bugün

olumlu yanları:
sizi gerçekten sevmeleri, güzel yemekleri, sexi sevmeleri, şefkati, zevkleri.

olumsuz yanları:
aldatma potansiyelleri, parayonaklıkları, alınganlıkları, sürekli depresif olmaları, kıskançlıkları (erkek arkadaşını eve kitlerler)

tartı elinizde buyrun karar verin.
neseli,sevgidolu,ailesine düskün,bıraz kıskanç,sahiplenme duygusu fazla,sekermi şeker işte yani ben.*
askinin da kininin de sonu olmayan kadinlardir.
göz kalemiyle dudaklarını boyadıklarını duyup da inanmamıştım geçenlerde birisi gözümün önünde yaptı, doğruymuş.
yengeç erkeğiyle ortak özelliklerinden biri de,cansız varlıklara hisleri varmışçasına davranmasıdır.*
yengec erkeginin en kolay iliski kurdugu kadindir.
çok gülerler. hep gülerler. çok zor kırılırlar. ama kırıldıkları zaman kolay kolay toparlanamaz, dünyayı kendilerine zindan ederler. kinci değillerdir. ama darbe aldıkları insandan kendilerini toparladıktan sonra mantıklarını kullanarak intikam alırlar. süründürürler adeta. çabuk güvenirler. güvenilir insanlardır. takıntılıdırlar. esprili ve sempatik oldukları kadar acayip anaçtırlar. sevdiklerini kaybetmek en büyük korkularıdır. zaman zaman kendi kurdukları hayallere kapılır, gerçek olduklarına inanırlar. sevdiği insana bağlıdırlar. aşırı ilgisiz kalmadıkça aldatmazlar. hatta direk aldatmazlar. sevdikleri zaman dünya durur. hayatı kafadan 5 metre yukarıdan yaşarlar. ne kadar sevilirse sevilsin hep sevgiye muhtaçtır. kendisine güven verildikçe kıskanç olmayan kadınlardır. zaman zaman aşırı ilgi yüzünden karşısındaki insanı sıkabilirler. ama iyilerdir be.

ben de onlardanım. kendimden biliyorum.
harika anne olurlar. adeta anne olmak için dünyaya gelmişlerdir. yaptıkları diğer her şey ek iştir onlar için. sakin sessiz kadın, çocukları ile ilgili konularda bir anda kaplan kesilir, karşısına aldığı dünyanın kalanı olsa aldırmaz, yıkar geçer ortalığı. tabii bu kadar sevgi arada bunaltır bazen çocuklarını ama "değer" diye düşünür insan, "herşeye değer"...
* *
ufacık şeylerle mutlu olan ama aynı ufacık seylerden mutsuz da olabilen, çok gülen ama aynı zamanda çok da ağlayan,dengesiz ,duyguları değişken, duygularını uçlarda yaşayan kimilerine göre abartan, sevgisiz aşksız yaşaması neredeyse imkansız , sevdiği insandan kolay kolay vazgecemeyen, sadık,ama aynı zamanda da şıpsevdi ,aşık olduğunda ayakları yerden kesilen, mutsuz olduğu zaman da yerin dibinden cıkmayan, hayatı aşka endeksleyen mantığını devreden cıkaran, heycanlı, utangac, ilk adımı atmayan, sevdiği insanlar için herşeyi yapabilen; aileye , arkadaşlıklara, aşka önem veren, merhametli,çok çabuk kırılan, kırıldığında kabuğuna cekilen ve kimseyi de kolay kolay o kabuğun icine almayan, yapılan iyilik ve kötülükleri unutmayan, kendini üzmeye bunalıma meyilli, alıngan, hiç bi zaman altta kalmayan, eğlenceli,sempatik, duygusal, melankolik, hırstan uzak, huzurlu bi hayatım olsa yeter diyen ,sevmediği ve istemediği hiçbirşeyi yapmayan sadece sevgiyle yaklaşıldığında istenilen şeyleri yapan, kendi gösterdiği ilgi kadar karsıdan da ilgi bekleyen,düşünceli , yemek yapmaya ve yemeye bayılan dolayısıyla kilo almaya meyilli, saf, aklından kötülük gecmeyen, sanatcı ruhlu insanlardır vesselam.* *
fiziksel olarak genelde dolgun vücutlu, karakter olarak sessiz ama icerisinde firtinalar kopan, bin bir hesap pesindeki kadin. erkekleride aynidir tabi.
bir yengeç kadınının içsesi der ki: hayır bağırır ki olmalıydı:

