bugün

herşey tiptir ciler için büyük bir ızdıraptır. muhtemelen gözleri bozuktur bu kişinin.* lens almaya götü yemediği için gözlük de takmaz. uzaktan kızı görür, beğenir, yanına sokulmaya başlar. yanına sokulduğu an şoke olmuştur, karşısındaki kız resmen bir sivilce bombası çıkmıştır. usulca selam der geçer, üzücü ve zor bir gün olmuştur için, yatağına uzanır, abur cubur filan yer bu insan. uyur sonra.
kabul etmek gerekir ki uzun süre kızsız kalmış bünyenin kendi kendine geliştirdiği bir savunma mekanizmasıdır...
bir ufak rakıdan sonra gerçekleşen durum. ucube bile melek gibi gelir.
(bkz: aşk)
(bkz: abazanlık belirtisi)
ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca veya birde sen leyla'yı benim gözümle bak diyen mecnun gözüyle bakmaktır sevdiğin kişiye.
(bkz: güzellik bakan gözdedir)
çok votkanın sonucudur.
ve efsane sözün gerçekleştiği an:
' çirkin kadın yoktur, az vodka vardır . '
promil neticesidir.
insanın gözünün döndüğünün resmi kanıtı olabilir.aslıana bakarsanız bu kişi ya uzun süredir beraber olmamıştır birisiyle yada kız ona güzel görünüyordur ki bence bu gayet doğal.
herkesin kendi zevkidir ayrıca.
toplumun genelinde çirkin olarak nitelendirilen kızın, herkesin göremediği güzelliklerini görebilmekle karıştırılan durumlardan birisidir.
(bkz: Shallow Hal)
aşırı derecede görme bozukluğu.
operasyonluk hadisedir. acil göz nakline ihtiyaç vardır tabii mümkünse.
(bkz: votka)
(bkz: aşk)
aşık olmak ile bağdaştırılabilir.
abazalığın had safhalara ulaşması durumunda er kişinin düştüğü durum. hor görülmemesi gerekir.
şaşı bak şaşır durumudur.
"gönül güzeli sevmez, sevdiğini güzel bulur" önermesi göz önünde bulundurulduğunda, şaşılmaması gereken durumdur.
annesinin gözünden görmektir.
abazanlıktan veya aşırı alkolden kaynaklanan görmedir.
2-3 derece miyop olan birinin gözlüksüz dışarı çıktığında karşılaşabileceği durum. Şahsen başıma böyle bir olay geldi. Bundan böyle gözlüksüz çıkmam abi.
-nasıl yani? olum gerizekalı mısın yoksa astigmatın mı var?
+abi gördüm burnunu karıştırıyordu.
(bkz: güzel kızı çirkin görmek)
ayrıca sivilcesi olan her kız çirkin değildir ve aşık olan insan karşısında ki güzel de çirkin de olsa her türlü eşsiz görecektir, diye düşünüyorum.