bugün

yuksel isyar

1939 yılında niksar' doğumlu uludag üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi ekonometri bölümü öğretim üyesi idi.
kendisi 1963 yılında atatürk üniversitesi'ni bitirdikten sonra abd'ye gitti. nebraska üniversitesi'nden m. sc., kaliforniya üniversitesi'nden de ph. d. derecelerini aldı. 1971 yılında yurda dönerek 1982 yılına kadar atatürk üniversitesi'nde görev yaptı. bu arada, alexander von humboldt araştırma bursu ile 1978-1979(20 ay'a tekabül) almanya'nın justus liebig üniversitesi'nde profesörlük öncesi araştırmalarda bulundu. 1982'den başlayarak cumhuriyet üniversitesi'nde dekan ve rektör yardımcılığı, inönü üniversitesi'nde rektörlük ve uludağ üniversitesi'nde dekanlık ve enstitü müdürlüğü görevlerini yürüttü. ingilizce, almanca ve türkçe olarak yayımlanmış bir çok sayıda makale, araştırma, ders kitapları mevcuttur.
10 aralık 2006 yılında uludag üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptığı sırada hayatına son vermiştir.
bilmem bu bilgiler öğrencileri tarafından biliniyor muydu fakat kendisi ne olursa olsun saygı da kusur edilemeyecek bir insandı ve insanmış.
kendisine allah'tan rahmet diliyor, oğlu göksel işyar'a ve ailesine ve uludağ üniversitesi'ne başsağlığı diliyorum.
güncel Önemli Başlıklar