bana bakıııın, bakın bugün ben ne giydiiim, beni beğeniin, beni sevin ahali, beni anlayın ama konuşturmayın!
hey sen sana deliler gibi aşığım 13 sene önce söylediğin sözü o bakışı hiç unutmadım sen nasıl unutursun, seni çok ama çok seviyorum, senin için yapacaklarımın sınırını ben bile koyamam, ama hiç kusura bakma sana ima bile edemem sevdiğimi, ve korkarım aptal bunu ölene kadar bunu bilmeyeceksin,

acaba şu benim hakkımda ne düşünüyor, beni beğeniyor mu ki? bugün nasıl görünüyorum acaba?
ne demek istedin sen bana açık konuşur musun lütfen ne demek bu pantolon kilolu göstermiş? ben şişman mıyım ki? ben giyinmesini bilmiyor muyum yani? belliydi zaten başından beri betülü benden çok beğeniyordun. sağol yani iyi ki söyledin bunu noldu başın göğe mi erdi? kiloluymuş, ya allahım ben gerçekten betülden çirkin miyim?

ağlamamalıyım hayır tut kendini hayır sakın.rejime başlıyosun hemen şapşal.

bu şarkı kesinlikle bana yazılmış. kesinlikle hedenin duygularını anlatıyor.bana bi keresinde bu artisin konserine gittiğini söylemişti. acaba bu şarkının sözlerinin o yazmış da konserde de ona vermiş olabilir mi? şiir yazdığını da söylemişti. evet evet neden olmasın?

hey hayalimdeki klipte rol alır mısın?

yaptığım bu davranış yakışık almadı mı?

git yanımdan. uzak dur benden. hiç uğraşmayın arkadaşlar bişeyim yok sadece yakışık almayan bi davranışta bulunmuşum bu beni gerçekten kırdı ya. ben kötü bir niyetle yapmadım. nasıl olur da benim gibi herşeyin doğrusunu yapan örnek bi insanın aptalca davrandığını düşünürsün? anlasanıza benim için şu an herşey bitmiştir. mümkünse beni bi 3 saat kendi halime bırakın. kinci mi dersiniz ne derseniz deyin, konuşmam hele gülmem mümkün değil, kötü niyetimden değil ya gerçekten çok çok kırıldım, hatta her an ağlayabilirim, o yüzden lütfen..

ve sen beyefendi. nasıl da hizaya geldin. adamı böyle yola getirirler, eşşekler gibi, eşşek oğlu eşşekler gibi pişman ederler, sen bana çok büyük yanlış yaptın ama ben hiç unutmadım, bak sinsi planlarımı zekice kurguladım ve tuzağıma düştün zavallı.

e bana müsaade yan yan kaçayım ben artık.

hayatım ima.
beni anlayan kazanır.

