bugün

örnek davranış gösteren kadındır. helal olsun.

http://www.takvim.com.tr/...derken-1-kilo-altin-buldu

--spoiler--
Küçükçekmece'de, arkadaşının evine Kuran-ı Kerim okumaya giderken önüne çıkan bir poşetin içinde 1 kilo altın bulan Fatma Bildirici, altınları polise teslim etti
--spoiler--

acaba 1 kilo altın mı ağır, 1 kilo pamuk mu diye sorası geliyor insanın.
türbanlı olmasının neyi değiştirdiğini merak ettiğim insandır.
davranışı türbanıyla değil kişiliği ile ilgilidir.
önce insan ol istersen çıplak gez banane!
namuslu ve dürüst bir ablamızmış. helal olsun.
Soyadının hakkını vermiş bacımızdır.
doğru olanı yapmıştır. türbanlı olması artı yada eksi bir puan niteliğinde değildir.
türbanlı olması değil, kuran-ı kerim okumaya giderken bulmasıdır ilgi çekici konu. haberi açtığımızda zaten ondan başlık olduğunu görüyoruz.
yoksa yolda şu zamana kadar 1 kilo altını kim bulmuş. ben daha bir çeyreklik bile bulamadım.
(bkz: çok film hareketler bunlar)*
(bkz: ilginç tesadüfler)
(bkz: tevafuktur o)*
not: bir de kuran he mi?*
bu arada, rantçı yobazların hepsi eksi meleği olmuşlar, bu yaptığınız çok günah ama.*
-aha bu türbanım buda bulduğum bir kilo altın
+gerçekten türbanlımısın
-görmüyon mu ya
+helal olsun iki kilo altın yerine geçer
+nereye gidiyordun
-sevgilimle buluşmaya
+yok böyle haber olmaz türbanlının sevgiliside olmaz
-napcazki ağabey
+kuran kursunu giderken yazacaz
-eyi tamam öyle yazın.
aldığı ahlak ve din eğitimi ile bunun haram ve etik değerlere uygun olmadığını kavramış olan bacımızdır helal olsun.
acaba Allah katında kaç milyonluk hatim sevabı kazanmıştır dediğim bayan.
türbanıyla alakası olmayan durumdur. insanın zihniyetiyle ve kişiliğiyle alakalıdır. cebe indiren nice türbanlı veya aynı durumda polise altınları verebilecek nice açık bayan vardır.
türban ile alakası yoktur. örnek bir müslüman örnek bir müslümandır.
akabinde "türbanlı" değil tesettürlüdür.

türban, fransız kadınlarının saçlarının bir bölümünü yada tamamını kapattıkları aksesuardır.
colugunu cocugunu haram lokmadan korumus, sahibine vermis, kurtulmus.
turbansa haberi sulandirmaya calisan ergenin marifeti.
iradesi güçlü olan her bireyin yapacağı davranıştır.
doğru olanı da budur.
Vakti zamanında bir kaymakam varmış. Bu kaymakam diğerlerin aksine hiç haram yemez, adaletsizlik yapmazmış. Böyle olduğu için diğer devlet yetkililerine göre daha fakirmiş. Yani o kadar fakir ki ayakkabısın altı delik deşik yinede çok şükür dermiş. bir köye davete gidiyor. iki köy arası yıllardır bir çözülemeyen sorun var. Hangi kaymakam köye giderse zengin köy ahalisi rüşvet verir tarlaları alırmış. Bu kaymakama da aynısı sunmuşlar ve kabul etmemiş. Kaymakam ve köyde yıllardır sağlanamayan bu sorunu çözüme kavuşturuyor. köyden ayrılırken Allah a şükrediyor. Köyün ilerisinde bir karartı görüyor ve içinden '' Ya hayırdır yada şer rabbimden gelene razıyım'' geçiriyor. Sonra bir bakıyor ki adaletli davrandığı fakir köylüler ellerinde yumurta, bal falan kaymakama diyorlar ki : Sen adaletli davrandın, hakkımızı verdin biliriz çok dürüstsün ama bunlar rüşvet değil, ikramımızdır lütfen bunları kabul et. Kaymakam nazikçe reddedip yoluna devam ederken kafasını gök yüzüne çevirip '' Allah'ım beni bunlarla mı sınıyorsun?'' deyip gülümsüyor.

Bu hikayeyi neden anlattım bilmiyorum. Varsa bir bağlantı siz bulun işte.
örnek insandır. en azından 1-2 bilezikle ödüllendirilesice.
mert içgören abimizin mertbank şarkısını dinlemesini tavsiye ettiğimiz abladır. gerçi iş işten geçmiştir, kuyumcu ablamıza teşekkür etmiştir.
böyle temiz kalpli ve düşünceli insanların nesli bitmiş sanıyordum.
bunu da türbana bağladın yaaaa (bkz: allah akıl fikir versin)
türbanlılar din uğruna, çağdaşlar insanlık namına böyle durumları yapabiliyorlar evet.
türbanın, beynindeki dürüstlük merkezini etkilemesi nedeniyle böyle davranmış olabilecek bayandır.
iyi insandır. iyi insanların başımızın üstünde yeri vardır.

ama aynı şeyi ben yapar mıydım? korkarım hayır. çünkü onu ihtiyacı olan biri düşürmüş olamaz; ama belki de ona ihtiyacı olan birileri vardır.

vicdanım, robin hood diyor.
tk: türbanlı kadın
p: polis

tk: iyi günler memur bey, ben gördüğünüz gibi türbanlı bir kadınım ve kur'an okumak için eve giderken yolda bu altınları buldum. tam bir kilo haa. ama işte türbanlıyım, koyu müslümanım ve bu yüzden de haram yerine sevabı tercih ederim hep ve buyrun alın altınları ve sahibine ulaştırın lütfen. türbanlı olmasam yapmazdım bunu haa, ona göre. başım açık olsa bu altınları alıp direk eve götürürdüm.

p: allah razı olsun hanımefendi, gerçekten de taktığınız türbanın hakkını vermişsiniz. hiç merak etmeyin, biz görevimizi yapıp bu altınları en kısa sürede sahibine ulaştırmaya çalışacağız. bu arada inşallah başı açık kadınlar da yolda buldukları altınlara el koymayı bırakırlar, günahtır yav!

tk: amin memur bey. neyse, haydi size hayırlı işler.
olayın 1 kilo altının polise verilmesi değil bunu kuran okumaya giden birinin yapmış olmasıdır. YAni olayın anafikri neymişşşş kuran okumaya giden insanlar iyiymişşş.