bugün

yurdumuzda sayıları o kadar çok ki etrafta ne kadar gerici fikirli ve cumhuriyet karşıtı, şeriatçı insan varsa kanıtı olan insandır. hepsi değil tabi ki ama bu gazeteye abone olup sonra şurda yapılan okullar bizim paralarımızla yapıldı, orda okutulan öğrenciler benim paramla yapıldı gibi bir kandırmayla bile konuşabilirler. yazık..

işleri güçleri başı açık kızlar, cumhuriyet, chp, laiklik...safsata haber dolusu bu gazeteyi okuyup inanan insanlara ne demeli bilemedim. bu kadar uyutulan beyin oldukça normal tabi ki ülkemizin hali. normaldir kötülemeleri atatürk ve cumhuriyetine. onların fethullah gülen i var. türkiye de olamayan ama çok seven!!

bunlara karşı olan her haberin altına bu haber de yalan çıktı gibi hedeleri mevcuttur.

gazeteyi okuyan insan tamamdır, eyvallahtır ama her şeyine inanan insanları gördükçe üzlüyor insan. yazık..

ayrıca çok ucuz gençler bu gazete. her bakımdan..

sadece gazete okumak isteyenlere tavsiye. gazete okuyun, zaman ı değil..

ülkeye ne gibi faydası var acaba onu da çok merak ediyorum.

almayın demiyorum, alın. sobalı bir evdeyseniz çok ama çok işinize yarayabilir. ya da öğrenciyseniz. zaten almanıza gerek yok. çıkın dış kapıya. orada duruyordur..
bu şekilde su gazeteyi okuyan, bu gazeteyi okumayan diye insanları sınıflandırma yada okuyanı suçlama aşağılama düşüncelerine sahip oldukça şu gerçek nekadar da anlamlı oluyor.
(bkz: türkiye nin üçüncü dünya ülkesi olmasının sebepleri)
Zamanını zamanla değerlendiren okur.
yaftalamadan düşünmüş insandır. *

edüttürü dünya : arkadaşım neresi kötü bunun lan.
komünisttir, düşmanını tanımak istemektedir, ben her gün mümtazer'den hüseyin gülerce'ye, ihsan dağı'dan ekrem dumanlı'ya hepsini okurum. turan alkan'ı ise ayrı bir okurum.
(bkz: zaman gazetesi satin alan insan)

(bkz: zaman gazetesi okurlari)

(bkz: cumhuriyet okumayip da zaman gazetesi okuyan insan)

(bkz: aramaya inanmamak)* *

edit: bunu niye eksiledin anlamak çok zor yazar aramadan başlık açıyor artı veriyosun bir diğeri gelip uyarıyor ona eksi veriyorsun ne diyeyim ben sana güzel kardeşim.
aslında bilerek ya da bilmeyerek kutuplaştırılmış ve etiketlendirilmiş bir durum. ortalama gazete okuma süresinin 2 buçuk dakika olduğu bir ülkenin büyük gazetelerinin birinden bahsediyoruz. bahsetmemiz gereken durum okumak! okuma eylemi.

eğer ki günümüzde bu ülke bazen sefilleri kapalı gişe oynuyorsa, bu ülke hala ve hala yaklaşık çeyrek asır geriden takip edebiliyorsa bir çok modern ve aydın kavramları, bunun tek nedeni okumamaktır.

kitap okumadığı için övünen insanların gövde gösterisi yaptığı bir ülkenin vatandaşıyız. bir uyanış istiyoruz. bir değişim. ama bizler uyuyoruz hala. bizler kendimizden başlayamıyoruz o devrime.
sırf bu yüzden okuyun. okuyalım. ister zaman okuyun. isterseniz radikal. ama okuyun. ama okuyalım. hem bakın, yaşlı amcamız ne kadar da güzel örnek oluyor genç nesillere. amcamızdan feyz alalım;

http://img443.imageshack.us/my.php?image=imgkv3.jpg

edit; linkler karıştı galiba. hehehe.
düşüncesine ve zevkine hitap edeni seçip okuyan insandır. (bkz: cumhuriyet gazatesi okuyan insan) (bkz: sabah gazetesi okuyan insan) (bkz: posta gazetesi okuyan insan) gibi versiyonlarıda mevcuttur. (bkz: uzaylıda olsa insan insandır)
zaman gazetesinin çizdiği imajla, izlediği yolla, inandığı değerlerle uzaktan yakından ilişkisi olmayan bir ya da bin insanı da içinde barındıran bir kümenin elemanıdır. bu elemanın, kümenin içersindeki o bir kişi veya bin kişiden biri olduğunu varsayalım. ve bu elemanı fransız olarak adlandıralım.

-lan fransız, deli misin divane misin?
-pardon
-sevsinler senin parlak donunu. diyorum ki, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Sen vatan haini misin, kahpe misin, nesin?
-Konuştuğunuz dili anlamakta zorluk çekiyorum, biraz insan olun lütfen.
-Ulan top, anlamayacak ne var? Niye okuyorsun bu gazeteyi diye soruyorum!
-Sen ve senin gibilerden tiksindiğim için, senin gibileri anlamadığım ve anlamak istemediğim için, senin sesini duymamak için okuyorum! Oldu mu?