ararsanız, evimdeyim.
sevdigini taparcasina seven sevmediginden düsmani gibi nefret eden ama asiri duygusal olduklari icin yinede onlar icin bir kötülük düsünmeyen mükemmel insanlardir. yukarda okudugum cocuklari yerken doyarlar tanimi cok hosuma gitti gercektende siz yedikce neselenen insanlardir (özellikle annemden biliyorum ehehe anne bi tabak daha koy:)). birde gercekten gezmeyi ve kediler basta olmak üzere hayvanlari cok severler. tek olumsuz yönleri cabuk kirilmalari ve gecmiste yasamaya yani eski güzel anilari unutmamaya cok meyilli olmalaridir.
başak burcu erkeği için ideal kadın modeli.
ikizler burcu erkeğine asla aşık olmaması gereken kadınlar. yoksa çok üzülürler.
insanlara çok değer verirler. hatta o kadar çok değer verirler ki onların yaptığı hiç bir hatayı görmezler zamanla. görseler de ses çıkarmazlar. ama öyle bir an gelir ki, bardağı taşıran son damlada o insanı bir kalemde siliverirler ve artık yaptığı en ufacık, kötü niyetsiz bir hareket bile batmaya başlar. unutmaz, affettim dese de affetmez, mahçup eder, pişman eder... resmen sürürndürür. ama verdiği değere karşılık verirseniz sizi dünyanın bir numaralı insanı yaparlar. verdiği sözde durur. her zaman çevresindekilere iyi örnek olma çabasındadır. anne olmadan da çocuklara çok düşkündür. ailesini çok sever onları mutlu etmek ister. üzülmemesi gereken kişilerdir.
hissiyatlı kadınlardır, asla yalan söyleyemezsiniz çünkü her şeyi hissederler.
kaprisli, yalancı, ihanete eğimli kadındır. ben kendi adıma gördüğüm yerde anında kaçıyorum mekandan. nerden anlıyorsun hoca diye soran arkadaşlar olursa meraklanmayın kendini hemen belli eder bunlar.

edit: eksiyi veren yengeç burcu kadını kapris konusudaki haklılığımı belgelemiştir. umarım diğer saydığım özelliklerini erkek arkadaşı üzerinde denemiyordur.
gerçekten kırıldıkları anda kafasının içinde hain planlar dolaşmaya başlar. kinci değillerdir ama madem sen beni bu kadar kırdın, bunun ne demek olduğunu sen de anlamalısın mantığında kadınlardır. kısaca hissettikleri kin değil eşitlik duygusudur. *
aşırı duygusaldırlar, nasıl denir kör aşık denen tiplerdendir. aşık oldularmı birçok saçmalığı dahi göze alabiliyorlar, birazda yapışıp kalan sakız tiplerdendir. hayır dersin inat ederler genede. yürekleri temizdir genelde, kötü olduklarından değildir ve elbette duygusal olmak kötü olmasada zaman zaman saçmalıkları insanı bayan tiplerdir. aldatmasalarda değişik versiyonuna sahiptirler, hayatınızda biri varsa ikinci olarakta benide sev bile diyebiliyorlar, kör aşık boşuna demedik ama bu kadarıda fazla sanırım.
anne olmak için yanıp tutuşan bir kadındır. çok iyi yemek yapar. ama içine kapalıdır. evlenme listesinde en az bir adet bulundurulmalıdır.
3 harften oluşan aşk kelimesi ancak ve ancak yengeç kadınında bu kadar güzel vuku bulabilir... Onlarda fazlası zararsız tek şey olan yürek vardır, yüreklendirenlere derler...
Yengeç burcu kadını çok kincidir, ölene dek kin tutabilir hiç bir şeyi unutmaz. Unutamadığı için de kendi kendini zehirler. Fekat tuhaf bir şekilde eline intikam alma fırsatı geçince vazgeçer, affeder. Söylendiği gibi sulu gözlü, fedakar değildir inanılmaz özgürlük düşkünüdür. Kısıtlamalardan nefret eder. Onun sevgisini kazanmak çok zordur çaba ister. Çok iyi kalpli insanlardır.
yay ve boğa burcu erkeğiyle anlaşamayan kadındır.
bir insana güvenmesi oldukça zordur.
sevmesi çok kolaydır.
kabuğuna çekilince ona ulaşamazsınız. dışarıdan görülenin tam aksi düşünceleri, farklı bir dünyası vardır.
fena kin tutar, intikamı çok acı olabilir.
arkadaşlarına her şeyden çok değer verebilir.
aşırı kırılgandır, yaptığınız şakayı bile ciddiye alabilir.
aşık olduğu biri olsa da, yakışıklı birini gördüğü zaman bakmaktan çekinmez. aldatmaz ama yine de gözü dışarıdadır.
nefret ettiği insanı bile sevebilme potansiyeline sahiptir. *
aşırı saftır; asla salak değildir.
*
ayakkabıdan karakter tahlili yapabilen tek kadın türüdür.