bugün

suriye'lilere yardım edenlerin görmesi gerekendir.
insanin icini acitan haberdir.
yaratıcılığı yüksektir. fuzuli yerlere yardım yapılacağına didik didik her yeri ararım bu tarz bebelere yardımcı olurum.

(bkz: ben olsam)
hala göttoşların yorum yapmadığı çocuktur.
muhtemelen ailesinin akp li olmaması durumunu akla getiren öğrencidir.
bulunduğu şehir ve okul acilen bildirilmelidir.

vicdan sahibi insanların yüreğini sızlatan, gözlerini dolduran bu görüntüyü değiştirmek için bu bilgiye ihtiyaç var.
nerdedir bu aslan parçası? veya bunun gibi ateşleri gören insanlar varsa yeşillendirsin ortalığı.
(bkz: tablet) (bkz: akıllı tahta) (bkz: ihale) (bkz: poşet çanta)
çok güzel lan, niye benim aklıma gelmedi ki zamanında. elimde yada poşette taşırdım onca kitabı.
adaletini s.kiyim dünya.
insani duygualandıran çocuktur,
üzülüyor insan.
kuresel dunyaninda dunyanin adaletininde bunu gidermeyen sisteminde sistemi duzeltmeyen devletinde devleti yoneten yoneticininde amk dedirten olaydir. uzmustur.
iç acıtan durumdur yazık.
Görünce yıkıldığım fotoğraftır. Sözlüğe görsel olarak ekleyen arkadaşa teşekkür ederim.
Suriye'ye yardım eden ve artan refah seviyemizden bahsedip duran hükümetin farketmesi gereken öncelikli gerçeklerden biridir. Dilerim o çocuk çok ama çok iyi yerlere gelsin.
ileride büyük adam olduğunda, bugünleri hatırlayıp gülecektir.

(bkz: inşallah)
dünyanızın da, kurduğunuz düzenin de, savunduğunuz köpeklerin de aq dedirtmiştir.

edit: bu yazı kime battı da eksiledi merak ediyorum. cümle içinde geçen köpek kelimesine mi alındı biri?
Fakirliğinden başka hakkında bir şey bilmediğimiz çocuktur.
kapitalizmin ne olduğunu gösterir.
işte burada yorum yapmak yerine, okumaya çalışanlara, muhtaç olanlara yardım etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatan fotoğraf.

herkese bok atacağımıza, bir şekilde çözümün parçası olmalıyız.

5 tl'de olsa...
Fotoğrafta tarih olmadığından güvenmedigim resim.

Ayrıca sen parayı ver, ama insanlar doğru düzgün kullanmazlarsa bir şey değişmez.

(bkz: kaynak nerde kaynak)
üzücü olaydır. fakat bu gördüğümüz sadece bir tanesi binlerce bu durumda olan küçücük çocuklar varken birileri hala çıkıp demokrasiden şundan bundan söz ediyor. oruc tutmakla açın yoksulun halinden anlıyorum ayaklarına yatacagina, elalemin ülkesinin insanlarina bir sürü imtiyaz tanıyacağına fazla değil bak bir günlük gelirini su yoksul insanlara ayır da hepsi zengin olsun. vicdansız herif. tabii sizin tepkinizi dr biliriz su çocuğu görsen çıkarır cebine yüz tl para sıkıştırıp fotoğraf çektirirsiniz sizler insan mısınız lan?
eğer yetiştirilmezse, imkanlar sağlanmazsa yaşamak için kapkaççı olacak çocuktur. sıcak evlerde, fırın gibi sınıflarda ders gören veletlerin bilemeyeceği bir şeydir. umarım sözlük içi bir şeyler yapılabilir yardım olarak.

elinde çantasıyla, yüzünde gülümsemesiyle bu pratik zekalı çocuğu görmek beni oldukça sevindirecektir.
Bugün keyfi okula gitmemezlik yapan beni derinden etkileyen durum. Şükretmeyi öğrenmeliyiz.
O kadar kitap bombaladık . ihtiyacı olan çocuklar için öğretmenleri liste göndersin onları da gönderelim . Eğitim için her türlü yardıma varım .
sevin çocuk. devlet erkanımız senin için çalışıyor. artık doyasıya kürtçe konuşabiliceksin, ayrıca andımızı okumadan derse girebileceksin. sana bedava kitap vermiyorlar mı, hem öğretmenlerin istediği ek kitapları boşver şimdi. sen sevin yeter ki, hepimiz için çalışıyorlar.

senin küçük sırtına bir çantayı çok görenler o poşetinin içine neler yüklüyor bir bilsen, daha çok üzülürdün ama sen üzülme hep sevin tamam mı, çocuk?