bugün

kahvehanelerde büyüdüğünden küçüklük alışkanlıklarından 2013 yılında bile vazgeçememiş insandır.
güzel insandır.

ahanda yanımda kuşburnu oraletim.
ağzının tadını bilen insandır. ayrıca aha lan bu benim dedigim insan.
Ağzının tadını biliyordur.Hele kakao içiyorsa o eskilerin adamıdır.
(bkz: oralet osman) reklamını unutmamış ağzının tadını bilen insandır. bir tanedir lan o, ne demek yıl olmuş 2013, yıl 2100 de olsa içilir oralet!
damak tadı değişmeyen insandır. Zevkler renkler meselesidir.
(bkz: en asil duyguların insanı)

hele bir de tesbih sallamadan içemiyorsa ve orrralet diye r'leri uzatıyorsa tam tiryaki olmuştur.

Ayrıca (bkz: hayalet), (bkz: behzat ç).
Niye lan yıl olmuş 2013 piyasada ki oraletlerin son kullanma tarihi mi geçti?
çay sevmeyen güzel insanın yaptığı eylemdir.

görsel
benim o.
(bkz: kıraathanedeki sıcaklığın starbucks ta olmaması)
2013 yılında oralet içen insandır.
oralet seven insandır, hakkıdır.
dün olduğum insandır. ne var bundadır.
hem de turuncusundan.var bunlardan.
çektiği oraletin fotoğrafını sosyal medyada paylaşmayacak insandır. iyi batak oynar.
gelenekçidir. yoksa kivi çayı içerdi.
kahvehane kültürünü almış insandır.
yunus dayı yancılara duble neskafe
eskilerin sentetik duygusunu özleyen adamdır. peki şimdi nasıl?

Şimdi kabartıcılar, bol renklendiricilerle dolu toz karışımlarımızda , ekstra olarak bir de son dönem neslinin dilinden düşürmediği "kanserojen" madde barınmaktadır.. eski sentetik candı. eski sentetik oraletin tadını , şimdiki organik portakal suyu bile veremez paşam.
hayatımda görmediğimdir, görsem De takmam o da ayrı
özendiğim insandır. oralet olsa da şimdi önce kaşıkla yesem sonra soğuk suya katsam en son da sıcak suyla olması gerektiği gibi içsem.
baamın peşine takılıp kaaveye gittiğim günkü gibi hissederdim. bazen götürürdü. bazen de evi yıksam götürmezdi. bir şey olduğundan değil de işte seviyordum kaaveyi.
özenti değildir en azından.
otobüsünü beklerken yazzanede ikram edilmiştir ve o da kıramamıştır mecburen içmiştir.