bugün

en sevdiğim demir demirkan şarkılarından bitanesi

içimde bir boşluk var neyle doldursam
parayla mı aşkla mı hayaller kursam

alem oyuncu olmuş
sokaklar sahne
sevdiğim bir kız vardı
olmuş bir kahpe
sevdiğim bir kız vardı
olmuş bir kahpe

yürüsün üstüme gelen gelsin
bırakıp ortada giden gitsin
olan olmuş diyen sussun
vurdum ben bu dünyanın dibine

kafamda bir hoşluk var nasıl anlatsam
kadehimi sigaramı neyle doldursam

parasızlık pulsuzluk
hepsi bahane
bir yudum bir nefes
her şey şahane
bir yudum bir nefes
hayat şahane

Yürüsün üstüme gelen gelsin
Bırakıp ortada giden gitsin
Olan olmuş diyen sussun
Vurdum ben bu dünyanın dibine
demir demirkan şarkısı.iyidir.

içimde bir boşluk var neyle doldursam
parayla mı aşklamı hayaller kursam
alem oyuncu olmuş sokaklar sahte
sevdiğim bir kız vardı olmuş bir kahbe

yürüsün üstüme gelen gelsin
bırakıp ortada giden gitsin
olan olmuş diyen sussun
vurdum ben bu dünyanın dibine

kafamda bir hoşluk var nasıl anlatsam
kadehimi sigaramı neyle doldursam
parasızlık pulsuzluk hepsi bahane
bir yudum bir nefes herşey şahane
bir yudum bir nefes hayat şahane
parasız, belli amaçlar için yapılan hayat kadınlığı.
(bkz: kahve)
(bkz: sevdiğim bir kız vardı olmuş bir kahbe)
demir demirkanın insanın dinledikçe dinleyesi gelen muhteşem şarkısı.her bünyeye şiddetle tavsiye edilir.aç karınına ya da tok karnına günde en az iki doz alınmalıdır.herhangi bir yan etkisi henüz bulunmamaktadır.aşırı doz herhangi bir etki yaratmaz.
(bkz: bizans)
giden sevgilinin ardından dinlenebilecek en güzel şarkılardan birisidir. ayrıca bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama şarkı boyunca geri vokallerden biri şarkıyı fısıldayarak söylüyor.
sevilen kızın kahpe olmasından sonra söylenebilecek enfes demir demirkan şarkısı...

- sevdiğim bir kız vardı
+ eee demircim?
- olmuş bir kahpe
+ way aq eee nerden anladın
- yürüsün üstüme gelen gelsin
+ ne diyorsun lan sen iyice kafayı kırdın
- bırakıp ortada giden gitsin
"alem oyuncu olmuş
sokaklar sahne
sevdiğim bir adam vardı
olmuş bir iippneeee..."
diye uydurduğum yakışklı demir demirkanın süper şarkısı.
kaderin sıfatlarından biridir. genellikle acılı günlerde kadere bu şekilde hitap edilir.
ferdi tayfur un her filminde bulunması en az necla nazır kadar şart olan kelime.
en hakkını vererek söyleyen birol'dur.

(bkz: böyle kahpedir dünya)
türk filmlerinde esas oğlanın esas kızı yanlış anlaması sonrası, tokatlaması öncesi sarf ettiği söz.
kimi insanlara cuk oturan bir sıfat.

--spoiler--
alem oyuncu olmuş
sokaklar sahne
sevdiğim bir kız vardı
olmuş bir kahpe
--spoiler--
herkese verip size vermeyen kadındır.
arapcadan türkçeye girmiş, etimolojik olarak; öksürme kelimesiyle bağlantılı kelime. kadınlar önceden yerlerini öksürme suretiyle belli ederlermiş.
bazı kemer arkasında silah taşıyan korkusuzluk sahipleridir. " silahla delikanlı olunur. " batıl inancıyla yaşarlar. ama bilmezler ki delikanlı olunmaz, delikanlı doğulur.
ARAPÇADAN DiLiMiZE GiRER VE ETiMOLOJiK OLARAK ÖKSÜRME KELiMESi iLE iLGiLi. BU BAYANLAR YERLERiNi GECE KARANLIĞINDA ÖKSÜREREK BELLi EDERLERMiŞ. TÜRKÇE DEKi ANLAMI AHLAKSIZ KADINDIR.
eyer ile atın arasına konulan çula verilen isimdir. 'alta kalan' anlamına gelir.
kahpelik işini yapan kimseye verilen addır. bu işide insanlar çok fazla severler.
ARAPÇADAN DiLiMiZE GiRER VE ETiMOLOJiK OLARAK ÖKSÜRME KELiMESi iLE iLGiLi. BU BAYANLAR YERLERiNi GECE KARANLıĞıNDA ÖKSÜREREK BELLi EDERLERMiŞ. TÜRKÇE'DEKi ANLAMı AHLAKSıZ KADıNDıR.
kötü bişeydir. kelime anlamını bilmesem ve biri bana kahpe dese bir daha söyle derdim. ağzı tam dolduran, notalara tam basılmasıyla kuvetli bir tokat etkisi yaratan sözcüktür. diğerleri için (bkz: kaltak) (bkz: yavşak). kelime anlamına takılmayın kulakta tınısına dikkat kesilin. kaltaaaak araksından da bir tokat vurdunuz mu felç etksi yaratır. kadir abi çoktaan işi çözmüş ama ben geç kaldım bu tespitimde. kaptın şukuyu kadir abi.
kaltağın arkadan alanı.
Vurun kahpeye filmini hatırlatan kelimedir.