bugün

Facebook msn sms gibi yerlerde g yerine q v yerine w kulanılmasıdır. (bkz: qeliyorum ewet)
Bir dilin özentiye nasıl yenileceğinin göstergesi olan durumdur.
bunu yapan bir arkadaşım varsa arkadaşlığımıza bir süre ara vermemiz gerektiğini düşünürüm.
qram akıl yok bu qençlerde walla.
yakın arkadaşlarımdan soğutan nedendir. yapmayın arkadaşım *ik gibi oluyor çok afedersin.
yurdum saf ergenleri farklılığı batılı dillerin harflerini kullanmak sanıyorlar.
(bkz: q noktası)
acınasıdır. hayır yani , acaba güzel durduğunu falan mu düşünüyo bu dadalar. aklıma atatürk'ün bi sözünü getirdi : bütün ümidim gençliktedir. bu gençlikte mi ?
(bkz: tükçe yi turkche kullanmak)
(bkz: turkche)
liseli ve emolara çıkarılan yeni windows xd sürümünde, klavyede v ve g harflerinin kaldırılmasıyla onanları sonsuz mutluluğa uçuracak durumdur.
(bkz: q noktası)
v yerine w kullanılması ile paralel özellikler taşır.

(bkz: amerikan türkçesi)
hatta q'yu da ters çevirip p die kullanması. (bkz: panpa)
bilinçsizliğin dibine vurmaktır.
sinir bozucu bir şey. türkçe türkçe kalmalıdır. ve uludağ sözlüğğü bu konuda tebrik etmek lazım.
gençlerin düzgün türkçe konuşmak yerine, "özenti"ye meğilli olmasından kaynaklanan ve okuyucunun okuma iştahını azaltan durumdur.
insanı hayattan soğutur. ıslak oldunla dövülmelidirler.
kendini beğenmiş kızların tikiler gibi yazılar yazması sonucu yaptıkları türkçe katlidir.
bu yeni nesile özgü bir durum değildir. genç kesimden farklı olduğunu sananlar türkçeye yabancı kelimeler eklerler, harfleri değiştirirler, katliam yaparlar.
her canlı gibi nesilleri tükeneceği günü iple çektiğimiz, uzaydan gelme nesil.
(bkz: yeni nesilin k yerine q kullanması)
(bkz: ku klevye)
iticidir. tiksindirirler kendilerinden.
bu insanların büyük bir bölümü v yerine f veya w ya da z yerine s kullanmaktadır.
(bkz: qanqa)
(bkz: panpa)