bugün

2006 yılında forbes dergisi tarafından açıklanan dünyanın en zengin liderleri listesinde 6.sırada yer alan servettir. dudak uçuklatır.
http://www.milliyet.com.t...5/06/ekonomi/axeko01.html
tek kuruşunu harcamaması ve 88 yaşına gelmiş olması itibariyle sorun değildir, o paranın tamamı sosyalist küba'nındır.
--spoiler--
adam baya komünistmiş gerçekten
--spoiler--
ayrıca;
--spoiler--
suudi kralı abdullah 21 milyar dolar
brunei sultanı hassanal bolkiah 20 milyar dolar
bae başkanı şeyh al-nahayan 19 milyar dolar
dubai emiri şeyh muhammed al-maktum 14 milyar dolar
--spoiler--
(bkz: islami rejimin rezaleti)
(bkz: züğürt çenesi vs zengin malı)
o para kişisel hesabında değildir; küba devletinin malıdır.
forbes dergisi kapitalist rejimi en iyi sahiplenen dergilerden biri olarak, artık nasıl çamur atacağını şaşırmış durumda.
yok öyle bir şey. (bkz: hadi dağılalım)
sadece kendini sevenler halkını seven ve bireysel çıkarları için toplumu ezecek insanlara düşman olan liderleri sevmez. fidel i dünya nın bir köşesinde parasını çarçur ederken ya da alem yaparken gören varsa beri gelsin. gerçi fidel in mal varlığına bok atan zihniyetin benzeri atatürk içinde aynı şeyleri söylemiştir. ama bunları söyleyenlerde çok iyi bilirler ki fidel de herşeyini halkına bırakacaktır. görüşlerini benimsemek ayrı birşeydir ama bu adama kendi kişisel keyfinde olan, halkını önemsemeyen bir diktatör muamelesi yapmak haksızlık olur. fidel küba halkının başına ve kalbine pahalı seçim kampanyalarıyla değil, defalarca canını ortaya koyarak yerleşmiştir.
tabii herşey devletin malı olduğu için doğrudur, zaten haddızatında çavuşesku´nun oturduğu saray da romanya devletinin malıydı, halkın orada oturmaya gücü yetmediği için, halkların kardeşliğini timsalen orada çavuşesku oturuyordu !!! komunizm ve sosyalizm de zaten en mükemmel bir rejimdirler, ve asla yıkılmaları halkın işi değil öcü kapitalizm tarafından kandırılmış rejim hainlerinin işidir. yoksa komunizm rejimi altında yaşayan herkes istisnasız çok seviyodu komunizmi. mesela çin´den kaçan çin´lileri almanlar "hadi olm burada işiniz ne gidin memleketinize" dediğinde bu adamlar kendileri yakmaya falan kalktıklarında, aslında o hareketleri falan sevinçlerinden yapıyorlar, yoksa geri gitmek istememeleri diye bir durum yoktur !!!...

sosyalizm peşinde koşan sözlükçüler de kesinlikle baskalarının kutsallarına saygı gösteren, tolerans denilen kelimesinin "t" sini geç "o" sundan bile haberdar olan insanlardır. tamamıyla kardeşlik için çalıştıklarını açtıkları başlıklardan hep biliriz.

fidel´ime yakışır 900 milyoncuk, az bile civanıma... onun o içtiği havanaların tanesi 100 dolar, hesabını yap yani. kardeşlik peşinde koşan fidel´im rus füzelerini kennedy zamanında küba´ya yerlestirtmeye çalıstığında göstermiştir zaten ne kadar barışçıl olduğunu. yeni açılan rus kayıtları göstermiştir ki, o füzelere kesinlikle nükleer başlık falan takmayacaklar, sadece havai fişek gösterilerinde kullanacaklardı, adi kennedy kapitalist olduğu için boşu boşuna ormanı yaktı. yoksa o insanlık peşinde koşan kruşçof´un a.b.d. ye nükleer saldırı amacı diye bişey olabilir miydi?! yani insan bu kennedy´nin yaptıklarını görünce "kahrolsun kapitalizm" demekten kendisini alamıyor...

ben çok severim fidel´imi, hatta dolarların içinde yüzen bi resmi vardı bende, tişört yaptırdım, herkes ona olan sevgimi görsün diye....
(bkz: ya sev ya terk et) ' i beğenmeyenler, bakıyorum da defolun gidin demeyi iyi biliyorlar.

