bugün

Arap işadamları, petrol kralları hep bu sloganla 5+ yıldızlı otelleri yapmaktadırlar. Cennette kalmakta ayrı bi servet! ister..
(bkz: hasan sabbah)
insanlarin gokyuzundeki cenneti yeryuzunde oldugunu zannetmelerini ve yutturmaya calismalarinin ibretlik bir ornegi olan söz öbegi.
(bkz: club patara evleri)
insanın huzuru bulduğu ve kendini güvende hissettiği yer onun için yeryüzündeki cennettir.
"Musa ve isâ dinlerindeki Cennet, geçmişte yitirilmiş bir ideal yer gibi kalır. Muhammed dininde Cennet, gelecekte kazanılacak ülkü ülkesi olur. Cennet konusunda biricik öz belge Tevrat'tır. Eski Testament, 'Eden Bahçesi'nin yeryüzündeki semtini en ufak mistifikasyona kaçmaksızın, düpedüz ve açık seçik söyler. Yazılanlar, Van Gölü çevresini işaret eder. Semit Barbarın 'Medeniyete Giriş'i, hem maddî, hem mânevi bakımdan tam bir 'Cennetten Kovuluş' olmuştur. 'insanüstü'lük, insanın üstüne insan çıkması ile başlar. ilkin tapınılanlar da tapanlar gibi yerdedir. Sonra tapılanlar yerden yükselirler. Cennetin göğe çıkış süreci başlamıştır."

hikmet kıvılcımlı-cennet (bilim ve gelecek, sayı: 23) (kıvılcımlı'nın makalesi oldukça ilginç, bulunup okunması tavsiye edilir.)
"haydi,
ezanlar bizim için okunsun.

yeryüzündeki cennetim,
hurim benim."
kişinin kendisini huzurlu hissettiği, mutluluğu bulduğu yerdir. kimi zaman kalbinizin hızla** çarpmasına neden olan kişinin yanıdır bu, kimi zaman da annenizin dizi, babanızın gülen gözlerinin bulunduğu yerdir.
(bkz: maldiv adaları)
(bkz: playboy mansion)
(bkz: anne kucağı)
(bkz: sevdiceğin kollarının arası)
http://www.milliyet.com.t...07/03/28/yasam/yas03.html
en üst seviyede basit yaşamanın mümkün olduğu yer.
http://img206.imageshack....g206/4311/resim013op5.jpg
türkiye'dedir.
kalbimizdedir. analarımızdır!
kimine göre şemdinli, kimine göre ruanda, kimine göre los angeles, kimine göre mariutus, kimine göre de istanbul'dur. bu durum bir kişiye, bir olaya, bir olguya aşık olmakla ilgili olsa gerek.
antalya'dır.

m.ö 2. yy.da bergama krali attalos ii. (mo. 159-138) bir gun kendine bagli kabileleri, hukumranlik hudutlarini genisletmek ve yeni liman sehirleri kurmak amaciyla guneye gondererek: " gidin, bana bu yeryuzu uzerinde oyle bir guzel yer bulun ki, butun krallarin gozu kalsin bu yerde. kimse gozunu ayiramasin bu yerden. orada liman sehirleri kuracagim. bana yeryüzündeki cenneti bulun. " der.. bunun uzerine bergamadan ayrilan kabileler aylarca ege sahillerini karis karis dolasirlar. bugunku antalya korfezinin bulundugun yere geldiklerinde gozlerini goz kamastirici manzaradan ayiramazlar. kabile baskani: "sukurler olsun sana zeus, nihayet attalos'un sehrini bulduk" diye haykirir..daha sonra bergama krali attalos ii. burada bir sehir kurarak sehre kendi adini verir..
(bkz: rusya ukrayna)
herkesin memleketidir.
(bkz: OF)

iNANMAYAN GELSiN, GÖRSÜN...
(bkz: venezuella)

(bkz: kralini tanimam)
insansız olan her yer.
(bkz: alamut kalesi)
imkansız olan her yer.
(bkz: neverland)