ozel dersaneler bırlıgı nın kısaltılmıs ısmıdır.
yarın sınavı var, gireceklere başarılar.
adından da anlaşılacağı üzre "sözde değil özde laik" dersanelerin birleşmesiyle ortaya çıkan güvender'in en önemli rakibi olan dersaneler birliği...
önümüzdeki pazar günü türkiye genelinde öss denemesi vardır, tüm ergenusları bekliyoruz.. *
öss denemesinin biz összedelere girdiği kurumdur. yazıktır.
türkçe'de ilk soruyu okur okumaz eğer öss de böle olursa kaydı valla bana dedirten sınav.moral bozmak için birebir.
eskisi kadar ciddiyeti kalmayan, özel dershaneler birliğinin sınav şeysidir.
kargoyla gönderilen sınav kitapçıklarıyla sınavı uygulamak dershanelerin insiyatifine kalmıştır. kimisi birgün önceden uygular, kimisi aynı gün, kimisi cevaplar internette açıklandıktan sonra. amaç moral bozdurup, öss gurbanlarını gaza getirtmektir. *
bu yıl 3tane sınav yapacak olan kurum.
bu yıla ait son sınavını 10 mayısta * yapacan olan kurumdur. son kayıt tarihi 3 mayıs 2009 dur.öss ye hazırlanan öğrencilerin kaçırmamaları gereken sınavdır. fiyatı 2 ytl dir.
Gireceğiniz devlet sınavında , bu sınava göre en az 30 puan fazla alırsınız.Bu özdebir sınavının sonucuna bakıpta kendinizi üzmeyin.
ben dahil binlerce öss öğrencisinin anasını ağlatacak sınavdır. öss öncesi güzel bir moral bozma kaynağıdır. hafta sonunu insana zehir edecektir.
sınavın zorluk derecesi öss ile bir olmamasından dolayı öğrencileri hep ağlatan sınavdır. hatırlıyorumda bu sınavdan aldığım puanın çok üstünde bir puan gelmişti öss'de. yani bir aydan biraz fazla kalmışken sınava bu özde bir olmayan sınava çok da kafayı takmayın. sadece çalışmanızı arttırın. bir de çıkmış sorulara falan bakın.
oldukça değişik ve zor soruları olan, insanı dumur eden sınavı düzenleyen kurum. bu sınav genelde moral bozar, insanı "1 ay var öss'ye, puanıma bak çok kötü kesin kazanamayacağım" düşüncelerine sevk eder. fakat tüm bu düşünceler gereksizdir, yapılması gereken konu tekrarı yapıp bol bol deneme çözmektir. çünkü özdebir'de, öss'den alacağınız puanın yanına bile yaklaşamazsınız. bu bilinen bir gerçektir.
bizzat 10 mayıs 2009 da girdiğim sınavdır kendileri. şöyle söyleyeyim o gün benim doğum günümdü.ulan girme şu sınava şimdi sabah pazar pazar kalkıp 1 saat yolda geçirme dedim kendime ama doğum günümde girdim o sınava yine de. sınav zordu be yani normal ama zor işte anlayın.*.
lgs'ye hazırlananların da girdiği sınavdır*. o sınavda ne aldıysam hem lgs de hemde öss de aynısını almıştım.
yine çok pis derecede birçok öğrenciye girmiş sınavdır. bu sefer de türkçe ve tarihten zorlamışlar sağolsunlar. ancak coğrafya soruları hayatımdaki en kolay denemeydi. keşke hep böyle olsa coğrafya. * ***
hakkında "soru kitapçıklarını rulo şeklinde verselerdi yine aynı etkiyi yaratabilirlerdi." yorumu rahatlıkla yapılabilecek düzeyde kazık soruları olan denemeler hazırlayan kurum. açılımı özel dersaneler birliği'dir.
(bkz: 10 mayıs 2009 özdebir öss denemesi)
saçma sapan soru dağılımı yapan birlik. birçok bölümde hep aynı konularda yoğunlaşarak gerçek sınavdan oldukça uzaklaşmıştır. özdebir belki türkiye içerisinde tahminen yerinizi size belirtebilir - yine diyorum belki - ama asla gerçek puanınızı size yansıtmaz.
bu seneki ygs denemesi 21 şubatta olan sınavdır. gerçek sınava yakın olduğu söylenegelmektedir.
her sene yapılan sınavların gerçeğe fazlasıyla yakın olduğu söylenir. alakaları yoktur. geometri soruları zordur.(en azından geçen seneki öyleydi)
Sabah itibariyle girdiğim, sınav sonunda da benim ona değil, onun bana girdiğini fark ettiğim denemedir.

Mat 1 soruları abartı zordur.
Türkçe soruları çeldireç doludur.
Tarih sorularından bahsetmeyeceğim bile.

Bu sınavdan bir önceki gün töder ' de toplam 9 yanlış yaparak sevinmişken, bu sınavda sadece matematik testinden 6 yanlış yaparak dumura uğramışımdır.
8. sınıfta tadını aldım bu firmanın. bi deneme gelmişti okula. en seçilmişler arasına girip bu kitapçıkla karşı karşıya kalmanın esrarengiz mutluluğunu yaşadım. 20 türkçe sorusundan 6 yanlışım vardı ki oks de bile 1 tane çıktı. yuh özdebir.
sikimsonik denemeler hazırlayan birliktir. amaçları dur hele şu öğrencilerin morallerini bozalım, bizim denemede kimse iyi yapamasındır.
cemaat dersaneleri karşısında halt yemiştir.