bugün

Mesele Yapabilmek değil, bakabilmektir.
Hayırlı bir evlat yetiştirmektir.
32 yaşındayım.

Çocuk olsam bu ülkede bu şartlarda bu fakirlikte hele hele yaşadığım varoş lağımda asla doğmak istemem.

Doğacak çocuk da aslında benim bizzat devamım olduğu için zaten mevzu kapanıyor.
isterim ama şu an değil yıllar sonra bi aday çıkarsa yapılır.
Evlenirsem kesin isterim.
türkiye şartlarında 2-3 kez düşünülen, hayat pahalılığı ve geçim kaygısı nedeniyle ertelenen durum.
bu entryde haklısın. bir de nüfus yoğunluğundan bahsediyorlar ama çocuk yapmaktan da hiç geri durmuyorlar.
Allah nasip etmedikçe ne yaprak kimildar ne de çocuk olur. Yazın bunu bir yere. Sonra teee bir zamanlar simiago teyze vardı sözlükte o söylemişti haklıymış dersiniz.
insanlar ve kucuk basit hevesleri arzulari.
5 sene cocuk yapmaya ugrasip bir kiz cocugu olan arkadasim var.
simdi uc yasinda.
annesi kiza yanimda öf hilal cekil kenara be dedi.ses tonunda o kadar bikmislik hevesini almislik vardi ki.
aklim falan tutuldu.
bir sey de diyemedim arkadasim da hic tepki vermedi.
ulan sen degil miydin 5 sene cocugum olsun diye ugrasan.
gelip is yerinde tatli falan dagitmisti baba olacagim diye.

bir cocuga kollarini acmak size dogru yonelip kosmasi babasi olmasam da beni hep mutlu etmistir o kavusma ani.

hep derim bir seye sahip olunca bozulan bir buyusu tilsimi var.
görsel
Kuşkusuz en büyük hayalim bir kızımın olması. Bu olacaksa düşünmeden yaparım.
Cinsel ilişki sonucu olan eylem.
Bazıları Prezervatif kullanmayı öğrenmeliler.
Mucize' dir. Herkese nasip olmaz. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşaAllah. Aslında varlığı da yokluğu da ayrı dert. Bir ömür bitmek bilmeyen bir sınav gibi.
görsel
turkiye de katliamdır. kafaya sıkmaktır .
Her erkeğin hayat amacıdır fakat çocuk yapacak bakire bir kadın bulamaz.
Bu sefalet içinde asla dediğim fiil.

31 yaşındayım zaten. Bu saatten sonra evlensem çocuk yapsam o çocuk ergenliğe girdiğinde ben 50'lerimde olurum yaşarsam. Ne gücüm kalır o çocukla baş etmeye ne o çocuğun bu kahpe toplum içinde başına bin türlü bela rezillik gelmeden yaşayabildiği bir hayatı olur.

Beş çocuk dediler hiç çocukla cevap veriyor toplum. Araplar afganlar pakiler de geri gönderilemeyeceği için artık ortadoğu çorbası olacak bu ülke.

Türkiye türklerin"di".
evlenirsem planımda olacak şey.
teoride basite indirgense de dünyanın en güzel duygularından birisidir. ana-baba olmak, hakkını vermeye çalışmak, sorumluluk sahibi olmak iyidir. beceremeyen yapmasın o ayrı, anası-babası belli olup piçlik yapmaya devam eden güruh malesef aramızda yeterince mevcut.
Argoda, dalga geçmek, kafa bulmak manalarına gelen deyim.
görsel
küçükken çocuk yapmak isteyince hemen oluyor sanıyordum. bana böyle öğretilmişti. o zamanlar çocuk yapmak isteyince spermin nasıl geçtiğini bilmiyordum. gerçeği büyüyünce öğrendim.
Çok ciddi sorumluluk ve bilinç gerektiren biyolojik ve sosyolojik hadise.

Bakılamayacaksa, doğru şartlar sağlanamayacaksa, doğru yetiştirilemeyecekse, yalnız bırakılacak, bıkılacak, sabredilemeyecekse yapılmamalıdır.
Çok istiyorum. Sözlükte yardımcı olabilecek olanlar varmı.
insan evladının doğduktan sonra 4-5 yıl doğrudan başka insanlara her anlamda bağımlı olduğu düşünüldüğünde çok iyi karar verilmesi gereken eylem. ilerleyen yaşlardaki sorumluluklardan bahsetmiyorum bile.
Bütçene göre yapacaksın
Ronaldo mesela para var bol bol yapıyor.