bugün

entry'ler (167)

sigarayi birak diye sevgiliyle tartismak

gereksizdir. bırakması için ısrar eden insandaki empati yoksunluğundan kaynaklanan, boşuna nefes tüketme anlayışıdır.

ömür boyu vücutta taşınacak izler

bir sibirya kurdunun bırakmış olduğu diş izleridir.

iki kelime ile aşk

hüznümün mutluluğu.

babaya söylenemeyen şeyler

senin istediğin gibi bir kız olmayı başarabileceğimi sanmıyorum, baba... oysa gecen gün yıldızları seyrederken, kulağımdaki müzik beni saatlerce ağlatmaya yetti "bana bir masal anlat baba, içinde istanbul olsun"... canlanan hatıralarımla beynimden vurulmuşa döndüm, babasını çok seven ve 1. sınıftayken babasını kaybeden, istanbul sevdalısı arkadaşım düştü aklıma... seni kaybettiğimi düşünmek müthiş bir ızdırap verdi bana, senin o hayallerindeki kızın olmasam da, kızınım sonuçta, sevildiğimi biliyorum... kavgalarımızda sana karşı sarf ettiğim bütün sözleri bir bir ayıpladım, senin arkandan söylediklerimi bir bir kınadım... öyle bir nimetsin ki benim için, istanbulun herhangi bir sokağında tarih kokusunu bulunduğu yerden alır bir film misali ama canlı canlı seyrediyormuşum hissiyle dolduran sen, gözlerimin önündeki güzellikleri göremeyen bana gösterdin yaşamayı, yaşamın aslında nasıl boşa olmadığını... ne kadar istesen de senin gibi olamayan bana, hala umutla baktığını görebiliyorum... umudunu yitirme baba, bende o günleri görmeyi çok istiyorum...

mutsuz insan

korkaktır, cesaret edemediği için bir çok şey içinde kalmış, hep keşke demiştir, yaşayamamıştır istediği şeyleri ve yaşayamadıklarıyla mutsuzluğa mahkumdur.

ne işim var burada

içinde olduğu durumu beğenmeme halinde söylenen cümle.

ne demeli nasil baslamali

bir konuya girme aşaması olup, kem küm etmektir.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum ilk direksiyon sınavımda kaldım.

ikizler burcu erkeği

hayatımda gördüğüm en değişken karakterli erkeklerdir, ki kardeşimden biliyorum, bir dakikası bir dakikasına uymamakla beraber çok renkli bir hayatları vardır, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi bilirler ve de çok duygusaldırlar, ama her bakımdan sevimlidirler.

henry nin suçu ne

Orijinal Adı : Henry’s Crime

Suçlu Kim?

Filminin Konusu
Henry, bir banka soygununa şahit olur. Suçu üstlenen Henry hapisten çıktıktan sonra, cezasını çektiği ancak aslında soymadığı bankayı soymaya karar verir. Bankayla tiyatronun arasında bir tünelin olduğunu farkeden Henry, hücre arkadaşı Max’in de tahliye olup olaya dahil olmasıyla soyguna yaklaşır. Ancak aşkı Julie ile karşılaşacağını hesaba katmamıştır.

Yönetmen : Malcolm Venville
Senaryo : Sacha Gervasi, Sacha Gervasi
Oyuncular : Keanu Reeves, Judy Greer, Fisher Stevens, Danny Hoch, Bill Duke
Filmin Türü : Komedi
Orijinal Adı : Henry’s Crime
Yapımcı Firma : Company Films, Firstar Films
Yapım Yılı : 2010
Yapım Ülkesi : ABD
Orijinal Dili : ingilizce
Filmin Süresi : 108 dakika
Resmi Sitesi : http://www.henryscrimemovie.co..
Dağıtıcı Firma : Pinema Film
Vizyon Tarihi : 06.05.2011

not: umarım doğru anlamışımdır.

hayatın tadını çıkar

hayatı dolu dolu yaşa anlamına gelen sözcük grubudur.

güzelsin güzelim güzeller

güzel kelimesine şahıs eklerinin gelmesidir.

ben sen onlar
güzelim güzelsin güzeller

hade kalk annem geldik

bir yolculuk sonunda çocuk uyuyup kalmıştır ve annenin çocuğunu uyandırma çabasıdır.

gözleri belertmek

bir durum karşısında, karşı tarafın bunu istemediğini belli etme yoludur.

gittiler çıkabilirsiniz

saklanma anında kişilere, orada bulunan yardımsever kişinin, tehlikenin geçmesi ardından ağzından dükülen kelimelerdir.

fuat köprülü iöo

08,11,1993 Yılında Eğitim Öğretime başlamış olup halen 3232 öğrencisi 3 hizmetli 68 öğretmen 4 müdür yardımcısı ve 1 müdür olarak eğitim öğretimi sürdürmektedir. Okul ismini Edebiyatçı, Tarihçi , Siyaset ve Devlet adamı olan Fuat KÖPRÜLÜ'den almıştır.

Okulumuza 1999 yılında H. Mehmet GÜNDOĞDU isminde bir hayır sever tarafından kat ilavesi yapılmıştır. 2006 Yılında yeni binaya taşınmıştır. Yeni bina 4 kattan oluşmaktadır. Okulumuzun 24 sınıfı , 2 anasınıfı Fen Bilgisi, ve Bilgisayar Laboratuvarı ,Resim iş ve iş Eğitim Atelyeleri ile 1 Kütüphanesi bulunmaktır.

daha fazla bilgi isteyenler için http://fuatkoprulu.k12.tr/

paulo coelho

Herkesin övdüğü 'Elif' kitabının yazarı.

tek cümle ile aşk

Hiç yeri yokken, hiç gerek yokken, öyle aniden ya da fark ettirmeden zamanla, yine de anlayamazsında, kaybettiğinde saplanıverir sol yanına bir acı, o an anlarsın ki, yokluktur aşk.

uyanınca düşünülen ilk şey

Gözlerimi kapatsam aynı rüyayı görebilir miyim acaba?

depresyondan çıkaran şarkılar

Madonna dinleyin kendinizi harika hissettirir.