bugün

(bkz: faşist ne tür bir hayvandır)
rahatsız edici düzeyde faşist bir yaklaşım.

1950lerde amerika'da toplu taşıma araçlarında beyazlar ile zencilerin koltuklarının ayrıldığı geldi aklıma birden, bir garip oldum. demokratlaşmak için daha kırk fırın ekmek yememiz lazım, yolumuz uzun.
"solumazsın ve böylece utanmaktan kurtulursun" diyebileceğimiz durumdur.

zaten bu zihniyetteki insanın soluyor olmasının insanlığa faydası yok, bari oksijen tüketme!

bazen düşünüyorum fotosentez mi yapsanız?
çarsaflılar zaten kendine gerekli olan havayı evden çıkmadan çarsafın içine doldurduklarından dolayı mümkün olmayacak hadise için rahat olsun.

görsel
rahatça minik etek bile giyilemeyen, halen uzun saçlı erkeklere, birazcık farklı görünen insanlara öcü gibi bakılan ve bu kimselerin rahatsız edildiği bir ülkede çarşaflılardan utanmak aslında pek de garip olmayan bir durumdur.

sorun, toplum olarak özgürlük ve kişisel haklara saygı göstermekten çok çok uzak olmamızdır.

biz ve diğerleri ayrımını yapmaktan kurtulduğumuz ana kadar da durum maalesef değişemeyecektir.

edit: bu entry çarşılılardan hoşlanma, kişi hak ve özgürlükleri özlemi düşünceleriyle yazılmıştır. elbette anlaya...
burnunu tıkayıp morarana kadar hatta mümkünse ölene kadar solumaması tavsiye edilen organizmanın elzem davranışı...

her insanın dünyaya geldikten sonra eşit haklara sahip olduğu gerçeğini kabullenememiş bünyeler için normal olsa da, hayvanların düşünmemesi ve konuşmaması gerektiğini savunan bünyelere fazladır bu davranış.
bu konuda .oktan espiri yapanlarla aynı havayı solumaktan daha iyi olduğu kesindir. zenci beyaz ayrımına gülen ama bu ülkede insanları çarşaflı çarşafsız çıplak giyinik diye ayıran bir zihniyet ne acı ki mevcuttur ve biz onlarla aynı havayı soluyoruz.
(bkz: faşolar)
ziyadesiyle utangaç bir morganizmaya sahip şahsiyetin iç gıcıklayıcı hissel eylemidir. istanbul da bir iki oksijen bar var, tavsiye edilir. bu yöntemle ciğerler temizlenebilir, bir de sigara içiliyorsa eğer cila olur. hoş ciğerlerden önce temizlenmesi gereken başka yerler de var gibi ama şimdilik en olur hal çaresi bu.
insani bir erdemdir. ama artık utanmak bir kenara atılmalıdır. o çarşaflıları chp'ye üye yapıp nur serter'le ikna odasında baş başa bırakmak gerekir.*
(bkz: deve kuşu gibi kafasını kuma soksun utanan)
sonra çıkardığı koca yumurtayıda kendi kafasında patlatsın
bu eylemden sonra kimse onla aynı havayı solumaya tenezzül etmez zaten. kendide rahata erer.
ciddiye almakla bile hata yapılacak hiç bir mantığa gelmeyen cümledir sadece.
türbanlılarla aynı havayı solumaktan utanmak kadar utanılası bir durumdur.
böyle düşünen insan küçükken damdan düşmüştür, feci şekilde örselenmiştir, ne seveni vardır ne sevdiği. başkalarına kızacak kadar kendinden acze düşmüş bir bünyedir. yazıktır, bırakınız debelensin.
her insan doğarken özgür doğar dolayısıyla özgürlük doğuştan kazanılmış bir haktır. hal böyleyken carsaflilarla ayni havayi solumaktan utanmak insanlık dışıdır.

anlamayan eziğe özel adit: carsaflılarla aynı havayı solumaktan utanana sıtemımız onun carsafına degıl tercıh ozgurlugune mudahale etmesi sebebiyledir. carsaf yerine mini etek giyene hitap olunması halinde de aynı sitem sözkonusudur ve aklı olan herkesin anlayacagı üzre doğuştan kazanılan ve saygı duyulması gereken hak, carsaf gıymek hakkı değil ileride bunu secebilme özgürlüğüdür. içimde kalmasın diye yazdım anlayacağına zerre kadar inanmasam da.
saçmalık...isteyen istediği giysiyi giyer.onlar giymeye utanmıyor.senin utanmanın ne anlamı var.bnde isterim şöyle bütün türk kadınlarının ve erkeklerinin modern giyinmesini...
utanan insanlığından utansın. ben çarşafa karşıyım arkadaşım ama kalkıp da öyle bir insanı düşüncesinden dolayı yok aynı havayı solumaktan utanmak yok efendim kendini bi bok sanmak olmaz yani.zaten öyleleri insan olamaz.
Geri zekalı olmaktan da utanmayı gerektirecek durum.

Gerçi o tiplere sorsan "Eğitimlidirler" ya. Köpek gibi...

Edit: Eksilerini esirgemeyen arkadaşlardan ricam, çarşaflılarla aynı havayı solumaktan utanmalarının sebeplerini bana mesaj yoluyla bildirmeleri. Çok merak ettim de sebeplerini. Ancak, bu arkadaşlar için, mesajı göndermeden önce türkçeye çevirirlerse memnun olurum, Lakin köpekçe bilmiyorum.
bireyin kendi özgür düşüncesidir. utanabilir, utanmayabilir, nefret edebilir vesaire. önemli olan bu utancı eyleme çevirmemektir. misal bazı faşist olmayan ülkelerde çarşafsız kadınlar taşlanıyor. eğer bizde de çarşaflılar taşlanırsa bu kötüdür. ama ne var ki böyle yaparsak faşist olmayız.
insanların tümüne aynı seviyede saygısı olmayan ayrımcı beyni çarşafla örtülü kimsenin düşüncesi.
malumunuz çarşaflıların belirli bir miktar havayı içeri alıp gün boyu onu sirküle etmeleri sebebiyle aynı havayı solumuş olamayacağınızdan gereksizdir.
bir insanın çarşafa girmesi tamamen cahillik ve ahmaklıktır öte yandan bu insanlar bunun farkında değillerdir.yani sırf bu sebepten dolayı hor görülmemeli ve ötekileştirilmemelilerdir..
venüsde çarşaflı yokmuş hemde kızlar daha teklif etmeden veriyorlarmış. venüse son biletler kapış kapış. çarşaflıdan kurtulmak için tek yol venüs. haydi venüse.
Sılmabaşların olduğu bir ofiste çalışanlar doğal olarak nefret ederler.

Hepsinin kafasının içi pislik dolu.
Sizin aldığınız nefes ziyan. Size bok kokusu solutmak lazım. Dinsiz,imansız kafirler.
(bkz: sen soluma ulan ayı)