bugün

genelde aşk üzerine kullanılan önerme..
çok aşık olup acı çekmekteyken, başka birine sarıp diğerini unutma durumunu tarifler.
yazarın notu: yağmurdan kaçarken doluya tutulanlar genellikle bu önermeyi deneyenlerdir.
Çivi çiviyi sökmesine söker de, gelen çivi, bir öncekinin bıraktığı o boşluğu tam olarak asla dolduramaz.
görsel
güçlü olan bir durumda,daha güçlü olan başka bir şey gelince eskisi gücünü yitirir anlamına gelir.
gönül ilişkilerine uyarlandığında pek de başarılı olunamamaktadır,zira;
(bkz: çivi çıkar ama yeri kalır)
Alkol için bunj denemeyin s.k olursunuz sonra.
Öyle iş mi olur diyip burun kıvırdım hep ama çevremde gördüğüm kadarıyla baya bir geçerliliği olan söz-müş.
bana erkin koray ın bir parçasını anımsatan cümledir.

Arap saçına döndüm.
Çöz beni arap saçı,
Çivi çiviyi söker.
Budur bunun ilacı.
leyla mecnun' da iskender baba olmaz evlat diyor bunun için. "gönlünde birisi varken kafana başkasını sokmaya çalışmak... o beden o yükü kaldırmaz."
Çivi civiyi söker derler hep ama sökmüyo. Eski civinin uzerine yeni civiyi cakarak eskisini yerinden çıkarırsınız tamam kabul ama eski civi öyle bi delik açacak ki o yuvada yeni civi orada nasıl barınacak?

Edit: civiyi ters taraftan cakarak sokecekmis. Seni tanimak isterim yigidim. Bana Ulaş.
Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. Çünkü aklın zamansız öldürdükleri, yürekte amansız dirilir. *
Denedim de pek öyle olmuyor çivi gitti darbeli matkapla duvara çakılmış dubel olarak kaldı çok garip gerçekten.
ben 55 yaşındayım böyle şey görmedim.
işe yarar ancak daha sonra kendiniz kendinizden tiksinir hale gelebilirsiniz. bütün acılara rağmen sorunları bir başına çözmek, başkalarını alet etmemek en güzelidir. ama bazen o kadar yıkıklık arasında ne yazık ki bu çaresiz, karaktersiz yönteme başvurulur. olabildiğince bir bencillikle kendi ruhumuzu iyileştirirken başka bir insanın ruhunu paramparça ederiz.
çivi çiviyi söker sözünün garantisi yoktur.ya sökemezse ikinci çivinin suçu ney. gönül ilişkilerinde yanlızca kendi acısını unutmak amacıyla başka insanların canını yakmak en büyük gaddarlıktır.