bugün

diktatör olması aldığı oylarla ilgili değil, hal ve hareketleridir. Hitler'de seçimle gelmişti liderliğe.
%70 oy almış esada diktatör diyen adamla aynı kafa yapısına sahiptir. Siz yüzde 70 alsanız açık söylüyorum sokak ortasında sikersiniz muhalefeti.
silahların gölgesinde tek başına seçime girip iktidar olanla demokratik bir şekilde seçime girip iktidar olanı ayırt edemeyecek cahil kişidir.
biz ona yüzde elli oy aldi diye değil diğer yüzde ellinin hakkını yediği için diktatör diyoruz kontraktil kofulu. diye hiç kimse cevab verememiş hayret.
not: bir iki arkadaş benzer şeyler yazmış arayınca bulunuyor, olsun düşene bir tekme de ben vurayım dedim.
hitler kaçla geldi a beyinsiz a o. çocuğu şeklinde cevap veren amiptir.
diktatörün ne olduğunu bilmeyenler tarasından amip şeklinde aklınca aşağılandığı sanılan muhalife yandaş tarafından yapılan tanımlama.
not: hitler de seçimle ve büyük oy çoğunluğu ile gelmiş kendisine karşı sesini yükseltene ss ismi verilen bir polis teşkilatı kullanan orospu çocuğu ve de diktatör idi unutmayınız.

not: o amip benim zoruna gitmesin.
Diktatorlerin az oy alarak zorla iktidar oldugunu sanan cahil embesilden daha komik degildir.
(bkz: hitler)
dogru ergen diktator daha hos kacardi.
yüzde 50 ile seçilmeyi sınırsız yetki ile karıştıran dangalaklardan hallicedirler.
geri kafalıdır.
demokrası çoğunluğun ne dediği, en iyi ben bilirim şeklin de olmaz bilakis tam tersi azınlığın ki bu azınlık yüz de bir de olsa ne dediğine bir kulak verilir ve makül ve mantıklıysa yapılmaya çalışılır.

yüzde elli oy aldık diye kimseyi iplememek demokrasi değil faşistlikten başka bir şey değildir. demokrasi sadece sandık olayı değildir. bunu hepimiz biliyoruz şimdi dağılın.
o zaman en güzel cevabı abdullah gül versin bu salaklara:

"demokrasilerde herşey seçim demek değildir"

http://www.aksam.com.tr/s...j-alinmistir/haber-212133
seçimlerde yapılan sahtekarlıkları hepimiz biliyoruz. şimdi sahtekarlik yapılmadı diye bilen var mı ,yüksek seçim kurulu bile şuan akp nin elinde yani seçimlerde çıkan sonuçlara güvenilemez ikinci konuya gelirsem evet diktatördür ben yaparim diyor sürekli ve zaten amacı bu her istediğini yapabilmek .
bir beyin hücresi olsa kesin yalnızlıktan ölürdü bu amip'in.
bu ülke insanı dikdatörlüğe alışkın olduğu için zaten adam %50 oy alıyor. biraz düşünün. 600 yıllık osmanlı hanedanlığı yönetiminde olan ülke insanının içine dikdatörlük yerleşti tam olarak. cumruriyetin ilk yıllarında 1950 yılına kadar mustafa kemal atatürk ve milli şef dönemi yaşadı bu ülke. neden? çünkü bir kişi tarafından devamlı yönetilmeyi sevdi hep. doğru da olsun yanlış da olsun. -gözünüzü seveyim, sakın "atatürk ne yanlış yaptı lan yobaz?" demeyin. atatürk'ü çok severim. fakat o da bir insan, tanrı değil. günahı oldu tabii ki. yobaz değilim objektifim. - sonrasındaki 50 yılda da darbelerden dolayı çalkantılı bir dönem yaşadı ülke. ardından dikdatörlük koltuğuna oturabilecek en iyi isim, recep tayyip erdoğan çıktı. ve o da farkında halkın bu tavırlardan hoşladığının. mitinglerinde bile "asarız keseriz" dediğinde halk "hüloooooğğğ" şeklinde tepki verebiliyor. neden? çünkü alışmış kudurmuştan beterdir.
hesap kitap bilmeyip hala yüzde 50 diye sayıklayan amiplerden daha zeki olan amiptir.
ölülerin oyları ve akıl hastanesi oylarıyla ben bile 100'de 50 alabilirim.

hatta suriye göçmenleri oyları saymayı unutmuşum.

