bugün

muhabbet kurulmuş murat'ın adı.
kurtlar vadisi terör'de, serocular diye bilinin kürt çetesinin elemanlarındandır.
kurtlar vadisi pusu'nun ardından beklenilen yeni versiyondur. muro karakterinin bir türlü indirilememesi sonucu senaristler yeni bir kurtlar vadisi yaratırsa muro üzerinden şaşırmamak lazım.
guzel gozleri olan oyuncu kisilik. sakallari kesecek yalniz.
oynadığı rolün hakkını fazlasıyla veren bir oyuncunun karakteri, hele konuşması müthiş.
kürt rolünün hakkını fazlasıyla veren karakter.
kurtlar vadisinde canlandırdığı mafya rolu altındaki komik karakter.
otu boku bombalatan kurtlar vadisi karakteri.
--spoiler--
muro'dan korkmak marifet mi lan, muro'dan bütün istanbul korkuyor.
--spoiler--

repliği ile yarmış kötü karakter.
-nereye gidiyoruz abi?
+teyzeme gidiyoruz! ne demek lan nereye gidiyoruz allah allah ya..
kafaya sıkmak deyimini sempatikleştiren kurtlar vadisi karakteri.*
siyasi içerikli konuşmalarıyla beni benden alan canıma can katan kürt sosyalist.
son bölümde bol bol ideoloji savunmuş pkkcı.
sanki kaldı ideoloji falan artık.

sürreel bir adamdır.
kendisi son bölümde hem yalçın bulut tan hem hakan dan hem de alexander the great ten ayarı yiyerek adeta ayar manyağı olmuştur.
servet olum var ya örgüt bi duyarsa söylemi ile sevgimizi kazanmış ve rolünün hakkını veren bir kişi.
otun bokun kafasına sıkan adam.*
yeni halk kahramanımız,canımız ciğerimizdir.

sosyalizme farklı bi boyut getirmiştir.
bulutun kendine has üslubuyla "sen neyin başkanısın" diyerek ayar verdiği kişidir.
uyuşturucu kaçaksıdır , iyi laf sokması vs gerçeği değiştirmez..siz gerçek hayattaki murolardan dolayı çocuğunu o barda bu barda heba olurken müptela olurken gören ana babalara sorun bakalım tatlı mı süper adam mı?
ülkedeki sosyalizm anlayışınuı da iyi ortaya koymuştur. "pis kapitalist diyosa sosyalisttir abi" eee dangalak insan özgürlüğü eşitliği isteyen adam mafyanın kol gezdiği uyuşturucu çetesinin üyesi mi olur bu çeteye karşı mı olur??
kurtlar vadisi izlerken bir şeyler içme zevkimizi elimizden alan karakter. öldüğü gün helvasını yapıcaz *

muro: sen biliyor musun bizim saatlerimiz ne kadar değerli?
bulut: markası ne gülüm? söyle alalım.
muro: hahaha... işte tipik bir burjuva esprisiyle karşı karşıyayız çeto.

hala gülüyorum ya.
olum listesini duzenli olarak guncelleyen komik otesi karakterdir.
ağzından "komprador burjuvazi" lafını düşürmeyen komünist ideolojiyi bile kapitalist çıkarları adına bir afyon olarak kullanmaktan çekinmeyen, ultra mega çelişik ve bir o kadar da komik bir karakterdir. Senaristler sözlük ve forumların etkisinde fazla kalmış olacaklar ki bölüm geçmiyor ki muro iyice şebekleşmesin.
cem yılmaz bok yemiş, bu adam insanın altına işetir.
çeto ile muhabbetleri yaran karakter.

çeto: başkan, niye örgütsel sırları söylüyorsun polat alemdar falan diye?
muro: sanki sen çeneni tutuyorsun da... ulan o kadar sana sorgu teknikleri öğrettim! memati kimdir diyorum, hemen atlıyorsun oradan "benim gibi benim gibi"! kıro. bin lan! terbiyesiz.

bulut'la olan bir sahnesi:

bulut: bu kadar stres yapma gülüm; erken ölürsün.
muro: stres benim değil mi kardeşim? istediğim zaman ölürüm. sana ne! çetin, çabuk taşıyın şu bidonları. ideolojik bi çatışma içine girmek istemiyorum.
servet demesine hasta olduğum karakter.