bugün

bu ismi her babayiğit aklında tutamıyor: metin tekindor, çetin metindor, metin çetindor, tekin çetindor, vs mitoz gibi çoğalan versiyonları vardır bazen.
Kadife sesiyle okuduğu şiirleri dinlemek büyük bir zevk.
sesiyle türkiye deki en karizmatik oyunculardandır îndimde. babam ve oğlum da zaten kendini göstermistir. şimdilerdeyse karadayı dizisinde nazif baba rolüyle gönlünmde taht kurmuş aşkı memnu nun matmazeli ile evli sivaslı aktör.
(bkz: aktarabilceklerim şimdilik bunlar)
bana göre türkiye'nin yaşayan en iyi oyuncusudur. o mimikler, o gülüş, ağlayış fazla doğal. o'nu yakından tanımayı o kadar çok isterdim ki... bana hergün şiir okusun ben hergün dinleyeyim.
bence türkiye'nin en iyi oyuncudur. ününün ülke sınırları içerisinde kalmasına her zaman üzülmüşümdür.
Türkiyenin en iyi oyuncularından biridir. Ege insanını canlandırdığı tüm filmlerinde dalya demiştir.

(bkz: babam ve oğlum)
(bkz: dedemin insanları)
özellikle şiir okurken beni benden alan büyük üstad,oyuncu.
nüfus cüzdanı türkiye cumhuriyeti'ne ait olmasaydı kendisini çok farklı bir ün, şöhret ve el üstünde görebilirdik.

ve hasretinden prangalar eskittim şiirini de muhteşem okumuş yine.

http://www.youtube.com/watch?v=OcFT6tsFEXU
karadayı izleme sebebidir.
ara ara repliklerini tekrarladığımdır .

https://www.youtube.com/watch?v=I39IRZ5D8zg
Doğum yeri Brooklyn olsa Antony Hopkins yanında bok yiyeceği aktör.
sol framede görünce bu da mı yalaka olmuş dediğim büyük oyuncu.
neyse hala eskisi gibi.
Sesiyle ve oyunculuguyla kalitesini belirtmiş bir abimizdir,

(bkz: nazım Hikmet) ve (bkz: Cahit Sıtkı Tarancı) şiirlerini yorumlamasi ile beni benden almış ve dinlerken tuylerimi şaha kaldırmış olan güzel sesli insandır..
türk sinema tarihinin en iyi oyuncusu demek haksızlık olmaz. evet.
gercekten etkileyici agir basli durusu etkileyici ses tonuyla farkli.
valla kendisinde nasıl bir mide yada nasıl bir sabır varmış anlayamadım arkadaşlar. yahu bunun eski karısı zerrin tekindor şimdilerde haluk bilginer ile sevgiliymiş efendim sonra zerrin-çetin tekindor çiftinin birde oğulları varmış şimdi bu oğlan bir oyun yönetmiş efendim zerrin hanım geceye sevgilisi haluk beyle katılmış haluk ve çetin birşey olmamış gibi birlikte poz vermişler gecenin sonunda da zerrin hanımı evine eski eşi çetin tekindor bırakmış.....

off ben yazarken bile başım döndü bu nasıl bir ilişki yumağıdır ya.

http://www.hurriyet.com.t...ndor-ayni-karede-30215014
1970 senesinde Ankara Devlet Konservatuar'ından mezun olan Tekindor, tiyatro sahnelerine ilk adımını IV. Murat isimli oyunla atmıştır. Tiyatronun dışında tanınırlığı daha çok seslendirme çalışmalarıyla olmuştur.
Bir çok filmde Robert Redford’u seslendirmiştir. Çetin Tekindor Hacettepe Üniversitesi’nde “Sahne ve Diksiyon” dersleri de vermiştir. Bu görevini daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde devam ettirmiştir. Tekindor esas ününü 1983 senesinde yayınlanan “Küçük Ağa” isimli diziyle kazanmıştır.
Ama ama ama yeter artik ama.

abi biz sana demedik ama sen gercekten cok siradansin, hep ayni hep ayni tarz filan, emekliye ayrilman tavsiye olunur.

sevgiler..
türk sinema ve dizi tarihinde hak ettiği ilgiyi görmemiş efsanelerden birisidir. sesini geçtim oyunculuk da mükemmel. şener şen haluk bilginer çetin tekindor bu isimler türk sinemasının hakkını veren isimler gerçekten.
görsel
bu alemdeki en iyi üç oyuncudan biri. diğer ikisi haluk bilginer ve şener şen. evet.
Gerek oyunculuğu gerekse güzel sesi ile sinemamızın unutulmaz isimlerinden.küçük ağadaki performansını çok beğenirim.
ben oyunculugunu bilemem ama siirlerine hayranım siir seslendirir kendisi..
sesiyle kalbimin en ücra köşelerine dokunan adam..
Bir tekin çetindor değildir.
(bkz: kral)