bugün

(bkz: terminatör)
üniversite sıralarına gelmiş öğrenci irilerine kolçaklı sandalye fırlatabilmiştir. tesadüfen de derslerinden geçilebilir.*
bana referans verecek olan sahıs,gusel bir yerde doktora yapmıstır,california davis'te...
ekonometri bölümünde kendisine aşık olan kızlar mevcuttur.
emekli olacağı son dönem piyango alttan aldığım derse girmesiyle şahsıma vurmuş,şanssızlığımı bir kere daha bana göstermiş hoca. (bkz: o şimdi emekli)
fi tarihinde ders sırasında bir espri yapmış ve gülmeye başlamıştır. tek başına,kendi kendine gülerken birden durup sınıfa şöyle bir bakmıştır. çünkü sınıf karşı karşıya bulunduğu durumun şokunu hala üzerinde taşır haldedir. bir arkadaşın "hah" demesiyle sınıf sinirleri boşalmışçasına gülmeye başlayınca, efendinin kendisi de gülmeye devam etmiştir. çok merak ediyorum.. efendi'nin derste espri yapıp güldüğünü görmek sadece o sınıfa mı kısmet olmuştur acaba diye..
vaktinde ekonometrik modeller dersini alırken kendimizi harp okulunda ders dinliyor gibi hissetmemizi sağlayan kendisini tarif etmek için kelimelerin kifayetsiz kaldıgı Uludag üniversitesi i.i.B.F. Ekonometri bölümünün efsane hocası. Neye ne zaman kızacağı hiç belli olmaz. Kızdığı zaman hışmına uğramamak tamamen bir şans işidir. Zira gözünün üstünde kaşın var diye hırsını pekala sizden cıkarabilir. Derslerinden genellikle ya 003 alıp kalınır ya da 100 alıp geçilir. Tanımlara sığmaz. Ayrıca (bkz: Göksel işyar) adında Uluslararası ilişkiler bölümünde hoca olan bir oğlu vardır.
(bkz: 10 aralık 2006 yüksel işyar ın vefatı)
hiç yılmazmış , hiç pes etmezmiş gibi görünen bir insandı. *
1939 yılında niksar' doğumlu uludag üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi ekonometri bölümü öğretim üyesi idi.
kendisi 1963 yılında atatürk üniversitesi'ni bitirdikten sonra abd'ye gitti. nebraska üniversitesi'nden m. sc., kaliforniya üniversitesi'nden de ph. d. derecelerini aldı. 1971 yılında yurda dönerek 1982 yılına kadar atatürk üniversitesi'nde görev yaptı. bu arada, alexander von humboldt araştırma bursu ile 1978-1979(20 ay'a tekabül) almanya'nın justus liebig üniversitesi'nde profesörlük öncesi araştırmalarda bulundu. 1982'den başlayarak cumhuriyet üniversitesi'nde dekan ve rektör yardımcılığı, inönü üniversitesi'nde rektörlük ve uludağ üniversitesi'nde dekanlık ve enstitü müdürlüğü görevlerini yürüttü. ingilizce, almanca ve türkçe olarak yayımlanmış bir çok sayıda makale, araştırma, ders kitapları mevcuttur.
10 aralık 2006 yılında uludag üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptığı sırada hayatına son vermiştir.
bilmem bu bilgiler öğrencileri tarafından biliniyor muydu fakat kendisi ne olursa olsun saygı da kusur edilemeyecek bir insandı ve insanmış.
kendisine allah'tan rahmet diliyor, oğlu göksel işyar'a ve ailesine ve uludağ üniversitesi'ne başsağlığı diliyorum.
Sağlığında kendisi ile pek güzel bir diyalağumuz olmamasına rağmen,hocamdır ve büyüğümdür.Kendisine Allah'tan rahmet yakınlarına ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.
okuttuğu son dönem öğrencilerinden biriyim. sınavlarım kötü geçmesine rağmen insafa gelip geçirmişti, allah rahmet eylesin.ne kadar asabi de olsa dolu bir insandı.
yuksel hoca gercekten sinirli bir biriydi ama ben ders anlatisini seviyor ve bilgi birikimini takdir ediyorum.

(bkz: allah rahmet eylesin)
bize çok çektirmişti, hatta çoğu arkadaşımızın okulu bırakmasına sebep olmuştu, ama ne olursa olsun size o dersi öğretirdi. türkiye'de ekonometri dendiğinde en iyi yerlerde hep kendisinin adı geçerdi.. allahtan rahmet diliyorum, nur içinde yat hocam.. (haberi henüz aldığımdan, çok üzgün olduğumdan, kelimeleri bira araya getirmekte zorluk çekiyorum.. anlam bozuklukları için özür dilerim..)
vefatının üzerinden neredeyse sekiz ay geçmiş ve ben bunu bu güzel pazar sessizliğinde yeni öğreniyorum. öncelikle üzüldüğümü, beyaz önlüğü ile dersteki görüntüleri gözümün önüne gelince hüzünlendiğimi belirtmeliyim. kişisel tavırlarını beğeniriz ya da beğenmeyiz ama hakkını teslim etmemiz lazım diye düşünüyorum. kendisi gerçekten de ileri düzey ekonometri konularında çok yetkin bir hocaydı. meşhur kitabında (bkz: ekonometrik modeller)yazdıkları ne kadar anlaşılmaaz ve korkutucu gözükse de, derslerinde öğretme isteğini hissederdiniz. öğrenciyken bize de gaddar, despot gelirdi fakat aradan uzun yıllar geçince insan daha objektif değerlendiriyor. cümle kurmaktan aciz akedemisyenlerin ortalarda akademik ünvanlarıyla ahkam kestikleri bir çevrede, profesör ünvanını sonuna kadar hakeden bir insandı.
kendisi üzerinde hakkım olduğunu düşünmüyorum var ise de helal olsun.
umarım kendisi de biz öğrencileri üzerinde olan hakkını helal eder.
allah taksiratını affetsin.
yüzüne kapıyı çarpmıştım... allah rahmet eylesin ... kötü oldum şimdi yaaa:(((