bugün

görenler bilir, adı gibi hakkaten yüksek bir ova.düşününki kocaman bir dağa bakiyorsunuz, işte o dağın arkasında yukarıdaki entry de soylendigi gibi 40 km uzunlugu olan bir yer düşünün.aynen oyle bir yer.he sunu da soyleyeyim askeri konvoylar ordan gecerken ki bakışlar kendinizi başka bir memleketin topraklarına girdiğiniz hissini veriyor ne yazıkki.
oylarının %88'i dtp illetine gitmiştir, yazıklar olsundur.
türkiye nin en geri kalmış ilçesi. yıllardır geri kalmışlığını devlete yükleyenler biraz da belediye başkanları ile uğraşsalar keşke. hala yol yok su yok, elektrik yok ama durmak yok , pkk ya yardıma devam. değişik bir fantezi tabii.
yüzde 80 den fazlası pkk (dtp) yi destekleyen ilçe. nasıl bir ruh hali, nasıl bir hırs, nasıl bir düşmanlıktır bu...
hakkariye bağlı olmasına rağmen hakkariden büyük olan ilçe. batıdan giden memursanız işiniz baya zor olur. tedaşa gittiğinizde bile memurlar ile anlaşmakta zorlanırsınız. onlar kendi arasında kürtçe konuşur siz boş gözlerle bakıp anlamaya çalışırsınız. alıştıkça güzel bile gelir sonraları sever alışırsınız, 1 sene az 2 sene çok gelir orada kalmak için.

eksi oylayan arkadaş neyini beğenmedin de eksi oyladın *, benim kürtçe bilmememi mi?
askerlik yaptığım yer, yerel bir radyosu vardı ki hala var, roj tv den farkı yok,
hatta birliğe poğaça ve simit getiren bir adam vardı, kısa süre sonra pkk ya yataklık yaptığından ceza evine girmişti.
Sanki TÜRKiYE CUMHURiYETi DEVLETi sınırlarında değilmiş gibi yatırım yapılmayan ve oradakileri hor görüp sonrada niye dağa çıktılar terörist vatan haini ilan ediler yerdir.En başından ele alırsak ordaki insanlara ATATÜRKÜMÜZDEN sonra değer verilmeyip okuma yazmayı bile öğretmeyen bizler şimdi onları terörist diye vatan haini diye hor görüyoruz.Herkes elini vicdanına koysun lütfen insanları hor görerek Amerikanın,Avrupalı devletlerin hatta ve hatta dış ülkelerin oyununa gelmeyelim ve artık özümüze dönelim demek istiyorum...
Bombalarıyla ünlü yer. Bir de "yatırım yapılmıyor" denmiyor mu, kafamı duvarara vurasım geliyor. polisin bile güvende olmadığı bir yere kim yatırım yapar allah aşkına?

http://www.yuksekovahaber.../news_detail.php?id=15033
yerel halkı kaypak, ikiyüzlü hiç bir işi tam manasıyla yapamayan beceriksiz bir güruhtur. tanısalar da tanımasalar da birbirlerini tutarlar. dışarıdan gelen bir yabancıyı (batıdan tabiki) önce parasal anlamda kucağa oturtmaya kalkar daha sonra da orada kalacaksa o kişi yada kişiler, üzerlerinde hakimiyet kurmaya çalışırlar. türklere açıkça düşmandırlar fakat bunu belli etmemeye gayret ederler. orospu çocuğu bir terörist geberdiğinde hepsi cenazesine gider, "gerilla öldü" derler, halk kepenk kapatır (protesto edecekler ya), hatta ve hatta belediye dtpli olduğundan suları ve elektrikleri kafalarına göre 3-5 gün keserler. bir polis alenen vurulduğunda içten içe sanki zil takıp oynarlar. dtp dışında hiç bir parti seçim bürosu açamaz, ya yakarlar ya bombalarlar. gittiğinizde birisiyle konuşurken diğerleri lafa kürtçe girip o uyduruk dilleriyle bişeyler söyler gülüşürler.

tek başına oraya atanma suretiyle giden kızlara tüm güçleriyle askıntı olurlar, telefonla yada bizzat rahatsız ederler, tabiri yerindeyse komplolar düzenleyerek ve hakkında laf çıkararak, iftira atarak (bizzat defalarca görmüş birisi olarak söyleyebilirim ki) ayağını orospuluğa kaydırmaya çalışırlar, akrabaları gelirde anamızı siker korkusu olmadan (ki bu genellikle devlet hastanesine atanan hemşirelere yapılır).

devlet o civardaki baz istasyonlarının dağıttığı tüm aramaları "sihirli kelime" şeklinde dinler (konuşurken sesinizin yankılanmasından anlayabilirsiniz) ama halkı o kadar da salak olmadığından sadece milletin sevgilisiyle konuşmaları kaydedilir. bir an önce yerel halkının bu birliğinin dağıtılması gerekmektedir, çünkü oluşturdukları bu birlikle pkkyı beslemektedirler.
nükleer santral yapımına en uygun yer. evet.
iran tarafından geliştirilen nükleer bombaların ilk hedefi olmasını temenni ettiğim terör yuvası ilçe.
1 yıl görev yapıtığım iyi, kötü günler geçirdiğim, hakkarinin kendinden büyük ilçesi.

