bugün

gönderimi 10 gün teslim etmeyip şubede bekleten rezalet ötesi kargo şirketi.

şubeyi arıyorum telefon sürekli meşgul, müşteri hizmetlerinde karşıma çıkan yok, 15 dk jingle dinledim. bu ne lan? 10 gün bekletmek nedir? 1-2 günü anlarım, ama 10 gün be 10. insaf.

yapacağınız işi..

ve inatla da gidip almayacağım şubeden. ayağıma gelecek o gönderi. çok meraklı olsaydım gidip almaya, şubeye gönderi isterdim zaten, adrese değil.
Telefonlara cevap vermeyen, sikayetleri dikkate almayan, calisanlarin oldukca kaba ve saygisiz oldugu kargo sirketi.
bazı şubelerdeki çalışanları resmen ayı gibi olan kargo firması. ama içlerinde son derece insacıl olanlarıda var. gerçi adamlarda haklı adamları işe kargo firmasında çalışacaksın diye işe alıp sonra nakliye şirketine dönmüş bi kurumda çalıştırırsan üç kuruş maaşa normal olandır. karfa firmasında enf azla bir iki koli olur filan ulan adamlar resmen koltuk buzdolabı çamaşır makinası taşıyorlar. hele Eminönü- merter gibi şubelerde çalışanların resmen canı çıkıyor, adamlar hammal dan farksız, zaten sokakların çoğuna araç giremediği için sırtlarında taşıyorlar bi çok kargo teslimatını. allah kolaylık versin diyelim emekçi kardeşlerimize. sendikaları bile yok, şube müdürünün kafası bozulsa ertesi gün kapının önündesin, o derece kötü bi çalışma sartları var...
Türkiye'nin en berbat kargo şirketidir.
kötünün iyisi olan kargo şirketi,

evet türkiye'deki kargo şirketlerinin hepsi birbirinden kötü.
Gittim subede bulamadim.
'' biz en iyisiyiz onun için fiyatlarımız digerlerinden farklıdır '' diye cevap veren kargo şeysi...
kargomu ilk gün getirme anlarım, 2. gün getirme yoğunluk var derim. ama arkadaş 4.gün de zaman yetmedi nedir? şikayetlerimi yaptım incelemeye alınmış şikayetim. inceleyene kadar kargomu getirsenize! bir değil iki değil bu şubenin yaptığı onun için gidip almıyorum arkadaş. insanlarla dalga geçiyorlar resmen.

görsel
kargo sahibi esnaf, dükkan vs olunca koşa koşa, benim gibi evde kargo bekleyen garibana da istanbuldan 4 günde kargo getiren şirket. yok yetişmedi, yok yoğunuz...dağıtıma ilk esnaflardan başlamasan ilk bana geleceksin ama yok ki. insan değiliz biz?!
hiç yarıyolda bırakmayan kargo şirketidir. Hatta bir keresinde ürün teslimi pazartesiye kalır deyip pazar getirmişlerdi. Harikasin yurtiçi kargo.
Bütün kargo firmaları aynı olmakla birlikte, aksilik olur olmaz genel merkezi ve müşteri hattını Israrla ayağa kaldırınca bir anda imkansız denen, kayıp denen, gelmemiş denen kargo kalkıp geliyor.
Çalışanları ve sürekli açılmayan büro telefonlarını da şikayet ediniz efendim, hemen sepetleniyorlar.
hiçbir halt gönderilmemesi gerekilen kargodur.

hele kırılacak eşya hiç göndermeyin. zaten bir belge imzalatıyorlar kırılırsa sorumluluğumuzda değildir diye. çünkü %100 kırıyorlar.

kırmama ihtimalleri yok. onu kıracaklar illa. belge filan buna yer yapıyor sadece. bak kıracaz emin misin diyorlar. ben enayi gibi eminim dedim. siz demeyin.

kargo şirketi mi yoksa esasen başka bir şirket de hobi olarak kargoculuk mu yapıyorlar anlamadığım kuruluş.

