fotoğraf. Ama bunca süre geçtikten sonra bugün basında çıkması oldukça ilginç. Bu resmi sanki futbolcu Antalya'da kamptan ayrılmış ve eğlenmeye gitmiş gibi göstermek ne kadar doğru bunu anlamak oldukça güç. Yılbaşı akşamı hoca herkese izin verdi. Genç bir futbolcu. Kayınvalidesi değilim ki müdahale edeyim!
--spoiler--
demiş ve güldürmüş trabzonspor başkanı.
sezon başında çok iyi bir kadro kurdu. song gökhan ünal colman gibi kaliteli futbolcular getirdi. e başlarında da ersun yanal gibi bir hoca var. bu sezon şampiyon olamasa bile ligi ilk 3te bitirir diyodum. uzun zaman sivasla çekişti sonra beşiktaşa geçildi. derken son sivas maçıyla şampiyonluktan iyice koptu.o maçı kazansa uzatacak mıydı sözleşmeyi herşey bu kadar basit mi. sonuçta sadri şener ersunla sözleşme yenilemeyerek onu kaybetti. oysa gordon milne değil miydi iki sene şampiyon olamayıp ardından 3 sene şampiyon olan. teknik direktör işi sabır işidir emek ister öyle bir şampiyonluk kaçtı diye adam gönderilmiş. ben de tam trabzonspor özkan sümerden sonra adam gibi bir başkan gördü diye yanılmışım, yazoklar olsun sadri başkan..
Nuri Albayrak dahil trabzonspor tarihinin gördüğü en tutarsız ve basiretsiz başkandır.
(#5129270)
evet yanlış yaptın başkanım. ama seni seviyoruz, basketbol branşına renk kattığın için,
stada makyaj yaptığın için,
hes projelerini bize ve giresunspor a kazandırdığın için,
karadenizspor u kurduğun için,
bayanlar futbol takımını şampiyonluğa oynattığın için.
samet aybaba ile anlaşılması üzerine kızına gelen ' baban trabzonspor u satıyor, ne yapıyor bu adam' mesajını duyduğunda olağanüstü kongre kararı alan başkan.
amacının ne olduğunu anlamadığım insan hala bi teknik direktör bulamamış olmakla beraber yanındaki insanlara mukayet olamayan insandır. her biri ayrı açıklama yapmakta ve taraftarı çileden çıkarmaktadırlar.
1-3'lük toulouse mağlubiyetinden sonraki açıklamaları yürek parçalayıcı anasını satayım.

"...1 senedir bu maçı bekliyordum ben. yazık. o kadar emek boşa gitti..."
geçen sezon sonunda ersun yanaldan sonra takımın başına mustafa denizli'yi getirmeyi çok istemiş ama yapamamış sonraki teknik direktör seçimi de hatalı olunca aldığı tepki karşısında olağanüstü kongre kararı alarak takımı bir nevi boşlukta bırakıp zarara uğratan başkandır ama bu başkana kızamıyorum trabzonspor'a ne kadar gönülden bağlı olduğunu biliyorum.
Tutarsızlığını her daim göstermekten geri kalmayan yönetici.
Trabzonspor'un an itibarıyla başkanıdır. Projeleri ileriye dönüktür, Nuri Albayrak gibi Fabiano Eller,Stepanov,Fatih Tekke gibi pahalı futbolcuları satarak paraları buharlaştırma yetisine sahip değildir ne yazık ki,sevmiştir Trabzonspor'u.Ama iyi günde bu takımın yanında olanlar eminim kötü zamanında da bu takıma sahip çıkar.Özkan Sümer zamanından daha kötüsü olamaz diyerek Trabzonspor'a yeni umutlarla sarılan taraftarı her zaman vardır,olacaktır.
"onu hocaya sorun" repliğiyle ünlenmiş trabzonspor başkanı.

takım galatasaraya 3-0 yenilince "onu hocaya sorun" tarzı bir açıklama yapmış ve birkaç gün sonra ersun hoca takımdan ayrılmıştı. bu haftaki beraberliğin ardından hugo için yine aynı şeyleri söylemiş eleman. siz hayatınızda teknik direktörü bu şekilde kurtların önüne atan başkan gördünüz mü? ben görmedim.
*tarihin en kötü yöneticilerindendir.
'' trabzonspor'u bu duruma düşüren kim varsa futbolcusundan malzemecisine bedelini ödeyecek'' şeklinde bir açıklama yapmış başkan.

lakin son yıllarda senaryo hep aynı trabzon'da. antrenörler kötü, futbolcular tu kaka.

ya yönetimler?

ya hiç kimseye tahammümmül edemeyen taraftarlar?
ersun yanal'ı gönderdikten sonra zaten kendi ipini de çekmiş yöneticidir. futboldan zerre anladığını düşünmüyorum o da ayrı.
hakkında format içi söylenecek laf bırakmamıştır.