insanı maddi ya da manevi zenginliklere kavuşturacak yollar.

1. Evlenin

15 yıl boyunca 9000 kişi üzerinde yapılan sosyolojik araştırmalar, evlenmeyi seçen erkeklerin servetlerini, bekar kalmayı seçenlere göre yüzde 93,8 oranında daha fazla arttırmakta.

2. Spor yapın

Araştırmalar vücut kitle endeksi normal aralıkta olan kişilerin, obezlerin tam iki katı kadar para kazandıklarını gösteriyor. Bunun nedeni ister ayrımcılık ister şişman insanların ciddiye alınmamaları olsun sonuç hep aynı: iş başvurularında da, terfilerde de şans hep şişman olmayanlardan yana gülüyor.

3. Patronunuza mektup yazın

Patronunuza yazdığınız mektubu asla ona iletmek zorunda değilsiniz. Sadece elinize kağıt ve kalem alıp işinizi hakkını vererek yaptığınızı yazmanız, kariyer konusunda atlattığınız badireleri, işinizi daha iyi yapmak adına verdiğiniz ödünleri ve sizi endişelendiren problemleri sıralamak bile sizi rahatlatacak ve zihninizi berraklaştıracaktır.

4. Çevrenizdekilerle iletişim halinde olun

Zengin olmanın bir numaralı koşulu gelir kaynaklarını arttırmaktır. Ufak bir bar sahibi mekanına müzik kutusu koyar. Uluslararası şirket yöneticileri yeni ülkelere ve pazarlara açılır. Hedef hep daha çok kazanmaktır. Para kazanma ölçeği ne olursa olsun, bütün ek gelir girişimleri kişisel kontaklara bağlı.

5. Tasarruflarınızı iyi değerlendirin

Pazarlık yapıyorsunuz. Erken rezervasyon yapıyorsunuz. Alışveriş yaparken en ucuz ürünü arıyorsunuz. Peki ama bir ürünü ucuza kapatınca elinizde kalan parayı değerlendirmezseniz gerçekten tasarruf yapmış sayılır mısınız? Elbette hayır.

6. Giderlerinizi kısın

Servet birikimi sağlamanın en garantili yollarından biri giderleri ve maliyetleri kısmaktır.
dostları, akrabaları , arkadaşları kazıklamak.
define bulmak, şans oyunları oynamakta alternatifler...
akp ye yandaş olun..
"helal yönden kasmak" biçiminde beyne çocukluktan beri kodlanan,erginliğe ulaşıldığında ise bilincin diplerine değin kök salmış bulunan,düşüncelerden sıyrılarak;her tür riski göze almak,anı ve fırsatları şerefsizce dahi olsa değerlendirmek efendim.
zengin kayınpeder bulmak.. kayınvalide de olur..
tanım: köşeyi dönmek için bulunan çeşitli hadiseler.
'' bak hacı sana bir tüyo verecem '' diyen arkadaşı dinlemek.
henüz bulamadığım yoldur.paraya çok önem vermemek gerekiyor ama 3 gün dünyadada artık ortak dil para!.para olmadan birşey olmuyor efendim heleki benim gibi tatil yapmayı seven biriyseniz para size çok lazım.
Fidel castro ile arkadaş olunuz. (bkz: fidel castro nun 900 milyon dolar serveti olması)
Hak etmek ve değmek...
yoksa ''eşşeğe altın semer vursanda eşşektir'' veciz sözü gerçeğinde olduğu gibi, ne kadar para veya bir değere sahip olduğumuz önemli değil.

önemli olan sahip olduğumuz şeyden daha değerli olmamız. Yoksa, sahip olduğumuzun esiri oluruz.
AKP veya gülen cemaatine üye olmak, şu zamanlarda zengin olmanın en kolay yoludur. ihaleler, gemicikler, gelsin babam gelsin.
iddaa oynamak olmadığı kesindir. piyango olmadığı da kesindir. kısacası işin ucunca şans varsa umudun kesilmesi gerektiği kesindir.
namusla ve dürüstlükle geçilemeyen ve asla da geçilemeyecek olan yollardır.*
oldukça kolay bir yolu vardır.
görsel
okulu bırakın veya okuldan atılın.şuan dünyanın en zengin insanları böyle zengin olmuştur (bkz: bill gates) (bkz: tonny stark) gerçi siz tinerci olursunuz da...
3d yazıcıyla para yazdırmak.
çalışmak çalışmak çalışmak.
görecelidir. bana göre çalmaktır, insanları kullanmaktır.
Acil öneri beklenendir.

Hey tanrı neden çok zengin doğmadım? Hepsi senin suçun.
Aileden şanslı olmak ile açılan kapılar.
(bkz: yolsuzluk)

(bkz: yasadışı ihale)

(bkz: iktidar yalakalığı)

(bkz: kara para aklama)

Günümüz Türkiyesinde zengin olmanın belli başlı gayeleri budur.
Eşek gibi Çalışmak Değildir gibi geliyor.
besmele ile çalmak. galiba faydalı oluyor.
olanla yetinmemek daha fazlası için kendini zorlamak, işin sonunda daha da fakirleşmek olsa da risk almak.
Kanal sahibi koca bulmaktır.