entry'ler (104)

şarkı sözleri

Bak Reyyo, buldum arabanın aynısını
Öğrencen şimdi gerçek piyasa Nirvana’sını
Adımla prim yaptın, 400.000 abone arttın
Yaptığın videoların hepsini önce ben yaptım

Orası Başakşehir dostum ne Nirvanası
Bende 1 milyon plaketi, sende musluk vanası
Sanalda kızlara yürüyodun her yerde var kanıtı
Senin toplam izlenmen benim bir haftalığım

Mclaren ödünç alıp birde kaza yapmışsın
Birde Orki para ödemeden kaçmışsın
Aleyna Tilki bile sana telif attı
Aynı tür videolarda bile sana fark attım

Videolarında çok yapmacık davranıyorsun
Ufak ufak kanallardan video fikri çalıyosun
Hayır Orkun, çalma Orkun
Özgün içerik at Orkun
Seni buraya gömücem
Şimdi geldi tek korkun

itiraf edelim Danla, milyonlarca fanların var
itiraf edelim Danla, cebinde hep paralar
itiraf edelim Danla, en büyük kadın fenomensin
Peki söylesene buralara nasıl geldin

Hayatımda gördüğüm en egoist insan sensin
Tek yeteneğin makyaj, ay ne kadar prensessin
insanları eziyorsun dedikodu sende bol
Herkesle dalga geçtin aha işte burda yol

https://sozbahcem.com/ene...r-son-diss-sarki-sozleri/
(bkz: enes batur)

depresyon

Bilimsel olarak depresyon kimyasal dengenin bozulmasıdır. Beyinde bulunan noradrenalin ve seratonin miktarının azalması depresyona sebep olmaktadır. Genelde yaşanan travmalar, kayıplar, üzüntü ve büyük sorunlarda yaşanan bu azalma, bunlara bağlı olmadan kendiliğinden de olabilmektedir. Ayrıca kalıtsal bir rahatsızlıktır, yani ailesinde depresyon problemi yaşayan insanlar daha dikkatli olmalıdırlar. Kadınların erkeklere göre daha fazla depresyona yatkın olduğu da bilinen bir gerçek olsa da erkeklerin alkol ve madde kullanımına daha çabuk başlayabilmesi sebebi ile erkeklerde teşhisini koymak daha uzun sürmektedir.

https://www.epsikoterapi....yon-belirtileri-tedavisi/

kedi

sanat eseri gibi yaratık. hayran kitlesinin bu kadar geniş olma sebebi de her hareketinin estetik içeriyor olması bence. mesela hayvan kapıdan dışarı çıkmıyor, zarif bir s harfi çizerek dışarı akıyor. kucağınızdan kalkmıyor, zıplayıp yay çizerek gidiyor. kendini temizlerken bile balerinlere taş çıkaran hareketler yapıyor. ve bunu görebileceğiniz en tombik olanları yapıyor. otur gösteri izler gibi izle hayvanı bütün gün.

sen bir ceylan olsan

Zeynep Bakşi Karatağ muhteşem yorumladığı aşık veysel türküsü.

Türküsü: https://www.youtube.com/watch?v=NveyYmzzUCM
Sözleri: https://www.sozburada.com...ylan-olsan-sarki-sozleri/

gecenin özü

gecenin özünde bir şey yoktur. senin o "öze" ne denli yaklaştığının önemi vardır.

sözlük erkeklerinin ahlaklı olmaması

sözlük erkeklerinin bilinçaltının döküldüğü yerler buralar olduğu için gayet normaldir. Bu bağlamda aslında bütün erkekler ahlaksızdır ama yeri ve zamanına göre.

trabzonlu yazarlar

beni saymayan ben trabzonlu değilim.

40 derece sıcakta çay içebilen insan zekası

bitkisel çayların faydası oldukça çoktur ve burada zekayı anlamaya gerek yoktur. çay özellikle bitkisel çaylar oldukça faydalıdır, içeceksin ve keyfine

ankara nakliyat

ankara'da evden eve taşımacılıkta hizmet veren ve ankara'dan Türkiye'nin tüm illerine taşımacılık yapan bana göre ankara'nın en kaliteli firması.

ekşi sözlük

an itibari ile ulaşamadığım bir sözlük şeysi.

bu dünyaya gelmenin asıl amacı

hayat basittir ve basit düşünmek gerekir. bu dünyada ödül alan her şeyin aslında fikirleri basittir, çünkü insanlar basittir. apple gibi karmakarışık şeyleri basite indirgemek gerekli.

sendeanlat

daha çok erkeklerin şaşırdığı itiraflar silsilesi, dijital araştırmanın sonucunda oluşmuş ve muazzam bir katılım ile herkesi utandırmış bir hastag.

#sendeanlat hastagını ilk açan bilgi üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyesi yrd. doç. dr. idil elveriş'in konuya bakışı.

babanın ölmesi

cennete bir yazı daha yolluyorum.

dinci yobaz akp eğitim sisteminde büyüyecek çocuk

akp'nin tabanı bunu istiyor ve böyle şeyler oyları coşturuyor, bunların dini felan düşündüklerini sanmıyorum oy için yapılan küçük şımarıklar. böyle yaparakta gündem de kalmaya ve konuşulmayı sağlıyorlar. yoksa akşam tartışma proglarımların da konuşaşan insancıklara kim kemik atacak.

hayattaki küçük mutsuzluklar

ayağın üşümesi ve terliğin diğer odada olması.

karşı gazete

akp'nin medyayayı baskı altında tutmaya çalıştığı şu zaman da türkiyenin aradığı nefese cuk oturmuş bir gazete. şu zamanlarda en çok ihtiyaç duyan daha doğrusu kırklı yaşlarda olup da gündemi sadece tv den izleyen ve kandırılan amcalarımız dayılarımız için okuyacakları ve hadi ya böylemi olduydu diyecekleri bir kaynak.

bu aralar iyi satar insanların gerçeği öğrenme ihtiyacı var ama ülke normale dönerse şaşırabilecek bir gazetedir ki onlar da biliyor zaten bu ülke hiç bir zaman normale dönmez. onun için tezgaha iyi yere kurmuşlar helal olsun.

osmanlı padişahlarının sözlükte açacağı başlıklar

(bkz: keloğlanı bulduğumda yaptıracaklarım)

tek cümle ile 2013

ali kırca kaybolunca biz de kaybolundu sanıldık.

adnan sikişenses

admin konuyu kapat adam vefat etti.

durduk yere söylenmek istenen sözler

zaman anarşistmiş aslında.