sinirlendiğimde lanet okuduğum yer. sigaramı yakıp lan yüksekova........ diye başlayan küfürler yagdırdım, gece yarıları ölesiye nefret edip, bazen de ölesiye korktum * , atom bombası atsınlar lan buraya dedim bende öleyim razıyım dediğim ilçe.

sonra sabah oldu güneş geldi lanet topraklara, sınıfıma bir girdim ay yüzlü çocuklar gördüm, ağzımdan çıkan her kelimeyi emir telakki eden kendilerine, anlattığım kardeşlik hikayelerine, çanakkale savaşına benden daha çok inanan yunus emreyi gördüm, ingilizce konuşmaya heveslenen barış deniz gördüm, dişini çekmemi isteyen rojbini gördüm

o an gece ki düşüncelerimden dolayı insanlığımdan utandım. . . .
82 musul , 83 kerkük diyen , ya sev ya terk etçi , vatan - millet - toprak sevdalısı tayfa aynı zamanda kendi ülkesinin toprağına [ yüksekova hakkaridedir , hakkari de bu ülkenin bir parçasıdır ] bomba yağması için en şedid ifadeleri kullanabiliyor. hayatı boyunca bir defa bile kendi içinde bulunduğu coğrafyadan çıkıp da ulan bu memlekette başka yerler de var be diyerek gezmekten aciz bu tayfa vatan millet sakarya edebiyatı yaparken aynı zamanda savunduğu toprakları , mukaddes saydığı yerleri mezbelelik yapmak düşüncesinden utanmıyor.

zerre kadar bilmeden etmeden , yörede eline g3 verilmiş ümmi piyadeden bir adım öte yorum yapma becerisinden uzak tayfa yüksekovayı, şemdinliyi, çemişkezek'i, hozat'ı, kızıltepeyi, cizreyi, yayladere'yi ... bombalar altında bırakmaktan ar etmiyor. senin savunduğun vatancılığı ..keyim.

nihat genç'i pek sevmesem de dediği bazı laflar öyle güzel ki. şimdinin gençlerini dağa , kıra , bayıra çıkarsan ıhlamur ağacını seçebilecek basiretleri yok demişti bir defasında. evet evet tam da öyle. yüksekovaya, tunceliye, mardine bir defa gitmişlikleri olmayanlar, bir tas suyunu içmişlikleri olmayanlar, dağında - bayırında biraz yorulmayanlar bir taraftan patriotluk yapıp öte taraftan kendi halkına bomba yağdırmayı reva görüyor.

gerçi yadırgagamak lazım. mustafa kemal'in pek manevi kızı bizzat dersim'i bombaladıktan sonra bu kör cahillerden fazlasını beklemek hayalperestlik olur.
türkiye'nin en şirin ilçesidir. belediyesi halkına hizmet eder. etrafı tertemizdir. park ve bahçelirinin yanı sıra halkıyla ün salmıştır. son derece barışçıl ve sevecendir. karınca ezmez tayfasına mensuplardır.

kimsenin toprak verdiği filan yoktur. olamazda. bu ülkede idamın olmadığı, adli yargı sisteminin çöktüğü göz önüne alınırsa vatan için en iyi çözüm bir felakettir. varsın o felaket ben yüksekovadayken, çukurcudayken, şemdinlideyken yaşansın.

tanım: mis gibi yerdir.
eğitimi olmayan, ölümü daima enselerinde his eden insanların yaşadığı yerdir.
devletin her zaman görmediği bu yüzden orada yaşayanların kendi cabalarıyla ayakta durmaya çalıştıklarından korku ve kırgınlığı bir arada yaşayan insanların bir arada toplandığı ilçedir.
Sürekli "olay" ve "çatışma" çıkan hakkari ilçesi

http://www.hurriyet.com.t...ndem/13079027.asp?gid=229
yüksek hainlerin barındığı çöplüktür.
efendim devlet buraya yardım etmez bu yüzden toros-reno falan gibi arabalara binenlere çingene muamelesi yaparlar bu ilçede...
terörist YUVASI.
türkiye'nin en belalı ilçesi olsa gerek.
askerde benden önce kurada en sevdiğim arkadaşlarımdan birinin seçtiği her zaman terörle anılan yer.
burdan kardeşime allah kolaylık versin demek istiyorum.
gidilmesi gezilmesi gereken vatan parçası.
hain yuvası köpekler cennetidir.
ilk izlenimlere göre 12 eylül 2010 referandumunda 'oy kullanmama' rekoru kıran ilçedir.

seçmen sayısı : 56.589
oy kullanan : 1.508
katılım oranı : %2,7
bir gün önce acımız var diyerek taş ve slogan atan, bir gün sonra düğünümüz var diyerek göbek atan insanların yaşadığı memleket.