bugün

çocuk oluşturmak, bir bebek dünyaya getirmeye karar vermek ve bunun için hazırlıklara koyulmak.
önceleri herkesin kendi özel meselesi,sadece yapacak olan kişiler arasında konusulan gizli bir konu ve bir tabu iken şimdilerde milletin çıkıp basın açıklaması yapmasını gerektirecek derece topluma mal olmus ve herkes içinde konusulması gayet doğal karşılanan,karşılıklı yapılan eylem.
bir psikolğun da deyimiyle araba kullanmak için bile ehliyet alınması gerekli olan şu hayatta yeni bi insan oluşturmak bu kadar kolay olmamalı.
COK BUYUK BIR MEZIYETTIR TEK BASINA YAPILMASININ IMKANI OLMAYAN BIR EYLEMDIR.BIR KADININ BIR DE ERKEGIN OLMASI GEREKLIDIR.GUNUMUZDE LEYLEK MUHABBETINE ARTIK INANILMAMAKTADIR.
kıt zihniyetlilerde,söz konusu eylemin çokca yapılmasının marifet sayıldığı eylemdir.
orkid kullanılması halinde kariyer yapmaya engel olmuyormuş*.
SOYLE BIR SOYLEMLE ISI GUCU OLMAYAN SAHISLARIN SIRF ZAMANLARI BOSA GECMESIN DIYE YAPTIKLARI BIR EYLEMDIR.SONUNU ALLAH BILIR
bir insan evladının yapabildigi en şahane şeydir. bir candan başka bir can....
(bkz: senden çocuğum olsun istiyorum)
bu saatte yapılabilecek en güzel şey..
birden fazla yapildiginda butceye gore aileyi sarsan, zaten o kotu sartlarda dunyaya gelmesi ve ayni sartlarda buyume ihtimaliyle angarya haline donusebilen bir uretme olayi.
GUNDUZ CALISMA PRENSIBININ GECEYE UYGUN FORMATIDIR.
insanoğlunun çoğalma eylemidir
tanrı 'nın karşılığında teşvik olarak orgazm 'ı verdiği eylemdir. yoksa kim çoğalırdı.
çocuğu yapmaktan ziyade çocuk yapıldıktan sonra ne yapılacak sorusunu akıllarda uyandıran eylemdir.çocuk doğduktan sonra onu eğitmek gerekir.bu da hiç kolay değildir.mesela tuvalet eğitimi verirken kesinlikle tuvalete kilitlememek gerekirmiş.çünkü o zaman oraya buraya yaparmış.manzaranın iğrençliği bir kenara böyle birşey olduğu vakit girilecek psikolojik durum daha felaket olur.bu sadece bir örnek bunun gibi daha bir sürü problem var.bu nedenle çocuk yaparken 2 hatta 3 kere düşünülmelidir.
derste normal doğum görüntüleri izleyen(kız) arkadaşların yarısından fazlasının evet ben kariyer yapmalıyım dediği,görüntüdeki kadının patlamak üzere olduğu ve hocanın bu sahneye"bakın ne kadar kolay bi doğum oldu" yorumunu yaptığı ve daha sonra geri kalan arkadaşlarında kariyer konusunda ikna olduğu dünyanın en harika eylemi.
asıl evliliğin başladığı andır..
(bkz: allah rızkını verir)*

bu da dolusu; (bkz: cocugu veren allah rizkini da verir)
ciftlerin doğumdan bir sure sonra " pahalı bir oyuncak " diye nitelendirecekleri eylem.
maddi bir boyuta indirgenmeyecek kadar kutsal bir konudur ki çiftlerin sırf paraları yok diye az ya da hiç çocuk yapmamalarını kınıyorum..
tekrar tekrar düşünülerek yapılması gereken eylem olmakla beraber çocuk olduktan sonra da iyiki yapılmış denen eylem.
(bkz: 5 dk)
"ben neyim ki kendimden bir protip üreteyim" şeklinde düşünmeyen insanın gerçekleştirdiği içgüdüsel çoğalma şeklidir.
(bkz: önemli olan yarışmaktı) *
eşin, iyi bir anne ya da baba olacağından emin olmadan verilmemesi gereken bir karardır. çocuğa yazık etmek ömür boyu vicdan azabı yaratacaktır.