bugün

(bkz: caillou)

(bkz: ben 10)
(bkz: calimero) üstüne tanımam.
"dorik dorik mogu mogu" diye bi şarkısı vardı. köstebekti sanırım kahramanları. kim bilir neydi adı.
yahu bi çizgi film vardı adını yıllardır hatırlayamam. bi çocuk vardı böyle şapkalı , okulda geçiyodu çizgi film , kabarık saçlı kadın bi okul müdürleri vardı , eşli a ,eşli b vardı . düşünüyorum düşünüyorum yok. ben onu özlüyorum. bi bilen varsa beni aydınlatsın sevgili sözlük yazarları .
not: disney'in tenefüs ziliymiş çizgi filmin adı. garipbiyazar'a teşekkürler.
pokemon, şirinler, jetgiller, taş devri

baya özlemişim yahu başlığı görünce farkettim hemen klavyeye davrandım.
çocukluk ve ergenlik dönemi çizgi filmleridir. slam dunk tsubasa değildir. kahramanımız hanamachi sakuragi basketbolun peşine bir kız için düşer ve kısıtlı yeteneklerine rağmen çok çalışarak yıldız olur. tsubasa gibi doğuştan yetenekli değildir. anelka değil henry'dir.
pokemon,
şirinler.
çizgi film değil ama barney diye mor dinazor vardı onu özledim. en büyük hayalim o mor sevimli dinazoru sarılmak.
heidi, jetgiller, tom&jerry.
ama favorim şirinler. uslu bi çocuk olabilirsek şirinleri görebileceğimiz söylenirdi hep.
kimse maske dememiş ama en güzellerinden biridir kendisi.
(bkz: the mask)
ninja turtles
çocukken izlenenlerdir :
(bkz: clementine)
(bkz: the mysterious cities of gold)
(bkz: nils holgerssons underbara resa)
(bkz: les mondes engloutis)

neyse ki hala harika çizgi filmler yapılmakta, özellikle büyük usta miyazaki hala çalışmakta *
jetgiller ve taş devri.
(bkz: küfürbaz haydo)
Fox kids diye bi kanal vardı bir zamanlar digitürkte orda yayınlanan hemen hemen bütün çizgi filmleri özlüyorum.
tsubasa, pokemon, powerrangers, teletubbies, emanuelle 6.. bu işin sonu kötü bitecek sanırım neyse susayım.
(bkz: beyblade)
(bkz: eek the cat)
Foster'ın hayali dostlar mekanı.
(bkz: şeker kız candy)* * *
heman ve casper...
heidi,
değerli,
jetgiller,
tom ve jerry,
pokemon (ama ilk 2 sezon),
bugs bunny.
as told by ginger.