(sanki başka seçenek yok, ama hoş görmek lazım. fransız olduğu kadarda mahalle sakini. kim gidecek laf anlatacak ona? Kim ikna etmeye çalışacak? kim emek harcayacak? zor işler, zaman yapar, zaman halleder, zaman çözer ve zaman şekillendirir, zaman yeniden yoğurur. Onların zamanı çok, diğer seçeneklerinse vakti az. malumunuz, dünya fani ölüm ani)

-biraz zor oldu, ama oldu. teşekkür ederim.
-ben teşekkür ederim.
istedigi gazeteyi istediği gibi alıp okuma özgürlüğüne sahip insandır.ister zaman gazetesi okur isterse cumhuriyet gazetesi okur.önemli olan sadece okumak degil aaçık fikirlere, özgür bir zihne sahip olmaktır.
öyle ki açık bir zihne sahip olabilmek için çok okumak lazımdır.çok okumak demek farklı perspektiflerden bakabilmeyi ögrettiğine göre farklı perspektiflerden bakabilen her türlü gazateyi diledigi kadar istediği şekilde okuyabilme özgürlüğünü de dogurur.

ayrıca insanlara şu gazeteyi okuyanlar şöyle bu gazeteyi okuyanlar böyle yakıştırmasını yapmaktan da uzak durulmalıdır.insanlar falanca gazeteyi okudugu için şöyle,filanca gazeteyi okudugu için böyle kişi etiketlenmesine maruz kalmamalıdır.

bilgidim kadarıyla türkiye'de diledigi gazeteyi okuma özgürlüğü var.* okuyan kişi o gazetenin olayları nasıl verdiğini okumak içinde okuyor olabilir dolayısıyla sadece okudugu gazeteye bakarak hemen etiketlenmemelidir.
taraftardır.
cumhuriyet gazetesi okuyarak karşılık verilmesi gereken insandır.
insanları yaftalamayın derken büyük gerçeği kaçıran, şöyle ki kendisinin yaftaladığını unutan insandır.
farklı bi yanı olmayan insandır. siz kalkıpta cemaat gazetesi okuyor diye o insanı diğer insanlardan ayırırsanız bu "her insan özgürdür" ilkesine tamamen aykırı olur. her insan istediğini yapar, seversiniz sevmezsiniz o kişisel bir olay. ama bu kişileri sanki suçlu gibi göstermenin alemi yoktur.
zamanı takip eden insandır.
yaftacı etiketi yapıştırarak yaftalayan insan grubu. okuyanların çoğu fethullah gülen cemaatine bağlı. Diğer nurcularda okuyor tabii bide okuyanların büyük çoğunluğu chp yi ve diğer sol partileri sevmeyen insanlardan oluşuyor.
bedava gazete okumayı seven birisidir. yağmurlu havalardan nefret eder. gündemi yanlış takip eder.
(bkz: #3704332)

posta okuyan adamın ikiz kardeşi, ruh eşi. aynı bokun yahnisi.
kahvaltıda yere serip üzerindeki zeytin cekirdegiyle beraber okuyandır.
(bkz: abi)
(bkz: şakirt)
türkiye'de vuku bulan taciz, tecavüz olaylarından haberi olmayan kişidir.
zaman gazetesi en başından beri böyle bir çizgi izliyor. ne ali kırca, ne gamze özçelik ne de hüseyin üzmez olayında haber yapmadı(sadece değindi). şimdi girin kalbur üstü tüm gazetelerin internet sitelerine bakın hepsinde en az 1 tane taciz veya tecavüz haberi var ki çoğu küçük çocukların istismarı.
bu tavrıyla adeta dünyanın tüm kötülüğüne karşı isyan ettiğini düşünüyorum ve takdir ediyorum zaman'ı.
sürekli taciz ve tecavüz haberleri yaparak toplumu öyle bir hale getirdiler ki artık baba küçük kız çocuğunu kucağına alıp sevmeye, onun saçlarını taramaya çekinir hale geldi. iyi ki zaman gazetesi var da bu tür haberlerden kaçıp rahat bir nefes alabiliyoruz.
yaftalayarak düşünür..
cumhuriyet gazetesi okumaktan yeğdir zira kusmuk parçası okunmaz tiksinilir.
posta okumaktan yeğdir zira okumak aydın doğanın penceresinden bakmak değildir olaylara.

gerçekte posta da okunabilir , cumhuriyete de abone bile olunabilir.ufak da olsa yanıltıcı da olsa birşeyleri takip etmek , sorgulamak , yanlışı doğruyu ayırt etmek için okumak-düşünmek-beyan etmek varken
neden seçilir tavır almak-yargısız infaz etmek-çemkirmek üçlüsü...
okuduğu gazeteye göre insanları kamplara bölmeyen, aşağılamayan insandır.

her platformda rahatça ve salyalar eşliğinde hakarete maruz kalan insandır.
evlere dağıtılan bedava gazeteyi okuyan insandır.
Bedava okunduğu düşülen fakat aslında bi abi tarafından 3er 5er abone olundunğundan Zamanın canına minnet durumudur.Okumak lazımgelen birkaç gazeteden biridir.Zira olaylara başkalarının nasıl baktığını anlayabilmek de önemlidir.Gazete okuma hususunda monogama ne lüzumdur zamanda okurum radikalde vakitte hurriyette cumhuriyette akşamda diyebilen insandır.Sadece vakit okuyan dinci yobazdan ve sadece cumhuriyet okuyan laik yobazdan yeğ insandır.