bugün

bu zihniyete sahip kadınlar özsaygı kavramından bihaber oldukları gibi aldatılmayı ve her türlü psikolojik/fiziksel şiddeti de sineye çekerler. sonra da bunu ''evliliğime sahip çıkıyorum'' diye ilan edip cehenneme dönüşmüş hayatlarında yalandan mutluluk oyunu oynamaya devam ederler.
Doğru bir söz.

Çalışmasınız hazır para gelir önünüze.
zengin kocası tarafından satın alınmaktan gocunmayan kadın söylemi.
nasıl buluyorsaniz bi de bana bulun. kendi basima didinmekle bi yere varmam daha bi kac yılımı alacak galiba.
Şeyma subaşı burada mı yazıyor?
Daha ziyade sırtı sürekli yerde olur ha zengin herifin fantezilerine kalmış bir olay.

Bu düşüncede olduğu sürece kaybedecek hatun sözüdür.
bunu soyleyenden her turlu entrika ve oyunu beklemek gerek mumkunse kendinizden uzak tutunuz sizide kirli emellerine alet edebilir.
Çok mantıklı hareket. Bir erkek olarak kızları haklı görüyorum. Bulun zengin kocayı rahat edin. Tabiki Düzgün de bir insan olsun. Ama zenginlik iyidir.
Bir öngörü. Evet.
sabah arkadaşımı ağlatan bir kızın düşüncesi. ulan allahsız, oğlan yumurtalardan yüz yapmış, içlerini boşaltmış onlarla şekil yapıp sevindirecekti. para biriktiriyordu yüzük almak için. şimdi o parayla karıya gidecek, mutlu ol kappe.
12 yillik zorunlu egitimden sonra sirf bu sebepten dolayi bir fakulteye yerleşip 4 yili guzelce değerlendirir bu düşüncedeki kizlarimiz. Sonunda muradina erer mi ermez mi o kısım kisisel başarısına kalmis bir iştir.
kaltaklık peşinde olan bir yosmanın düşüncesi.

kaltak: eyerin tahta bölümü.
yosma: şen, güzel kadın.
sırtı yerden kalkmayacak bacağı da aşağı inmeyecektir.
boynuzları yediğinde alnın eğik yürürsün o zaman da.
diyen kız kör oldu. *
hep domalmak suretiyle sikilecek olan bir kadının sözleridir.

Sırtın yere gelmez he.
başarının verdiği zevklerden bihaber insan söylemi.
zengin koca adayları da kilo hesabı satılsa mümkün olabilecek söylem.
ben arkandayım sırtın yere gelmez. ben almıyım yuzum yere gelecegıne sırtım yere gelsın.
sadece zengin koca bulma beklentisi içindedir tek hedefi budur genelde evlenince ya dayak yiyen ya da aldatılan kadındır.
aşk-ı memnu manyağı olan genç kız söylemi.
(bkz: dişi başına düşen milli gelir)
(bkz: zengin karı bulurum sikim yere gelmez)
zengin bir adam bulup altına yatarak ekonomik durumunu düzeltip kendi gibi birkaç komşusuna ve akrabasına hava atmayı hayat gayesi edinmiş, kendine saygısı olmayan kadındır.
d.malmayı seven kadın söylemedir. evet sırtın yere gelmez. ama başka yerlerin yerden kakmaz. yalan mı hacım?