tanım: her devlet başkanın olduğu gibi, mayışla biriktirilen para olmadığı kesindir.
nedense herkes forbes'un listesine inanıp, onun üzerinden yorum yapıyor ama kimse hemen altta yer alan ve söz konusu paranın sahibi olmakla itham edilen devrimci küba lideri castro'nun sözlerini kale almıyor. buyrun bakalım, burdan yakalım;

"fidel castro dergiyi mahkemeye verecek

küba lideri fidel castro geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada kişisel servetinin olmadığını belirtmiş ve kendi üzerinde gözüken varlığın, kontrol ettiği devlet şirketlerinin gelirleri olduğunu kaydetmişti. forbes'ı mahkemeye vermeye hazırlanan castro, geçtiğimiz yıl servetinin ingiltere kraliçesi ile aynı olduğunun ileri sürülmesine sinirlenmişti.
castro geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, abd'yi işaret ederek "benim mobutu (eski zaire başkanı) olduğumu ya da imparatorun koruduğu birçok hırsız ve yağmacı milyonerden birisi olduğumu mu düşünüyorlar" demişti."

(bkz: al bu kapağı lazım olur)
+ hanım şu kübayı benim üstüme yapalım ya, şirketleri kontrol ediyorum falan ben.
- olmaz fidoşcum, bak kapitalistler yanlış anlar şimdi, hele Türkiye'dekileri sorma gitsin, bi onlara dert olur zaten
+ bişey olmaz ya, en kötü çantada nutuk falan taşırız, hem zaten anlamıyorum, Atatürk gibi liderleri varken neden hala che gueveraya ihtiyaç duyuyorlar ki şu Türkler
- e tamam fidelcim, ama beni ne zaman "mayami" ye götüreceksin..
+ dur şu 100 dolarlık purom bitsin öyle, daha forbese dava açıcam, pis kapitalistler sizi.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
(bkz: forbes)
(bkz: çamur atmak)
(bkz: tutmazsa izi kalır)
türkiye spor toto liginde ki 5 büyük takımın bütçeleri toplamı kadar. ama sevinmeyin liboşlar maalesef fidel sizden biri değil.
(bkz: çamur at izi kalsın)
ahmet kaya'nın bindiği mercedes'in tasası tüm memleketi sarmışken kendisine bu konu ile ilgili yapılan "hani nerde solculuk?" tandanslı göndermeye, "komünistler her şeyin en iyisine layıktır" diyerek yanıt verebilmiştir. aynı yanıtı fidel'in servetinin yarattığı gerginliğe hediye ediyorum. naçizane. kabul ediniz.
ben bu adamı bir belgeselde tablot dan yemek yerken gördüm.yani ya harcamayı bilmiyor.. yada bu parayı daha faydalı yerlerde kullanma niyetinde...
Kolaydır devlet baskanı iken.
(bkz: sümeyye ye 20 25 gibi göndermem lazım)
''yoldaş unutma bunu! burjuvazi,
ne zaman aldatsa bizi,
böyle haykırır.. ''

ha bu arada forbes'un en taşaklı serbest piyasa, yani kapitalizm savunucusu dergisi olduğunu da hatırlatırım bazı olgunlaşmamış dimağlara, her ne kadar castro'yla aram çok iyi olmasa da, onun üzerinden komünizme bok atmak resmen acizliktir.
(bkz: komünistlerin gerçek yüzü)
(bkz: elhamdülillah komunistiz)
diktatör castro'nun "kişisel hesabında değil ama" diye savunulamayacak iddia edilen servetidir. lan ülke adamın. kişisel hesabında olsa ne olacak olmasa ne olacak?

Castro diktatör değil, çok mübarek adam bilmem ne diyeceklere de. Arkadaş 40 yıldan beri bir tane bile Castro'dan daha iyi şekilde ülkeyi yönetecek kapitalizm karşıtı bir adam çıkartamadı mı bu ülke diye sorarlar adama? Muhalif olsun, olmasın. ayakları tutmayacak hale gelince mi insanların aklına geldi kraliyet vari raul castro'yu geçirmek? Ülke castro sülalesinin işte. Sosyalizm, komunizm buysa siz de bunu destekliyorsanız sizin komunistliğinize de sosyalistliğinize de. Birşeylerin yanlış gittiğini görmemek bağnazca savunuculuğunu yapmak, herşeyi Kapitalistlerin propagandasına bağlamak AKPli yobazların herşeyi Masonlardan, Alevilerden, Solculardan bilmesinin başka örneğidir.
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)