bugün

2008'de foça'da düzenlenen versiyonu, bu sefer 2009'da urla'da 2-3-4-5 temmuz tarihlerinde gerçekleşecekmiş. Gruplarla ilgili pek bilgi yok.

bir de dream theater ile çakışıyor, yetişirsek son gününe gideriz artık.
line-up
2 temmuz 2009 - perşembe
kurban
umut kaya
revolters
roket
c.i.m

3 temmuz 2009 - cuma
aylin aslim
piiz
kutsal
başibozuk
full as

4 temmuz 2009 - cumartesi
pentagram
dawnfall
gates of eternity
forgotten
enkaz

5 temmuz 2009 - pazar
çilekeş
element
makine
bluesky
k.emi.k

biletler biletix'de!
(bkz: http://www.biletix.com/pe...id=514&pst=EVENTGROUP)
rock fest değildir... yanılıyorsunuz...
bittabi '' fuck '' fest' tir...
here we are now?
entertain us...
bomba gibi bir line up'a sahip rock fest*
sadece kurban için bile gidilmesi şart olan festival.
zehir olan festivaldir. ben hayatımda böyle rezil bir organizasyon görmedim. inşaat sahası gibi yıkık dökük binaların ortasına kurulmuştur. deniz rezalet, sahne önüyse otuz metrekare falandı. festival heyecanıyla ilk gün gelenlerin büyük bir kısmı ortamı görünce geldiği gibi geri dönmüştür. kurban ise sahneyi yarıda terketmiştir. çok şükür ki orada 4 gün barınmak gibi bir hata yapmamışım. son gün sadece k emi k konseri için gittim. istediğimi de gördüm. gayet mükemmel bir performanstı. ama seyirci adeta yazlık sinema edasında sandalyelerden izledi. nasıl bir ortam, nasıl bir seyirci kitlesi anlamak mümkün değil. zaten yarısı da k emi k konseri ardından ayrıldı. kalan 3 grup ve çilekeş tahminen 50 kişiye falan çaldı. o ortamda çilekeş nasıl sahneye çıktı inanamıyorum. organizasyon şirketi son duyduğumda en az 100 milyar içerdeydi. son durum ne bilemiyorum. sonuçta aylarca reklamı yapılan, dream tv ve yüxexeste sürekli bahsedilen bir festivalin hazi sonudur bu. insanlar, bir daha düzenlenirse adımını atacaklarını hiç mi hiç zannetmiyorum. geçmiş olsun...
festival demeye bin şahit isteyen, festival öncesi sitesiyle, raklamlarıyla insanların gözünün boyamaya çalışıldığı festival...ayrıca element grubu sahneye çıkmamıştır. çilekeş grubunu ise toplam 100 kişi ancak izlemiştir tabi yarısı düğün izlemeye gelen oturan bünyeler tarafından.
berbat ötesi bir festivaldi. organizasyon zaten felaketti ama bununla birlikte izlemeye gelenlerin kalitesi de düşüktü ne yazık ki. ilk gün o ortamı gördükten sonra arkama bakmadan kaçtım kurban konseri biter bitmez. sorun izmir'in halkında mı yoksa sadece kurban'ın dinleyici kitlesinde mi diye düşünüp durdum ama arkadaşlarımdan aldığım haberlere göre festivalin geri kalan üç günü de en az ilk günkü kadar berbat geçmiş.
kurban'ı izlemek güzeldi. tabii soytarılık peşinde koşup izlemenize bi türlü izin vermeyen andavallıları hesaba katmazsanız. ucuz diye anlayan anlamayan dalmış. ki zaten biletinizin olması falan da gerekmiyordu. önünde hiç bir görevlinin durmadığı, elinizi kolunuzu sallaya sallaya girebileceğiniz bir giriş daha vardı asıl girişin dışında. ışıklandırmanın ne kadar felaket olduğundan bahsetmek istemiyordum ama mecbur hissediyorum kendimi. millet konser sonrası o karanlıkta yürümeye çalışırken birbirini eziyordu resmen. sahnenin ışık düzeni de berbattı.
konserlere gelince..
umut kaya çeşit çeşit hakaret ve küfür yedikten sonra bi güzel sahneye çıktı ve inmek bilemedi bi türlü. adam inadına 50 şarkı okudu resmen.
kurban yeni albümden bazı parçaları paylaştı bizlerle fakat aldığı daha doğrusu alamadığı tepki bi acayipti. hatta deniz'in de garibine gitmiş olmalı ki "arkadaşlar şarkı çok mu ters geldi size?" dedi. burak'ın solo tuvalet kağıdıyla yaptığı espri de hoş bir ayrıntıydı bence.
ikide bir önüme geçip koca kafasıyla görüntümü kapatan güvenlik görevlisine de teşekkürü borç biliyorum. zaten kafalarıyla sahneyi kapatmaktan başka bi halta yaramadılar festival boyunca.
kısacası bir daha üstüne para verseler gitmeyeceğim bir festivaldir. bu işkenceye hiç bir grup için katlanılmaz. hatta sanıyorum ki izmir'de sadece bu fetivale değil, hiç bir organizasyona katılmamak gerek. istanbul'da bin tane festival, konser gördüm. böylesine hödük insanlarla hiç karşılaşmadım.
he unutmadan, roket çok iyiydi. sadece, gökhan'ı çalarken izlemek bile insanı inanılmaz gaza getiriyor. festivaldeki ilk günün tek güzel yanı olan kurban ve roket'e teşekkürler.