bugün

aklın havsalanın alabileceği bir şey değil bu. yüzde doksan dokuz ağzımıza yerleşmiş bir sayı. hadi ona yüzde seksen diyelim düz hesap. hadi o da yetmezse yetmiş diyelim. gene de bunun adı çoğunluğu siklememektir. hele hele neredeyse tamamı müslüman olan ülkede şer'i hükümleri hiçe sayan kanunların olması bildiğin haksızlıktır. çoğunluğu yok saymaktır. hadi şeriatla yönetmiyorsun, bari kanunlara biraz çeki düzen ver. devlet dediğin vatandaşının hayatını kolaylaştırmak için yok mu? niye zorlaştırıyorsun?
(bkz: şeriatla- din arasında ki kalın çizgi)
her müslümanı şeriatçı zannetmek.
her müslümanın şeriatla yönetilmek istediğini sanan bireyin zırvası.
ülkenin %99'unun da müslüman olmamasından kaynaklıdır. topluma uymak için gayrimüslim biri müslümanım diyebilir türkiye'de.
kardeşim bu ülkede herkes adaletten yana, eşitlikten yana hatta tartışmasız yüzde 99 u bu şekilde düşünüyor, o zaman komünizmle yönetilelim.
yüzde 99'u emekçi olan ülkenin yüzde 1'lik sömürgen sınıfça yönetilmesi gerçeğini gizlemek için ortaya atılan gayet çakalca bir haksızlık ifadesidir.
Yüzde 99 u katolik italya'nın Papa tarafından yönetilmemesi gibidir. Olması gerekendir.
müslaman çoğunluğu olan bir ülkenin şeriat ile yönetilmesi gerektiğini düşünürken aynı anda toplum içinde (...bunun adı çoğunluğu siklememektir.)cinsel içerikli argo kullanarak hem şerri hükümler ile, hemde kendisi ile çelişen yazar söylemidir.
kanıtlanamaz bi yuzde hesabı nasıl yapılmıs bi ankettir nasıl ulasılmıstır yuzde 99a once o dusunulmelıdır. nufus cuzdanları uzerınden gıdılırse 3 yasındakı cocugun dınıne babası karar vermısdır sacmalıktır zaten nufus cuzdanlarındakı dın ıbaresı sacmalıktan baska bısey degildirde her neyse. toplum ıcınde bı anket yapıldıysa nerde ve kac kısıye uygulandıgı onemlıdır cuma namazı cıkısında sorarsan adamlara araya camıyı gormeye gelen bı turıstın karısmıs olma ıhtımalıyle yuzde 99 sayısı bulunur yok bende yapıyım anket gece 12 de tunalıya sakaryaya git sor dininiz ne diye peygamber bile bulurum sana o kafayla yanı boyle sacma anketler uzerınden yorum yapmak sacmalıgın danıskasıdır. akp'ye oy verenlerın yuzde 99u maldır .aksini kanıtlayana ıstedigi sey verilcektir. anketi ben yaptım ve turkiyenın yuzde 99u musluman dıyen anketle aynı yolu ızledim. *
neye göre yüzde 99 denilen durum.benim de kimlikte islam yazıyor ama sor bakalım müslüman mıyım?
aşırı saçma bir vaziyettir. gayrimüslimler, kafirler ülkeden hemen sınırdışı edilip şeriat getirilmelidir. hâlâ neyi bekliyoruz anlamadım ki, tövbe tövbe.
yüzde 1 in yüzü suyu hürmetine olsa gerek.
yüzde doksan dokuzunun müs. olmasından kaynaklanmaktadır. sadece müs. gerisini siz getirin. isterseniz lümcü de koyabilirsiniz oraya.
şeriat sadece bir yönetim biçimi değildir, aslında bir yönelim biçimidir, neye yönelirsen hayatında onu yaşarsın.
"Demokratik bir ülkede halk oylamasıyla monarşi kabul edilebilir mi?" sorusunu akıllara getirir. Belki yüzde 99'luk müslüman kesimin çoğunluğu şeriat istemiyordur. bende müslümanım hatta cemaate yakın bir müslümanım ama şeriat istemiyorum.
ahaha, %7 oranında ateist olduğunu söyleyen sazanları görmemize sebep olan başlık.
vücudumuzun 4 te 3 ünün su olması nedeni ile vücudumuzu beynin değil mesanenin kontrol etmesi gerekmektedir.
(bkz: düz mantık)
Sonuçta cumhuriyet müslümanlığa ters bir rejim değil, bunun nesi kafa karışıklığı yaptı anlamsız. Müslümanlar devlet yönetimi için en mantıklısını seçmişlerdir. Seçmek diyorum bak, insanın doğasında vardır demokrasi.
şeriatın müslümanlıkla alakası olduğunu zanneden müslümanlıktan bir haber kişinin söylemi.
bahsettiğn ülke türkiye cumhuriyeti değildir, (bkz: demokratik kongo cumhuriyeti) .
kuran'da devletin yönetim biçimine dair bir ayet olmadığından gayet normal bir durum
sizde bu koyunluk, ağzınıza sıçan adama bağlanma refleksi, beyninin yüzde bilmem kaçını kullanamama gibi bir sorun varken dini bütün ve aklı yarım müslüman kardeşlerim kesinlikle imkansızdır.
şeriatın kişi hak ve özgürlüklerini kısıtlayan görünürde allahın kuralları olsada dünyanın hiçbir ülkesinde doğru düzgün uygulanamayan bir yönetim biçimi olması söz konusu oldugundan hiçde yadırganacak bir durum değildir. Kaldıki türkiyenin %99 değil %96sı müslümandır ve kaldıki bu müslümanların %80'inden fazlası şeriatın karşısındadır. şeriat vatandaşın hayatını kolaylaştırmak bir yana sosyal hayatı bitiren ve son derece baskıcı bir yönetim biçimidir, kadın hakları yok denecek kadar azdır ve kadın sosyal hayattan soyutlanır. verilen cezalar son derece çağ dışı ve yobazcadır. kadın erkek eşitliği kesinlikle yoktur. yani insanın özgürlükleri bir anda yokedilir ve daha doğarken birçoğunu kaybeder. şeriat ile yönetim bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir umarım asla görmeyiz.
(bkz: saydın mı lan)