stresin, kaosun, gerilimin artmaya başladığı dakikalardır. saatler çabucak geçer. ayrıca yüzlerce teselli ve başarı dilekleri mesajları sınava girecek öğrenciye bonus olarak verilir. *
(bkz: kalkamam diye uyumamak)
sabahtan akşama kadar arkadaşlarla batak oynayarak geçirilen günün akşamında feci bir baş ağrısıyla yatağa gömülürsün, sonra test soruları dolu rüyalar eşliğinde güzel bir uyku çekersin. *
yoğun strest, çırçır yada kabız olmak. sıksık çişe gitme hissi.lan ya sınavda cevap anahtarını kaydırırsam paranoyası. v.s. v.s. v.s.
çok çalışıp denemelerden denemelere koşmamış bünye için herhangi bir gündür...
yıl boyunca açılmayan kitabın son gün açılıp ne öğrenirsek kardır felsefesiyle açılacağı gündür . lakin bi boka yaramayacaktır.
kardeşine destek olamamaktan tedirgin olan abininde stresli günüdür aynı zamanda.
hatırlıyorujmda össye girdiğim zaman, o gün o kadar huzurluydum ki, orgazm olmuştum resmen. gerçi cuma günü ile arasında pek bir fark yoktu benim için. son 2 gün çalışmamaıştım. ama eğer odanıza çıkardığınız notları asmışsanız gözleriniz sürekli o notlara takılır, tekrar etme ihtiyacı hissedersiniz. akşam olmadan sevenler, hocalar ararlar başarı dilemek için. yatma vakti geldi mi, ailedeki bireyler bi ipnelik yapmış gibi suratınıza bakıp bakıp gülümserler. geç olmadan yatılır, uyunamaz felan. gerisi değişir zaten.
ablamın namı değer * bayağı bi heyacanlı olduğunu gördüm.Bundan şu anlaşılıyorki herkez böle değildir.
öss'ye girdiğim geçen sene de fosur fosur uyudum. bu sene daha bi fosur fosur uyuyacağım gündür.
huşu içinde namaz kılınan gün.*
okunmuş şeker okunmuş tuz okunmuş su okunmuş kalem ,silgi ,don , atletin bile okunmuşunun istiflenip hazır bekletildiği gün. (bkz: bokunu çıkarmak)
bir gün sonrasından daha umut dolu geçecek gündür.

(bkz: öss nin 1 gün sonrası)
Tanrı'nın akıllara geldiği gündür aslında.
stres yaratır,gençlerin geleceğini birkaç saatlik sınavla belirlemelerine sebep olanlara sövmekle geçer. çevrenize rant sağlayacağınıza,ülkenin kaynaklarını sömüreceğinize üniversite kurun,eğitime yatırım yapın allahsızlar!
1 gün sonrasından daha iyi değildir.
artık var olmayan gün. (bkz: ygs) (bkz: lys)
türbelerde gezilir dua edilir.kalemler türbe duvarlarına sürtülür.gusül abdesti alıp bismillah ile sınava girilir.
tevekkül vaktidir artık herşey yapılmıştır gerisi tanrıya duayla gerçekleşcektir.
Endrin : e
Emre * : Em
bu diyalog akşam sekiz sularında gerçekleşmektedir.

e : huop, kardeşim naber ?
em : iyidir kardeşim işte gerildim öyle kopacağım birazdan sanırım.
e : bende öyleyim vallahi. çıksak mı ki parka ? *
em : yok artık ? harbi misin ?
e : giyiniyorum hadi birer bira çakarız.
em : tamam kardeşim onbeş dakikaya ordayım.

akabinde orda buluşulur, birer bira olarak planlanan vaziyet üçer bira olur. onbir sularında eve gidilir. sıcak bir duş alınır, bebek gibi yatıp uyunur. sabahında dinlenmiş ve relax olmuş bir vücutla kalkarsınız. hele bir de yapacağıma şartlanmışsanız ne olacağının gayrı önemi yoktur. zaten kazanacaksınızdır bir yerleri.*
ama ufak bir uyarı : lütfen toleransı düşük olan kardeşlerim bunu denemesin.*