kafadan ak parti gençlik oylarıda var tabi, birazda okyanus ötesi kokulu öpücükler filan emin ol sokaktaki adamda 100'de 50 alır.
(bkz: bir hakaret olarak amip)
"1933 seçimlerinde ise Nasyonal Sosyalist Alman işçi Partisi oyların % 43.9'unu aldı ve iktidarda kalmaları kesinleşti."

http://tr.m.wikipedia.org...yalist_Alman_işçi_Partisi
Ampülün etrafında toplanan sinek misali.
Bir bireyin yüzde elli oy alması,o bireyin diktatörleşemeyeceği anlamına gelmez. Platon un "Devlet"inde iktidar nasıl "zorba"laşır ve bu oluşumda eylemleri neler olur anlatılmaktadır. Meraklısı entrynin devamını okuyabilir.

ilk günler zorba dört bir yana selamlar ve gülümsemeler dağıtır. Zorba, tam tersi gibi gösterir kendini. Yakınlarına ve halka bol bol umutlar verir...
(......)
Ona boyun eğmeyecek dik kafalı insanlar görürse haklarından gelmek için savaşa başvurur. (.....) Bütün bunlardan ötürü bir zorba her zaman savaş kundakçısı olmak yolundadır.
Ama böyle davranmakla yurttaşların gözünden düşmeye başlar.
Zorbanın yükselmesine yardım etmiş hatırı sayılır kimseler arasından sözlerini esirgemeyenler çıkar, en yiğitleri kendi aralarında hatta zorbanın yüzüne karşı durumun kötülüğünü söyler. Başta kalmak isterse zorbanın bütün bu adamları temizlemesi gerekir. Dostları arasında olsun, düşmanları arasında olsun bir tek değerli insan bırakmaz.
Sonunda devleti hepsinden temizler.
Hekimlerin başvurduğu temizlemenin tam tersi: Onlar bedende kötü ne varsa atar, yalnız iyiyi bırakırlar. Zorba ise iyileri atıp kötüleri bırakır. Devleti elinde tutabilmek için başka çaresi yoktur.
Yapabileceği iki şey birbirinden beterdir. Ya yaşamaktan vazgeçecek ya da kendini sevmeyen aşağılık insanlar arasında yaşayacaktır.
Halkını ne kadar kızdırırsa bekçilerini de o ölçüde çoğaltmak ve onlara güvenmek zorunda kalacaktır.
Bu güvenilir bekçiler kim olacak? Nereden getirecek onları? Getirmesine gerek yok, parayı verdi mi sürüyle gelirler hem de koşa koşa.
Satacak şey kalmayınca ne yapar?
Sofralarını, dostlarını, gözdelerini beslemek için babasına (halk) başvuracaktır.
Halk kızar da ‘Bana bakmak sana düşer, ben seni zenginleri ve kibar denen kişileri başımdan atman için getirdim başa, şimdi topla adamlarını çekil devletten’ derse...
işte halk o zaman okşaya okşaya büyüttüğü bu evladın ne büyük bir baş belası olduğunu anlar. Zorba elinden sopası alınıncaya kadar kan kusturacaktır anasına babasına…..
Biraz zorbanın kendisini tanıyalım:
Ömürleri boyunca kimsenin dostu olmaz zorba.
Gerçek özgürlük, gerçek sevgi, zorba ruhlu bir adamın hiçbir zaman tadamayacağı mutluluklardır.
Zorba, zorbalık düzenini yürüttükçe bu hali günden güne artar.
En kötü, en haksız adamdır....
Ve zorba, devletteki en cahil ve en mutsuz kişidir...”
Platon...
(bkz: kafadan bacaklılar dile geldi)
hiç demokratik olarak başkası ile yarışmamış adama da hem ulu, hem önder, hem kahraman, hem de demokrat diyen amiptir. hitler'in de seçimle geldiğini savunurlar. ama %10 barajının antidemokratik olduğunun tartışma konusu olduğu bir ortamda %50 almanın başarı olduğundan bahsedemezler. şu an seçim olsa neler olacaklarını da bilirler, erken seçim diyemezler. bir aydır erken seçim diyen muhalif duydunuz mu? hayır. tek dertleri muhafazakarlaşan sistemin yıkılıp kendi sistemlerinin entegre edilmesi. onların isteği despotik değil. ama tamamen kendilerinin koyduğu kurallarla sike sike başa gelmek dikta rejimi. vay hıaaamınna.
Adolf hitlerde seçimle gelmişti.
bu adama amip diyen göt kılları mussolini ve hitler' in oy oranlarına bakmalıdırlar.

unutmadan ; o yüzde 50 oy oranının baraj sisteminin hediyesi olduğunu bilmemek cehalettir. götünüz yiyorsa barajı kaldırın bakalım yüzde kaç alıyorsunuz.