bugün

(bkz: afiyet olsun)
yeni bir yarışma. serpil ablamı tutuyorum ben. böyle ata biniyor falan, egzantirik biri. altuğ'a da uyuz oldum. lan oğlum bi' suratını asma, adam gibi yemek ye be. ne o haller tavırlar, corç kluni sanki allahsız.
2. hafta bölümlerini gece yayınlanan tekrarları ile takip ettiğim ve az önce final bölümünü izleyerek gece yarısı dumuruna uğradığım yarışma şeysi. 2. hafta final bölümü izlerken ağzımı sulandıran, her yemeğinde helal olsun dedirten, sofrası ile takdirimi kazanan serpil hanımefendiye puanlama sırasında yapılan harakiri ile terbiyesizliğin önde gideni yapılmış ve benim de bu programı izleme miladımı belirlemiş oldu. hele o altuğ denen dallama yokmuydu, öküz gibi oturmalar, misafirliğe gitmeden önce dışarda pide yemeler, kadınlardan biri 1. olmasın gibi bir insanlık ötesi bahaneyle yemeklerini yalayıp yuttuğu serpil hanıma 1 puan vermesi ile kişiliğini göstermiştir. selimhan isimli elemana da kızmadım değil, ulan sen zaten çıkacaksın 1-2 programa bu yarışmadan sonra o 10 bin lirayı 1 ay sonra kazanacaksın, hıyar bırak da düzgün yemeği yapan alsın parayı demek geliyor ama neyse, yaptığı çiğköftelere sayıyorum. heyecanım eğer ünlüleri çıkarırlarsa tekrar izlemek olabilir ancak bukadar yeter. *
ülkem insanını biraz daha salaklaştırma çabalarının ürünü bir program...
her seferinde "acaba daha saçmalasak izlenirmi" şeklindeki düşüncelerle hazırlanan yarışma programlarından sadece biri.
yemek kültürü olmayan bir takım ayıların katıldığı yarışma. hele o altuğ denen herife kıl oldum. adam sırf et yerim başka birşey yemem diyor.hayatımda sırf et yiyerek beslenen birini görmedim tanımadım. böyle yemek kültürümü olur lan. milleti hazır meze ile kandırmalar falan.
ottan boktan isimlere sahip programlar kafilesinin yeni bir üyesi...
yapılan yemeklerin yarışmacıların değil de usta bir ahçının değerlendirip onun puanları vermesinin gerektiği saçma yarışma.
herkesin birbirinin yemeğine bok attığı program.
(bkz: yemegine zehir atsam mi acaba)
yeni ekibin birbirinden uyuz olduğu yarışma. yüksek ihtimal bu sefer etine dolgun hanım kızımız alacak parayı.
su an icin televizyonda seyredecek baska yarisma olmadigindan, insanlarin bu sebelek programi seyretmek zorunda kalip, reyting yaptirip ve sozluge konu olmasini saglayan program.
"misafir umduğunu değil, bulduğunu yer." felsefesiyle yetişmiş olan bir millete, format bakımından ters düşen bir yarışma. benim evime gelen misafire ben o kadar emek vericem, yemekler yapıcam, sofrayı donatıcam, sonra bu da "ay bu yemeğin tuzu eksik, sofra düzenlemesi iğrenç, salatadaki soğanları iri doğramışsın, tatlın damak tadıma hitap etmiyoooo.." diyecek. sonra masa kafasına inecek, sonra işin yoksa uğraş mahkemelerle...

ha bi de birbirlerinin yüzüne "yemek güzel olmuş." dedikten sonra arkalarından "iğrençtiiii,böğğğ..." demeleri yok mu, bayılıyorum yaaa...
son yarışmacıların arasında şeyda diye bir kadın vardır ki düşman başına.
bu kadar huysuz bu kadar çirkef bu kadar burnu havada bir kadın görmedim.
izlerken dayanamadım, televizyona saldıracak noktaya geldim de kanalı değiştirerek kurtardım, o denli -ne desem- kötü bir kadın.
hele o gencin bekar evini beğenmeyip, ne kadar berbat bir ortamdı demesi saçmalığın daniskası. ulan yemek programı bu, ayrıca çocuğun evi o, ne yapsın sen gelecen diye villa mı kiralasın.
ha bir de bir eve hediye getiriyorsanız, daha vermeden, sen getirmedin ama ben getirdim diye girilmez lafa, yuh ayı.
bu yarışma öle bi yarışma ki, biraz şirret birazda muro olmadan katılmanıza imkan yok.
ünlü mü olacaksınız? tanıtım mı istiyorsunuz? yada komsulara aman dünde televizyondaydım mı demeniz lazım?
kriterlere uygunsanız bekliyoruz. *
öğrencilerin nedense katılmadığı yarışma programı.

