bugün

tüm özel öğretim kurumları derneği'nin kısaltmasıdır. bünyesinde açı, kavram, final dergisi, bil, sınav ve uğur dersaneleri'ni barındıran bir dernek niteliğindedir.
(bkz: özdebir)
başkanlığını enver yücel'in yaptığı dernek.
bu yıl yaptığı ilk sınavı boru gibi olan*ikincisi ise kolay olan sınavdır. üyeleri ise türkiye'nin en köklü dersaneleridir ama hala özdebir'in yanında ezik kalmaktadır.
gün itibariyle girdiğim sınavdır. iyi geçmesinden dolayı sevindiğim; lakin sonrasında herkesin iyi geçtiğini öğrendiğim anda hiçbir anlam ifade etmemeye yarayan sınav oluvermiştir. ama yine de öss öncesi moral düzeltmiştir.
fdd avcılar şubesinin mezun grubuna pazartesi günü yaptığı sınavdır. herkesler pazar oluyormuş amma..
43 dakika sonra başlayacak olan sınav.
ben hala evdeyim sınava gireceğim, 43 dakika var ve sözlükte takılıp müzik dinliyorum.
kaç net yapılıp, kaç puan alınacağı heyecanla beklenilen sınav. *
hazırladıklarını felaket coğrafya sorularıyla lys denemesi sonrasında öğrencilerden çok iyi küfürler almış kurum.

aynı küfürleri ben de ettim ama sınavda türkiye 37'ncisi olduğum için (sözel katılan 17 bin küsür) şu sıralar döneklik yapıp sempati duyduğum kurum.
bugün sınavı yapılmış kurumdur. sınavı da gayet zordur, paragrafları uzundur. gelgelelim yapılamıyacak düzeyde değildir ortalama bir öğrenci için.
sonuçları henüz açıklanmamış heyecan ile beklenen sınavdır. **

edit: 374 almamı mı çekemediniz yani?
sonuçları açıklamalarına rağmen kendi sonucuma ulaşamadığım bir sınav yapmış olan kurumdur. ulan her şeyi doğru giriyorum (il kodu kurum kodu falan) ama yine de sonuç bulunamadı diyor. hadi sadece bende böyle yapsa sorun benden kaynaklıdır diyeceğim ama bir kaç kişi de daha aynı sorun çıkmış. en iyisi dershaneye gidip öğrenmek. böyle de saçma bir sınav hazırlıyorlar işte !
Bu sınavda 15bininci olup hala tıp istiyorum. Sınavı çok zor olmasada uğraştırıcı.
2012 yılının ilk sınavını 11-12 kasım tarihlerinde yapacak olan kurum. merakla bekliyoruz.
senenin son ygs sınavını 24 şubat'ta yapacak kurum. sınav fiyatı 6 tl'ye çıkmış. fazladan aldığınız o 1 lira şeyinize girsin...
Tüm özel öğretim kurumları derneği'nin kısaltması.

Türkiye geneli sınavları ve sınavlarının zorluğu ile bilinir.
sorduk muu amk sana kaç yaptığını git çalış velet az kaldı sınava.