bugün

bir de ne mutlu ki artık görülmeyen bir yahudi geleneği vardır: (bkz: ölen kardeşin kocasıyla evlenmek)
sapikligin dikalasi. "insallah babasi da oglundan once olmez" dedirtebilecek durum.
yemin adlı dizide menderes'in yapmak zorunda kaldığı eylemdir. **
Osmanlı'dan kalma Şerri Hukuk kuralıdır. Eskiden Batı'da da aynı kural uygulanmıştır. Günümüzde hala pek çok miras davasının çözüme ulaşmasını zorlaştıran durumdur. Günümüzde hala özellikle doğunun bazı yörelerinde uygulanmaktadır. Çağdışı bir anlayıştır.
(bkz: ezo gelin)
bazıları buna töre der, bazılarıysa.. baska seyler..
son ağa isimli güzel(!) dizinin konusu olsa gerek.
kardeşi hayattayken yengesinde gözü olmaktır.
(bkz: hamlet)
(bkz: ahmet türk)
diri diri toprağa girmektir.
(bkz: Yiyemeyenin malını yerler)
Levirat evliliği.
(bkz: levirat)
kız kardeşinin ayrıldığı nişanlısıyla, kendi kocası ölünce evlenen bir kadın biliyorum ve artık tuhaf gelmiyor hayatta hiçbir şey.
olması gerekendir.
(bkz: eddard stark)

yazmamalarına şaşırdım, kimse kitabı okumadı herhalde amk.
Kadın dul kalmaması için yapılabilecek doğru bulmadığım davranıltır.
sapkınlıktır. yetmiş sene önce dedem şehit düştüğünde erkek kardeşi olacak kişi * babaannemle evlenmek istemiş ve biz seneler sonra bugün bile hala bunun ne tür bir götverenlik olduğunu algılayamıyoruz. babaannem nefret ederdi ondan. son nefesine kadar hakkında tek bir iyi şey söylediğini bilmem. yapmayın böyle şeyler. hani malum şahsa daha da söverdim de ucu dönüp dolaşıp bana dokunuyor.
Dayımın yaptigidir. Üstüne bir de 2-3 çocuk yaptı. Ölen dayimdan da 2-3 tane vardı
Sonra tekrar evlendi 4 tane de ondan yaptı.