- hacım var mı daha makarna isteyen?
+ ...
- olm ekmeği bol tutun lan aç kalırsınız sonra.
+ başka ne yemek var?
- eşşeğin ski var. yiyin işte makarnayı ketçap getirim mi?
rating uğruna yapılmış saçma sapan programlardan birisi. hangi türk evladı misafirliğe gittiği evdeki yemeği beğenmez de, bi de üstüne ev sahibine fırça çeker. yakışır mı bu hareket bize?*
yarışmacıların, evde analarının ya da eşlerinin pişirdikleri yemeklere de aynı şekilde bok attıkları takdirde, kafalarına bilumum mutfak araç gereçlerine yiyecekleri aşikar olan program.

- anne bu masanın dekoru ne böyle be? iğrençççsiiinn!
+ kes çeneni de zıkkımlan! akşama kadar seni beklemicek bu masa!
dün akşam 6 sularında kendini kaybeden kablo tv sayesinde izleyebildiğim tek kanalda denk geldiğim ilginç bir yarışma programı. menü çeşitliliği, uyum, sofra düzenlemesi gibi kıstasların değerlenirildiği bir yarışmaya bekar evinden bir yarışmacının katılması pek bir acayip kaçtı açıkcası. yarışmacının aynı kaşığı hem tatlıyı, hem yemeği, hem de çorbayı hazırlarken kullanmasının neden yarışmayı seslendiren arkadaşa garip geldiğini de anlamış değilim *.
deniz diye bir yarısmacı var biraz yarım dunya nerden tanıyorum nerden tanıyorum dedım patıka dıye bır organızasyon sırketı var hatun abla orda calısıyordu cok fena yerdı masallah yarısmamada aynen oyle.
ilk haftadan beri takip ediyorum,bu haftaki yarışmacılardan şeyda adında bir yarışmacı var ki hayatımda hiç kimseden bu kadar nefret etmemiştim heralde neymiş ''yemeklerime laf etmeyin çok kızarım'' bu sözlerden sonra diğer yarışmacıya sarfettiği sözler bi hayli ilginç geldi ''ya ne yapsam da atsam azımdan bu tadı,kaldır şunları gözümün önünden''ciddi ciddi doktora görünmesini diliyorum kendisinden (bkz: 46 raporu)
fikir olarak çok beğendiğim ama katılanları görünce pek gıcık olduğum yarışma programı. dört kişiye 2 çeşit yemeği yetiştiremeyen birde mükemmel yemek yaptığını idda eden insanları görünce ne kadar becerekli ve hünerli olduğumu fark ettim. öyle gaza geliyorum ki bunları izlerken kalkıp 3-5 çeşit yemek yapasım geliyor gece vakti.

hele bu haftaki yarışmacılar birisi makarnaya krema diye krem şanti koydu, diğerinin tek hedefi aşçılık okuluna gitmekmiş bir çorbayla bir balık ızgarayı yetiştiremedi, hele o şeyda onadan hiç bahsetmeyeceğim sırf sinir.
(bkz: inanıyorsanız sizi yemekteyiz)
(bkz: aferdersiniz ama tarrak gibi yemek yapıyorsunuz)
eğitici,öğretici,kültürel,gençlerin akıl ve ruh sağlığına faydali,toplumu bilinçlendiren fevkaledenin fevkinde bir programdır.*
bu insanların işi gücü yok mu yahu! ne kadar gereksiz ve saçma sapan şeyler yapmayı ve izlemeyi seviyoruz! seviyoruz ki bu programlar reyting alıp gözümüze sokuluyor. en az evlilik programları kadar içi boş bir programdır bu. izlemeyin izlettirmeyin bence!
adını bilmediğim bir bay yarışmacı, yemek yerine sadece zeytin ve üzüm çıkartarak yarmıştır. engerek gözlü sarışın kadını da sofradan kovarak gönüllere taht kurmuştur.

edit: daha yapmamış efendim. yarın yapacakmış. malum falan olmadı reklam bandında izledim, neremle izlediysem artık orası meçhul. dolph lundgren'e teşekkür ediyorum.