bugün

yıldızsözlük'ten sonra burada da aynı sözlükte bulunmaktan pek hoşnut olduğum cana oldukça yakın kişi. insanın fedakarlık yapma gereği duyacağı, onun için bir şeyler yapmayı isteyeceği insanlar olur arada, reklam gibi girerler. bu da bana göre öyle birisi işte. sizin kafanız bozukken, yorgunken, argınken, sizle birlikte hiç düşünmeden uykusundan ondan bundan fedakarlık eden, arada bir piyango gibi çıkıp " nabuon amuh " diyebilecek birisi. şöyle bir şey var ki henüz kendisinle hiç görüşmemiş de olsak, arada uzak mesafeler de olsa, onun yardımına koşamazken, bir şeyler üzüyor beni böyle. olayım diyorum ki yanında yardım edeyim, sanki hep ihtiyacı varmış gibi geliyor. iyi insan, hoş insan. her türden muhabbeti çevirebileceğimi bilmekten mutlu olduğum birisi, hayatta olması yararlı olan birisi.
ilginç bir nicke sahip yazar. hosgelmiş sefalar getirmiş.
entryme yaptigi yorum sayesinde gece gece kaliteli bir muhabbet etmemize vesile olmus, gulmus, guldurmus yazar arkadas. cana yakin ve muhabbeti guzel. hosgelmis.
zuvvar farsçada ziyaretci demek, osmanlıdada sadece mevlanayı ziyaret edenlere denirmiş.
ayreten 5. nesil yazar.
saat sabahın 4 ünde bana buzdolabını açtırmış yazardır kendileri. ya kahvaltımı çok erken yapmış olacağım ya da akşam yemeğini biraz* geciktirmiş olacağım. biraz tavuk olacaktı bir yerlerde ama.....
çok kafa birine benzeyen rahat yazar.
sözlüğü yemek tarifleriyle donatmış yazardır.
entrylerini zevkle okuduğum yazar. *
bana özenen, üzülme bir gün senin de olur diyeceğim fenerbahçeli yazar. * * *
"herhalde bir sürü entari girdim sözlük çökecek diye beni çaylak yaptılar" dedirtten neşe dolu kişi. en kısa zamanda geri dönmesini beklediğimdir ayrıca da.
tekrar yazar olmuş yazar kişisidir. okuması eğlenceli entrylerin sahibidir.
(bkz: zuvvar yazıları) * *
iki sene sonra kimyager olacak yazar kişisi. ayrıca çok matrak, hoşsohbet.
yalnız olduğumu sandığım şu dünya da benim gibi sinekleri seven,besleyen ve kollayan ender insanlardan birisi olduğunu sevinç içinde öğrenmiş bulunmakta olduğum yazar. *
gece gece insanın agzını sulandıran yazardir. vişneli helva nasil bir seydir yahu ? gece gece insanın canı hem tatlı hem de eksi bir şey çekerken sol frame bunu hissediyormuş gibi tasıyan sahsa ne demeli ki?

iyisi mi biz eline sağlık diyelim.
ulu sozluk yemek kıtabı nın tatlı bölümü editörüdür.
Tatlı tarifleriyle göze batan aynı zamanda da iştah kabartan biraz da üzerine tarçın atan yazar *
sözlüğe sıkıca bağlanmama sebep olan yazar. seri artı oy veren meleğin ta kendisi. birilerinin yaptığı hasarı, haksızlığı tamir etmeye çalışıyor hem de hiç tanımadığı biri için.
(bkz: sözün bittiği an)
cok yerinde ve keyifli yazilari, yorumlari olan, kisiye "bu sozlukte harbiden beni de anlayan biriler var" dedirten bir sozluk yazari.
bizim bi zirve vardı ne oldu dediğim kişilik. *
kendini yemek tarifleri vermeye adayarak, gecenin bir köründe canımın fena halde baharatlı patates çekmesini sağlamış kişidir. canı sağolsundur, yalnız kendisine buradan bir dörtlükle seslenmek istiyorum:

saat geç oldu zuvvar
bulan var bulamayan var
baharatlı patates, ciğer, kremalı mantar
şimdi annemden istesem, beni başından savar. *
sinirlendirmişler yazarıdır. farklı bakış açılarınında aslında haklı olabileceğini düşünüp, önyargısız dinleyebilecek kadar olgun, fikrini savunurken incitmeyecek kadar saygılıdır. eh birazcık sinirlidir ama olsundur. biz onu böyle seviyoruz. özelleştirmeler konusunda farklı bakış açılarımızı aynı noktada kavuşturabilecek kadar da bilgilidir. çok okuyacak, çok görüp gezecektir. *

edit: ayrıca lab sınavı vardır, devleti kurtarmışızdır sıra kendisindedir. *
imla hatamı görmüş, hemen imdada koşmuş yardımsever yazar. birileri ispiyonlamadan düzelt demiştir. teşekkür ederimdir.
gece gece içi gitmiş yazardır.

seneye italya yolcusudur, birlikte takılacağızdır. iki kişi değil tabi. *
ayrıca bizi beklemektedirler, düğünü venedikte yapıp duvağımızı birlikte boğaza sallandıracağızdır. tüm sözlük davetlidir. ***
futboldan ziyadesiyle iyi anlayan ve son 4 senenin geneline galatasaray taraftarinin basariya ac oldugunu vurgulayan yazar. kanimca sozlugun en kaliteli yazarlarindan birisi.

tabi bazi sig bunyeler bunu yine 'bizim uefa kupamiz var' a cekmeye calismaktadir. e guzel kardesim, nottingham forest'in da var avrupa kupasi ama 3. ligde surunuyorlardi senelerdir. o zaman onlar basariya ac olmuyorlar mi? zaman kavrami diye bisey var bilmem farkindamisiniz?

kendisine sig beyinlere laf anlatilamayacagini ogrenmesi acisindan guzel bir ders olmustur bugun. tavsiyem bilgisayar basindan taraftarcilik oynayanlara uymamasi olacaktir.