bugün

güzellik ve cirkinlik kavramı insanların bulduğu bir şey olduğu için sacma bir söylemdir. seker ilk bulunduğu zaman zenginlerin yiyeceğiydi ve şişman kadınlar asil insanlar olarak adlandırılıyordu. ama günümüzde tam tersi. estetik güzellik cirkinlik insanın kafasında canlandırdığı bir şeydir. sorumlusu tanrı olamaz.

edit: lan valla bu başlığı ben açmadım üstüme iyilik sağlık.
(bkz: çirkin şansı)
hiç kimse aynada gördüğü kadar güzel değildir. herkesin belirli kusurları vardır. çirkin kavramı yoktur. mutluluğu getiren şey yüz güzelliği değildir.
çirkin olmak tanrıya bağlı bir olay değildir bence.bu tamamen senin genlerinle alakalı bir durumdur.türklerde güzel ve yakı$ıklı insanların azlığının sebebi de ayrıca budur.osmanlı imparatorluğunda,o kadar ırk olmasından dolayı,atalarımız da çok girip çıkma i$lemini gerçekle$tirmi$lerdir bünyede ve bir $ekilde senin genetiğin bozulmu$tur.arada çok güzellerimiz çıkabilir ama genel olarak çirkin bir halkız.buna rağmen dı$ görünü$ aptalıyız.garibiz biz,evet.
allah'ın adil olup olmadığını bilimsel olarak ıspatlayıp öyle kabullenmek isteyen kişi bütün kainatı ve içindekileri ve içindekilerin bir biriyle ilişkilerini tamıtamına mutlak bir şekilde bilmeli ki allah'ın bütün varlıklar içinde kime karşı adaletsiz olduğuna karar verebilsin.

sırf hoşuna gitmiyor diye mızmızlık yapıp 'ama haksızlık buuuu' diye saçmalamanın sadece kişiyi bağlayan yanı vardır.

bütün bir kainat içinde sırf hoşa gitmedi diye hoşa gitmeyen sebepten dolayı allah'ı adaletsizlikle suçlamanın akıl alır tarafı yok. evrende yalnız mısın ki kendi payına düşene razı olmuyorsun? senin hoşuna gitmeyen bir özellik başkasında olabilir. başkasında olan sende olmayabilir. bütün insanları mot a mot aynı yaratılması için siparişte bulunabilirsin belki ama duanın kabul olmayacağını daha baştan kabul etmek zorundasın.

o zaman sadece bir insan var olsun. düz olsun.
çirkin olgusu veyahut güzel damgası herkes tarafından farklı algılanır. Bakmak ve görmek arasındaki farklı herkes tarafından kolayca anlaşılır.
çirkin yaratılmak, yaratmak için girişimde bulunup tohumu atan ebeveynlerin eseridir. ben çok şahit oldum bir adama inşallah çocuğun çirkin doğar diye beddua eden insanları.*
insanın fiziksel görünümü yanlızca listenin bir maddesini oluşturmaktadır, zeka, karakter, davranışlarımız, kabiliyetlerimiz ve diğer özelliklerimiz ise listenin geri kalanını oluşturur. eğer bahsettiğimiz şey ilahi adalet ise daha büyük resme bakmalısınız, genel toplama bakmalısınız. baktığınız zaman adaleti göreceksiniz. herkesin aynı oranda yakışıklı, aynı oranda başarılı, aynı oranda zeki olmasını beklemek, algısı ancak belli frekans aralığında çalışan insanoğlunun anlamsız isteğinden ibarettir.
kendine bakmayan herkes çirkinliğe mahkumdur.
saçıma tarak bile sürmüyorum ama taş gibiyim diyen varsa çıksın ortaya. *
çirkin yaratılmak bir noktaya kadar kötü ama eli ayağı olmadan veya zeka özürlü yaratılanlara bakınca kafa karıştıran durumdur. birimizin ıq seviyesi 130ken diğeri konuşamamakta yemek bile yiyememektedir. ve en kötüsü birgün sağlıklı biride yarın engelli olabilir. ne zaman başımıza ne geleceği belli değildir. yani çirkin yaratılmak değil güzel ve akıllı olsanda yarın başına kötü birşey gelmeyeceğini bilmemek kafa karıştırıcıdır.
(bkz: bir yaratıcı olsaydı burnum güzel olurdu)
tanrı bazılarını yaratırken malzemeden çalıyor ne yapalım katlanacaksınız artık.
tanrı'nın, engelli veya sakat yarattıklarının,
yoksul bir aile çocuğu olmanın
doğumda annesi ölenlerin,
veya babasını trafik kazasında kaybedenlerin yanında daha şanslı olma durumudur.
bi daha geldiğinde kralsın be oğlum

(bkz: cmylmz)
(bkz: keşke herşey düz hatta dümdüz olsaydı)
her olayda bir hikmet olduğunu vurgulayan söz. ayrıca;
(bkz: cirkin erkeklerin buyuk penise sahip olmasi)
geneli şanslidir köftehorlarin çoğunun yanında yüzüne bakma doyamican hatunlar yer alir.
(bkz: çirkin bahti)
(bkz: ilahi adaleti tartmak bize düşmez)
(bkz: allah insana çirkin şansı versin) bir şekilde adalet sağlanıyor demek ki.
(bkz: vardır ondada bir hayır evladım)
doğuştan adil davranılmadığı açıktır kıvırmayalım. *
herkes güzel olsa güzellik diye bir şey olmayacağı için, saçma sapan bir düşüncedir. konunun bir başka boyutu da:

herkes aptal olsa sana kim aptal diyecek...
herkes dört dörtlük olsaydı kimsenin şükür için bir nedeni olmazdı.
tabi bunu anlamak için daha büyük beyinlere ihtiyaç var.
''allah sana çirkin şansı versin'' temennisini, güzel bir kıza söylerler.
çirkinler şanslıdır. çekicidir, gizemlidir ve zordurlar.
Favorimdi eskiden (evlendimde).
kimse çirkin değildir sadece daha az güzeldir diğerleri olmasaydı güzelliğimiz konusunda bir fikir edinilmezdi ve en güzel olurduk ama rekabet varsa daha çok veya daha az vardır çirkinlik kötü bir tabirdir. Tanrı değildir Allah'tır ve bu dünyada milyarlarca insanı sınamak kolay değildir bazı şeylerin tam olmaması adaletsizce gelebilir lakin böyle olması gerekiyor...
keşke çirkin olaydım da bu kadar yeteneğe sahip olsaydım dediğiniz kişiler ile
meral okay, binnur kaya vb. gibi yüreğinin pırıltısından, baktığınızda çirkinliği asla göze çarpmayan, çirkin sınıfına bile sokamadığınız insanların yanında,
bakımlı düzgün vücutlu taş gibi ama bir şekilde yüzünüze çirkinliği çarpan kişileri görünce inanılacak olan adalettir.