la senin işi bu. kargo götürücen. onu da kırarsan ne halta yarıyorsun sen diye sormazlar mı adama?
Bir iki yıl önce türkiyenin örnek gösterilip şimdinin sıçıp batıran kargo şirketidir. Sakın ama sakın.
bu kadar lakayit ve ukala çalışanlarına rağmen nasıl hala ticari faaliyetini devam ettiriyor diye merak ettiğim.
fifa 2015 imi getirmesini sabırsızlıkla beklediğim kargo şirketidir. Sürekli tercih ettiğim markadır bi marazını da görmedik daha.
bırakın bir iki yıl öncesini, hiçbir zaman örnek olamamış kargo firmasıdır. bildim bileli rezil bir şirkettir. her seferinde problem yaşamışlığım var kendileriyle. hiç boş geçmediler sağolsunlar. gerçi diğer kargo firmaları da bundan aşağı kalmazlar. hepsi aynı bokun lacivertidir.

(bkz: türkiyede kargoculuk rezaleti)
türkiye'de en sistemli çalışan kargo firmasıdır.

firma olarak yurtiçi ile çalışıyorum. gayette uygun fiyatlar çıkartıyorlar sağolsunlar.
diğer firmalardan ortalama 30 tl lik bir kargoyu ben yurtiçi kargo ile 19 tl ye gönderebiliyorum. zannımca işlerinde iyiler. şimdi tabi herkes bir şey yazıyor. bir sıkıntısını gören direk yeriyor. genele bakmak lazım aslında. yılda memleketten gelen bir kargoya göre değil sürekli çalışan insanlar baz alınmalı.

bu arada yurtiçi ile alakalı bilinmeyenler:

saat 12:00 ile 15:00 arası gönderilecek olan kargolarda indirim uygulanır.
alıcı şayet gönderiyi şubeden teslim alacaksa buda yine indirim sebebidir.

bu iki faktörü unutmayın, gerekirse ikaz edin. salağa yatabilirler. şubeden şubeye adamına göre değişebilir.
türkiyede en düzgün çalışan firmalardan biri.
hataları yok mu var ama yine de ben memnunum.
Üzerinde detaylı adres yazmasına rağmen içinden sadece ilçe kısmını alıp evimden kilometrelerce uzağa şubelerine kargomu almaya gitmemi sağlayan firmamızdır.
Son derece lakayit sorumsuz ilgisiz calisanlarin olduğu, sube telefonlarının sürekli meskule bırakıldığı, kargonuzu zamanında adresine ulastırma hatta zamanını bırakın adrese ulastirma olasılıkları %20-25 olan iğrenç bir kargo şirketi. Kesinlikle kullanmayın.
çarşamba günü netten verdiğim siparişte bedava olmasına rağmen 5 tl fazla ödeyerek aras kargoyu seçtiğim başarısız kargo şirketi. ulan şaka maka baya sevmeyeni var da, o kadar kargoyu kim veriyo bunlara mına koyim?
kargoları adresime en az 3 gün olmak üzere 6 güne kadar geç ulaştıran şubeyi arayınca sürekli meşgul çalan yada çalınca cevap vermeyen internetten şikayet edince kargonun yola çıkma süresinde hiç bir hızlanma gözlenmeyen berbat bir kargo şirketidir. ve hayır bir kaç geç teslim yüzünden böyle sert çıkmıyorum bu tanımı hak etmek için sabrımı bayağı bir zorlamışlardır. ayrıca bundan sonra sırf kargo bedava diye yurtiçi kargoyu seçeceğime para verip arası seçmenin sinir katsayımın stabil kalması açısından daha iyi olacağına kanaat etmemi de sağlamışlardır.
her zaman sorun yaşadığım varoş kargo şirketi kargomu getirmezler 3 gün vakit yetmedi diye 4.gün gelir zile basmadan kağıdı atar gel kendin al aq der gibi varoş şirket işi anca bu kadar..
Mng kargoyla hiç gönderisi gelmemiş yazarların kötülediği kargo şirketidir. Mng pişmanlıktır.
Türkiye'nin en şerefsiz haysiyetsiz onursuz firmasıdır. zerre güven olmaz.