bugün

Allah yardimcisi olsundur yazik olmus cocuktur.
allah sabır versin.
edit: ayıp be arkadaş bunu bile eksileyenler var.
hayatında sınavdan daha önemli şeyler olduğunu bir kez daha anlayan ama elinden bir şey gelmeyen çocuk.

allah sabır versin.
allah sabır versin.. duyduğumda içim parçalandı.
zaten sınav çarpmıstır bıde babasının haberıyle yıkılmıstır. veliler gelmese keske ya onlarda bızden cok heyecan yapıyolar.
Lysde başarısız olması muhtemel talihsiz kişidir. Allah yardım etsin.
allah rahmet eylesin. hayat o cocuk icin simdi basliyor.
sınavdan çıkıyorsun baban ölmüş.. allah sabır versin. gerçekten çok talihsiz çocuktur. allah rahmet eylesin.
ygs den çıkıp babasının, cesediyle karşılaşan çocuk bu acıyı ömür boyu unutması mümkün değildir. bu olay ve karşılaşmadan daha kötü ne olabilir. hem babasının o hali yıllarca hafızasından, çıkmaz. babasız kalmak kolsuz kanatsız kuşa benzer. bu duyguları yaşamayan, insanların anlaması çok zordur. allah bu gence sabır versin.
(bkz: kim istemez ki babasının ölümünü)
bu sınavlar bokuna kaç kişinin daha hayatını kaybetmesi gerekiyor arkadaş? anlayamıyorum bir türlü, kafam almıyor gerçekten.

kimisi heyecana dayanamaz, kimisi ailesinin baskısına dayanamaz, birçoğu istediği mesleği yapamaz. tüm bunlar bozuk eğitim sisteminizin sonucu.

işten anlamayanları, intihalcileri başa getirerek bunu çözüme ulaştırabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? halt ediyorsunuz! insanların hayatlarıyla oynamaktan başka bir şey değildir bu.
eğitim sorunu her dönem alandan olmayan yeni bir bakanı getirerek çözülemez: eğitim istikrar meselesidir. iyi bir eğitim sistemi oluşturabilmek ve sürdürebilmek için alanda uzman kişilerin bakanlıklara gelmesi ve bu işi severek, bilerek yapması gerekmektedir. aksi taktirde şart dediğimiz eğitim pert olur hep.
iğrenç bir eğitim sisteminde okumaya çalışan çocuktur. yakınlarının söylemine göre baba çok heyecanlıymış, kalbi dayanmamış. eğer netice gerçekten böyleyse bu eğitim sistemi öğrenciye zulmetmenin yanında katildir de. bir an evvel bu iğrenç sistemin değişmesi ve en doğal hak olan eğitim hakkının bir sınava tabi olmaması duasıyla.
Aksam aksam beni mahfetmiş olaydir. Allah sabir ve dayanma gucu versin o cocuga. Bizden alsin ona versin. Cok zor .. Dusmanima bile gostermesin allah boyle bir aciyi.
talihsiz çocuk allah sabır versin.
okuyunca içim parçalandı. yıllarca emek verip yetiştirdiği evladına sınav günü manevi destek vermek için orda bulunan baba yüreği sınav heyecanına dayanamadı demekki. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. sınavdan çıkan ve babasını kaybeden kardeşimize allah sabır versin... hayat böyle bir şey işte... her şekilde yaşanacak...
okuyunca resmen tansiyonumu düşürmüş haber. "allahım bu nasıl bir sınama. nasıl bir sınava tabii tutuyorsun sen bu çocuğu?" diye düşündüm. Öyle üzüldüm ki.Tamam eyvallah her şerde bir hayır vardır da ne biliyim alah sana sabırlar versin. ömrün en güzelini nasip etsin be çocuk..
Allah kimsenin başına vermesin. videosunu çekmişler bir de insan kendini zor tutuyor izlerken çocuğun feryatları içler acısı baş sağlığı dilerim buradan. eğitim uğruna daha kaç genç yıkılacak merak ediyorum doğrusu.
talihsiz bir cocuktur.
hayatının şokunu yaşamış çocuktur. çok çok üzücü bir olay. allah düşmanımın başına vermesin.
lanet olsun böyle eğitim sistemine dedirtendir.
içim parçalandı. allah sabır versin. alın işte ne denir ki
allah babasına rahmet eylesin, ve kendisine sabır versin, bu genç yaşta hayatın darbesini yemiştir, rahmetli babaya aferin helal olsun, çocuğuna yememiş yedirmiş içmemiş içermiş, ama hayat işte ne babalar var evladına sahip çıkmayan, sen rahat uyu oğlun kazanır bu sınavı allahın izni ile.
bozuk sistemin kurbanıdır bu çocuk. allah bol bol sabır, dayanma gücü versin. her şeye inat baban için oku kardeşim, oku büyük adam ol.
Yanlis egitim sisteminin sonucudur. Bir sinavla bir hayati sekillendirmenin stresine babasini kurban etmis cocuktur.
annemden duyduğum haber. anlatırken annemin bile gözleri doldu.

herkesin üzüldüğü çocuktur. umarız bu kardeşimiz sırf babası için çok başarılı olur. ayrıca insanları heyecanlandıran siktirboktan sınavların sorumluları da bu ümit dolu babanın katilleridir.