bugün

kaybeden yarışmacının kendini teselli etmek için söylediği ama kendisinin de inanmadığı cümle.
o zaman mahallede gazozuna penaltı çekişseydin ne işin vardı burada be adam demek gerekir böylesine.
sadece züğürt tesellisidir
bir zamanlar michael schumacherin rakiplerinin kullandığı sözdür,he şimdi michael schumacherin o zamanki performansının yerinde yeller esiyordur orası da ayrıdır.
(bkz: meshur turk yalanlari)
kaybeden insanın kendini ne kadar kötü hissettiğini görenlerin söz konusu kişiye daha iyi hissetmesi için sarfettikleri cümledir. bunun o insna ii geleceğini düşünürler. oysa kaybeden acılası bir durumda olduğunu fark eder bu cümleyle ve daha çok üzülür.
yarışma sonunda kazanılmışsa sırf yalakalık olsun diye söylendiğini düşündüğüm tümce.*
(bkz: bırak bu işleri)
(bkz: zugurt tesellisi)
kaybedenlerin söylediği cümledir...
Ben bile inanmadım.
yarışmacının kendini tatmin etme cabasıyla karışık, lafı: "her şey para mı?!"ya getirme çalışması...

(bkz: sizinle yarışmak bir zevkti)

(bkz: bir zevk)
önemli olan buraya gelmek sizle tanışmaktı diyerek sunucunun g.tünü kaldırma eylemidir.
başka bir versiyonu ' az veren candar verir' *
(bkz: pollyanna)
allah için yarışmış ancak fena d.t olmuş bozuntuya vermeyen yarışmacı repliğidir. her yarışmada fiksdir, değişmez.
kaybeden yarışmacının diğer sözleride şöyledir.
-kazansaydım da hayır kurumuna vericektim.
-ihtiyacım da yoktu zaten umarım ihtiyacı olan biri alır
-evde ailecek beğenerek izliyorduk, tüm soruları doğru yanıtlıyordum, bir de burda cevaplamak istedim.
-zaten arkadaşların ısrarıyla katılmıştım.
-ben böyle yarışmanın....
yarışmadan elendikten sonra söylenen ve tamamıyla yalan olan cümledir. elenmenin verdiği üzüntüyle söylenir fakat yarışmacı da kendi söylediğine inanmaz. zira yarışmaya katılma sebebi tabii ki para kazanmaktır.
kendini bu cümleyi sarfederek avutmaktır.
"hırs yapmadım, birazda şanssızdım, hediyelerde öyle ahım-şahım değildi zaten, pişman değilim" manasında söylenmiş olsa da "adam(lar)* beni ezdi geçti, malın, beceriksizin önde gideniymişim, ne poh yemeye geldim" gizli anlamını içinde saklayan, yarışma sonrası ezik cümlesi.
katıldığı yarışmadan teselli olarak ödülü olarak kol saati alan bünyenin zavallı cümlesi.
(bkz: önemli olan katılmaktı)
büyük balığı kaçırmış kişi söylemi.
kaybeden insanların pek üzülmeyip ve takmayarak alaycı bir şekilde söylediği sözdür.
hayırlısı böyleymiş diyerek devamı gelecek tümcedir.
Kötü biten yarışmada kendini teselli etme cümlesi.