bugün

acılı pasta turgut özal'ın zehirlenmesini, kale direği adnan menderes'in asılmasını işaret ettiği düşünülürse, "eve giderken bir parlama gözünü alacak" sözü nişancı veya patlamaya işaret ediyor olabilir diyebilirim.

Fakat bu kadar da paranoyak olmayalım. sadece berbat bir reklam o kadar.
abiler, ablalar, reklamda konuşan lavuk ve sesi, saat 4 mesajı, sana sürprizlerim olacak, hesaplaşma zamanı geliyor, acılar seni bulacak ve en önemlisi eve dönerken bir parlama gözünü alacak.

bu reklam normal bir reklamsa lütfen düşünme organınızı rafa kaldırın abi.

edit: reklam sosyal medyada yayından kaldırılmış.

edit2: murat ülker twitter üzerinden, ''Yurtdışındayım.Şimdi duydum.Haber verenlere teşekkürler.Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar.Milletimizin yanındayız.'' açıklamasında bulundu.
Tehdit içeren reklam. Gece gece uykum kaçtı. Basite almayın kesinlikle.
silinse bile youtube'da hala var.
çok kelleler gidecek çoook.
galeriye atalım ki youtube'da bile silinirse burada kalsın. afferim lan zall. bu video şeysi şahane.
https://m.youtube.com/watch?v=jYNQePnz9KU
normal bir reklam değil. sadece bunu söyleyebilirim.

komplo teorilerini pek sevmem ama, reklamı 3-4 kere izledim lakin bir püskevit firmasının neden böyle bir reklam filmi çektiğini anlayamadım.

gizli bir mesaj yok ise!
bu yüzden eti.
Ünalan dominos un orayi ben tutuyorum arkadaslar darbeci serefsizlere gecit yok gelene kisa parlement alicam gelin 2ye kadar gelirseniz pizza da alirim.
valla arkadaşlar reklamda abartı falan yok. bir çikolata markası böyle bir reklam yapabilir mi amk? saf olmayın. diğer ülker reklamlarını izleyin kıyaslayın. domestos reklamı değil ki bu. ben bile ilk izleyince bu ne amk? dedim. lan bir baktım ülker in resmi twitter hesabından paylaşılmış. has**ktir dedim ya...

edit: videoyu kaldırmış ülker. izleyemeyenler burdan: https://twitter.com/Pazar...status/847930986545524740
(bkz: Kefenimizi giydik bekliyoruz)
tüm türkiye' de elektirikleri kesip savcı katlettikleri düşünülürse çok da normal zamanlar yaşamıyoruz. Allah yardımcımız olsun.
Ben hemen Konak meydanı'na gidiyorum, morgandexter sen gündoğdu meydanına git. Zall karşıyaka sahil sende...
abi okulda azıcık irite edici bir desenle filan bile grafik, reklam uygulaması yapsak hocalardan fırça yiyoruz. nasıl bir reklam ajansı bunu yapar, hayret edici.
1. tsk eski gücünde değil darbe yapamaz.
2. adamlar zaten reklamı TV'lerde verdiler 1 nisan'da şaka yapamana yardımcı olalım diye.
3. ses tonu sinsi bir kardeş olmayı gösteriyor.( yanlış seçim)
4. 16 NiSAN'DA HAYIR!
görsel

Ülker ? Darbe ? Çikolatalarla la mi ?

Bakın arkadaşlar durumu size anlatayım.

Erdoğan yıllardır bir korku imparatorluğu pesinde. Kısmen basardı ve bunu kalıcı olarak yapmak istiyor. Artık birilerine fetocu damgası vurmak icin yer arıyorlar. Gecen Alman milletvekillerine bile fetocu dediler mesela. Yer arıyorlar artık kime fetocu desek diye. Kimse kalmadı kalmadı şimdi de çikolatalara fetocu demeye başladılar.

Ak troll ler Erdoğan ı Abdülhamit e benzetiyor ya bakın ben de bir benzerliklerini buldum.

2. Abdülhamit baskı ve sansürle muhalif ittihatçıları öyle kendisine dusman ediyor kı hep indirilme korkusu yaşıyor. Erik jan juhren söyle der: Abdülhamit öylesine korkardı ki, Üsküdar'da talim yapan toplarin Topkapı'ya çevrili olması titretirdi onu. O topların bir gün kendisini vurmasından korktuğu icin barutlu değil dandik toplar kullandırmaya başladı.

iste Erdoğan'ın korkusu da bu. Öylesine korkuyor kı ! Edip Akbayram diyor ya 'korkuyorlar sevmekten korkuyorlar ve korkacaklar' diye. Bu öyle birşey. Bir kere düşersem olumum emsal nitelikte acı olacak diye korkuyor. iste bu korku yüzünden bunlar.

Sanki ülkede her gün darbe oluyor, sanki idari sistemin her kademesi Akp nin elinde değilmiş gibi hem de ! Herşey senin her yer senin her uçan kuştan haberin var her yer tamamen senin adamlarınca zapt edilmiş. Ama sen hala korkuyorsun ! Bu, ülkeyi zaptettigin o korku imparatorluğunun içine vurusudur kardeşim.

Ve Murat Ülker öylesine korkuyor ki bu muhabbetten adam 'lan mal misiniz aq çikolata joleleri ile mi darbe yapacağız' demek yerine basıma bir hal gelmesin diye 'devletimizin yanındayız' diye tweet atıyor.

Herkes korkuyor. Ama en çok o korkuyor.
Bu reklama normal diyenler gerçekten ilginçsiniz.