türkiye için ortaya atılan iddia dır. kürtler 45 milyonuz, aleviler ise 40 milyonuz derler. 70 milyonluk ülke nufusunda ehli sünnet türk vatandaşı bırakmadılar amk.
20 milyon çerkes, 15 milyon gürcü ve laz, 10 milyon arap, 5-6 milyon arnavut ve boşnağı da unutmayalım...

devletin adının türkiye olması ise aslında bi şakaydı. türk felan yok bu topraklarda.

(bkz: yersen)

(bkz: cemaatçi tipi entry yazma rehberi)
ikisinin toplamı 20 milyonu asla geçmez.
alevilik bir ırk olmadığından sorun yoktur fakat kürt konusu tamamen uydurmacadan ibarettir.
Ülkenin nüfusu o kadar değil.
Su an bu konuda yazar şuna dikkat etmelisin alevilik ırk değil su an bir sürü kürt alevi var. Kürtler su an türkiyede tabiki 25 milyon değil ama tahminlere göre 15 milyon falan. Ama Kürtler suriye Irak ve iranda da var bunlarla birlikte nüfusuna bakmak lazım.
yalandır. ama 15 milyon türk bile yoktur. dünya üzerinde hangi devlette var ki böyle bir durum? herkes melez.
sevgili norrin radd her kürt vatandaşımızın ortalama 9-10 çocuk edindiğini hesaba katarsak yakında gerçek olacak durumdur. o yuzden yorum yok.
32 milyonluk angolalı nüfusun yok sayıldığı gerçeğini asla değiştirmez. Diren Angola!
yüz yıllar boyunca bu bereketli topraklardan kalıcı olarak yolu geçmeyen medeniyet,ırk,uygarlık kalmamıştır ee noldu bu ırklara buharlaşıp kayıp mı oldu? hayır,şuanki ben türküm ben kürdüm şuyum buyum diyen insanlar oldu yani saf bir ırk kalmadı dolayısıyla genetik olarak herkes biraz türk biraz kürt biraz biraz hitit biraz artuk biraz saltuklu. önemli olan o ırkın kendi kültürünü ve dilini yaşatma çabasıdır ki bunda da kürtler türklere göre üstündür.
5 milyon suriye vatandaşı unutulmamalıdır.
bir matematik sorusunun başlangıç kısmıdır; "bir ülkede 45 milyon kürt, 40 milyon alevi olması ile birlikte, bu ülkede ayrıca 20 milyon ermeni, 70 milyon müslüman, 80 milyon türk ve 36 milyon da suriyeli bulunmaktadır. 45 milyon kürt'ten 25 milyonunun alevi olduğu bilinmekle birlikte, 12,5 milyon kişi hem alevi hem kürt hem de suriyelidir. 65 milyonu hem müslüman, hem de türk'tür. o halde bu ülkenin başkentinin nüfusunun 1/4'ü kaçtır?"
22 milyon arnavutta ikinci sırada gelir.
alevileri bir irkmis gibi sanmaktir.
lazların isyan ettiği durumdur.
-5 milyon türke delildir efendim.
75 milyonluk ülkede 100 milyon kürt olmasından daha gerçekçi olmayan durumdur.
sonuç olarak ülkedeki 10 milyon k*rt'ün dışında herkes türk'tür.
işid in kestiklerinden sonra tekrar hesaplanmalıdır.
allah bilir gerisi de laz ermeni çerkes balkan göçmedir velhasılı bu memlekette türk yoktur. hey allahım sen akıl fikir ver.
saçma önerme.
en azından kürtler için;
http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kürtler
hem de daha iki gün önce güncellenmiş bir makale.
(bkz: eskiden burası kürtlüktü)
doğru bir tespit dahi olsa hepsinin türk soyundan geldiği gerçeğini değiştirmezdir.
Alevilerin türk olduğunun bilinmediğinin göstergesidir. Ülke nüfusu 77 milyon ise 40 milyon alevi +45 milyon kürt 85 milyon eder? -8 milyon da sünni türk mü var?
Türkler de -10 milyon kardeşim anasının karnına geri dönüyor herhalde.